• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

mo6 için lütfen yardım

tugimo6

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
yamaha mo6
arkadaşlar ben yeni aldım mo 6 yı ama tam olarak çözemedim aleti özellikle split yapıp sesleri bankalara nasıl kayıt edeceğim split düğmesi olmadığı baya uğraştırıyor yardımcı olursanız sevinirim ...........

Cevap: mo6 için lütfen yardım

Merhaba arkadaşım hayırlı olsun MO6'ın. Ben de şu an araştırma safhasındayım sanırım bir kaç aya kadar bi MO6 da ben alıcam. Soruna gelince henüz bir MO sahibi olmadığım için bir şey diyemiyorum. Burada da çok fazla kullanıcısı yok anladığım kadarıyla. Ancak ben de kullanıcı klavuzu mevcut. İlgili bölümü en kısa sürede çevirip sana yardımcı olmaya çalışıcam.
Sevgiler.

1.Önce MODE yazan kısmıda Master Mode'a geçiyosun.
2.Sonra JOB tuşuna basarak Master Job moduna geçiyorsun.
3.Karşına çıkan ekranda All ve Zone yazıları altalta çıkıyor ve All yazısı karşısındaki kutu işaretli. O işareti ZONE yazısının karşısındaki kutucuğa geçiriyorsun.(DEC/NO tuşu ile yapıyorsun)
4.Karşına çıkan ekranın sağ tarafındaki menüden iki bölgedeki seslerin midi kanallarını ayrı ayrı belirlerken split noktasını da istediğin şekilde ayarlayabiliyorsun.
5. Sonra ENTER düğmesine basıyorsun.

Aynı işlemleri Layer (Katman sesler) oluşturmak içinde aynı menüden yapabilirsin. Örneğin Piyano ile flüt üstüste gibi...

Büyün bu işlemlerin görselini kullanıcı kitapcığının 127. sayfasında bulabilirsin (PDF varsa).

Klavye önümde olmadığı için ancak bu kadar yardımcı olabildim. Umarım faydası olur.
Sevgiler

arkadaşlar teşekkür ederim ama bir sorumdaha olacak sol ele bas gitar alıp sağ ele herhan gi bir ses alıyorum sustain pedalı da mecburen kullan mam gerekiyor ama bas gitarıda basılı tutuyor bunun için ne yapmam gerekirr ilginiz ve yardımınız için teşekkür ederim

bir de ses ler arası geçişte saniye sürmese de susmalar oluşuyor buda sahnede hiç hoş olmuyor bunun ayarı için ne yapmam gerekir

sorunu yeni farkettim...
önceden görsem hemen cevap yazardım...
ama sağolsun Durukan arkadaşta oldukça açıklayıcı ifade etmiş,,

birde ben bikaç cümle ekleyeceğim:
eğer performans modu seçersen, orda kendine göre klavyeyi 4 bölüme kadar bölebilirsin...
boş bir perf. seçtikten sonra,
voice tuşu(F2) ile pencereye açıp sf tuşları yardımıyla(add,delete,LİMİTH,limitL) ses ekleyip tuş aralığı belirleyebilirsin....

kullanım kılavuzu sayfa 46 da...

Arkadaşım merhaba,
İkinci adımda sustain pedalı ile ilgili sorunu kullanıcı klavuzundan inceleyip cevap vermeye çalışacağım. Çünkü demiştim ya henüz cihaz ben de yok.

Arkadaşım Merhaba,
Pitch Bend Wheel ve Modulation Wheel'e atanan sustain ya da diğer efektlerle ilgili nasıl ayırım yapılacağı konusunda bilgi var. Ancak footswitch ile ilgili çok detay anlatmamış klavuzda. Ben yine incelemeye devam ediyorum eğer dişe dokunur bişey bulursam seninle paylaşırım.
Müzikle Kalın
Sevgiler

selam bende mo6 var bende cok ugrastım en mantıklı olanı klavyenın uzerındekı seslerde 4 kanal bulunuyor bazı seslerı dene 3 4 kanalları genelde pedal etkılemıyor eger oyle bı ses bulursan gerı kalan 1 2 kanallara seslerını yazıp kaydet ben oyle yaptım ...

Arkadaşlar merhaba.konunun üzerinden yıllar geçmiş,fakat ben de yeni bir mo 6 aldım.mm6 kullandığım halde çözemedim,çok da kurcalayıp ayarları bozuk kaydetmekten korkuyorum.sizden ricam şu,flash bellekten genel midi formunda altyapıları çalamadım.kurcalarken smf kısmında midi dosyaları buluyorum fakat bir türlü ses alamıyorum,yes veya entere hatta sağ okada bassam altyapılar çalınmıyor.yardımcı olursanız çok sevinirim,yoksa böyle harika bir aleti çalamadan satacağım.teşekkürler