• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

müzik ruhun gıdasımıdır ?

waltherp99

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
or 700tr v2 plus
[ame=http://www.youtube.com/watch?v=bbA7JXzZbLo]muzik_ruhun_gidasimidir - YouTube[/ame]

:)

Cevap: müzik ruhun gıdasımıdır ?

Şİmdi konuşcam ama diceksinizki sende hep Allah, sevap günah diyosun diceksiniz
ama dayanamıcam yorumumu yapıcam

Şahsım adına ben şu şekilde düşünüyorum

- Ruhun gıdası başta gelmek üzere NAMAZ dır, her namazda ayetler ve estağfirullahlarla kalbimizi temizleriz

- Namaz dışında ruhumuzun başka ne gibi gıdaları vardır dersek
Mesela birini küçük bir iyilikte yapsak bu ruhumuza bir güzellik serinlik verir buda gıdadır

- Sevdiğimiz bi insana hediye vererek kendimizi mutlu edebiliyosak buda ruhumuz için bir gıdadır

- VE MÜZİK..... Daha öncede bu konuda bi paylaşım yapmıştım ve tartışmalara sebep olmuştu, tekrar diyorum MÜZİK HELAL DAİREDE KALINDIĞI MÜDDETCE HARAM OLMAZ VE AYNI ZAMANDA RUHUMUZ İÇİNDE BİR GIDA OLUR, MÜZİĞEDE İHTİYACIMIZ VARDIR

Vesselam.....

konunun buraya çekilcegi aklıma gelmemeişdi, ama kardeş benimkisi insanlarda bir tebessüm oluşturmakdı bu video ile
ha dini boyuta gelecek olursak caizlik konusunda sanırım farkında olmadan fetva vermişsin istersen düzelt derim ben.....
helal dairede kalındı müddetce caizdir diyosun burda helal ve haram kişiden kişiye değişir kimi aybı şarkıda içer kimide ölümü getirir aklına....

konuyu biyerlere öekmedim kardeş, şuan iş yerinde olduğum içinde videoyu dinleyemeiyorum, başlıktan ötürü böyle bir yorum yaptım bu düşüncelerminde her zaman arkasındayım..

değerli arkadaşlar bir konu açıldığı zaman konuda düşünce özgürlüğü olması gerekir,şu tarzda yorum bu tarzda yorum beklemiyordum tarzında v.s cevabların olmaması gerekir,herkes içinden geldiği gibi yazabilmeli bence tabiki sevgi saygı çercevesinde,farklı yorumlar mutlaka olabilir saygı duymak gerekli her iki tarafada,farklı düşüncelere müdahale etmeyelim biz burada bir aileyiz,birilerimizin düşünceleri bazılarına veya bana ters gelebilir yanlış gelebilir,diğer türlü konu sonuç itibariyle büyük tartışmalara ve kalp kırmaya kadar gidiyo,

bu arada beni yanlış anlamasın kimse,sayın karanfil ve waltherp99 hocam kesinlikle yanlış anlamayın beni,

Moderatör tarafında düzenlendi:

değerli arkadaşlar bir konu açıldığı zaman konuda düşünce özgürlüğü olması gerekir,şu tarzda yorum bu tarzda yorum beklemiyordum tarzında v.s cevabların olmaması gerekir,herkes içinden geldiği gibi yazabilmeli bence tabiki sevgi saygı çercevesinde,farklı yorumlar mutlaka olabilir saygı duymak gerekli her iki tarafada,farklı düşüncelere müdahale etmeyelim biz burada bir aileyiz,birilerimizin düşünceleri bazılarına veya bana ters gelebilir yanlış gelebilir,diğer türlü konu sonuç itibariyle büyük tartışmalara ve kalp kırmaya kadar gidiyo,

bu arada beni yanlış anlamasın kimse,sayın karanfil ve waltherp99 hocam kesinlikle yanlış anlamayın beni,

kardeş açılan konu bir görsel yani videoyu izlemeden yorum yapmak ambalaja bakıp ahkam kemektir, komik bir video paylaşımı yapıyorum arkasından sadece başlıkla yorum alıyorum, sen olsan cevap verme gereksinimi duymazmıydın?
ayrıca dini hissiyatımı da kimseyle tartışmaya açmam heleki bir müzik form sitesinde.

baya güldüm.güzelmiş.paylaşım için teşekkürler waltherp99..

kardeş açılan konu bir görsel yani videoyu izlemeden yorum yapmak ambalaja bakıp ahkam kemektir, komik bir video paylaşımı yapıyorum arkasından sadece başlıkla yorum alıyorum, sen olsan cevap verme gereksinimi duymazmıydın?
ayrıca dini hissiyatımı da kimseyle tartışmaya açmam heleki bir müzik form sitesinde.

sizi anlıyorum hocam,videoyu izledim bende,arkadaş konu başlığını tartışma konusu sandı sanırım o yüzden içinden gelenleri yazmış :)

bu arada paylaşım için teşekkürler

eyw.walla paylaşım yapmakdan korkar oldu insan :)

İbadetini yaptığı için kendini huzurlu hisseden;
sorgulamayan, düşünmeyen aç insanlar dolduruyor
her geçen gün yurdumuzu ve dünyayı...
Ne yazık ki dünyayı sömüren zalimler Ortadoğu ve Afrika ülkelerinin elinden bütün insani değerleri alıp vermişler ibadeti.
Kabul etmeyenleri bombalıyorlar!
Durum bu bence...

Demonu Paylaş Yine Yarışma Yapalım mı ? Anket

• Evet

Oy: 16 66.7%
  • Kararsızım

Oy: 7 29.2%
  • Hayır

Oy: 1 4.2%

Delüxe üyelik Yapın sizinde olsun.. (Sunucu Ödemeleri için katkınız olsun)

Son kaynaklar

İyiki Doğdunuz :)

Geri