• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Namus Belası,Blues Rock by_ChordSolo

ChordSolo

Forum Doktoru
Yönetici
Administrator
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Web sitesi
chordsolo.wixsite.com
Enst.
Yamaha PSR670&750
Cem Karaca'nın unutulmaz eserini Blues Rock tarzında yorumlamaya çalıştım.
Vokal kaydında ayarlar bu kez oldukça değişik...
Kısaca;
Düşük reverb ve mix,100 civarında delay.
compresyon uygulandı,4:1 ratio da medium attack ve release de threshold u da -6 db yaptım ki şöyle bir gainreduction olayına girsin diye vokal kanalı.
gate açıldı ve -40 db indirildi.
son olarak melodyn ile ses parlatıldı.sss ler ve şşş ler için bir deeser arıyorum aslında...
yorumlarınızı bekliyorum.

eline sağlık

krıtik yapmam lazım
altyapı tmm
okuma doyurmadı beni
emeğine sağlık sevgi ve saygılar.....

krıtik yapmam lazım
altyapı tmm
okuma doyurmadı beni
emeğine sağlık sevgi ve saygılar.....

hocam okuma konusunda zaten iddialı değilim...:)
doğru eq yu bulduysam mesele yok şimdilik, ne dersin?:)

Herzaman söylüyorum ya, sen bu işin kompedanı oldun. Tarz da harika olmuş. Hele o 'Namus belasına gardaşşşşş...' diye biraz yavaşlayıp uzatarak ve ağzını biraz daha açarak gevrek bir sesle söyleseymişsin, inan bana orkestrayla Cem Karaca söylüyor diyebilirdim. Muhteşem olmuş. Hele o gitar... Eline ve sesine sağlık. Bu sitede kanal kaydıyla müziği en iyi yapan sensin. Yine her zaman söylüyorum, senden ders almamız lazım. Sevgi ile kal. Paylaşım için teşekkürler.

Herzaman söylüyorum ya, sen bu işin kompedanı oldun. Tarz da harika olmuş. Hele o 'Namus belasına gardaşşşşş...' diye biraz yavaşlayıp uzatarak ve ağzını biraz daha açarak gevrek bir sesle söyleseymişsin, inan bana orkestrayla Cem Karaca söylüyor diyebilirdim. Muhteşem olmuş. Hele o gitar... Eline ve sesine sağlık. Bu sitede kanal kaydıyla müziği en iyi yapan sensin. Yine her zaman söylüyorum, senden ders almamız lazım. Sevgi ile kal. Paylaşım için teşekkürler.

teşekkür ederim Ruhi Abi,bu düşüncelerin için müthiş mutlu oldum...
sizler sayesinde doğruyu bulmaya çalışıyorum.eleştirileriniz çok kıymetli benim için...:)

hocam okuma konusunda zaten iddialı değilim...:)
doğru eq yu bulduysam mesele yok şimdilik, ne dersin?:)

bence sorun sadece eq da değil yani eq la herşeyi halledemeyiz(bazı hallerde)
condenser mic kullanıyosun dimi, mic için geniş filtre kullanıyomusun

emek vermeden olmaz aynen devam etmek en doğrusu çalışan demir ışıldar.şan olayınada kafayı takmaya gerek yok herkes mükemmel solist olacak diye birşey yok.on numara başarılı tekrar ellerine sağlık....

emek vermeden olmaz aynen devam etmek en doğrusu çalışan demir ışıldar.şan olayınada kafayı takmaya gerek yok herkes mükemmel solist olacak diye birşey yok.on numara başarılı tekrar ellerine sağlık....

güzel kardeşim niye öyle hemen cephe alır gibi bi cecap verdin anlıyamadım, ne demek yani burda birşeyler paylaşılıyo bilinçli eleştiriler yapılacak ki daha güzel şeyler çıksın ortaya, anlamak mimkün değil bu tür düşünceleri bundan sonra kimseye yorum yapmıcam zaten....

bir dakika arkadaşlar sakin olun yahu...gerek yok bunlara...
hocam mikrofon behringer xm8500,kadın çorabı ve sünger takılı,filter niyetine tabii:D
kondanser değil,eksikliğinin farkındayım ama condanser alsam bu sefer de yalıtım işleriyle boğuşacağım.
ama yine de bütçe dahilinde planlamamda var zaten...:)

bu arada; tabii siz benim en eski kayıtları dinlemediniz,eq da bayağı yol aldığımı düşünüyorum...:)