• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Neden bu kadar satılık Or 700 v2 plus var.

• Konbuyu başlatan zabon
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 50
  • Görülen : 19K

zabon

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Yok
Bir çok internet sitesinde satılık bir çok yamaha or 700 v2 var.Bu kadar kötü bir klavyemi.Ya da a2000 or700 ün piyasasını öldürecek kadar çok mu iyi,bu klavyelerin sıfır fiyatının neredeyse yarısı fiyatına satılması normalmi.Sıfır sayılacak kadar temiz klavyeler sıfırının yarısı fiyatına satılıyor.10 yıllık hışı çıkmış pa 80 lerin ikinci elleri bile daha yüksek enteresan bir olay.Hatta a2000 ler bile zararına satılığa çıkıyor.Bir söylem vardır.Aleti set sattırır.Gerçekten setler mi başarısız.Söyleyecek hiç bir şey bulamıyorum.Üstadlardan da bu konu hakkında bir tahmin ya da açıklama bekliyorum.Saygılar.

Cevap: Neden bu kadar satılık Or 700 v2 plus var.

pa80 her yönüyle klavyesi malzemesi soundu sample özelliği mikrofon bağlanabilmesi vb nedenlerle piyanistler tarafından çok sevildi tutuldu.
or 700 ün ise zayıf noktaları var sound zayıf klavyesi çok kötü mikrofon bağlanmıyor vb eksi yönleri pitch bendi falan kimse beğenmedi.
a2000 de klave hariç diğer yönleri iyi buda tutulma meselesi
o yüzden birde a2000 in çıkmasından sonra or700 milletin gözünde bitmiştir o yüzden satıyorlar adeta yarış içindeler değeri daha çok düşmeden satılması lazım

valla bılmıoyorum aslında çok kotu bi cihaz deıl yanı en azından ev amaçlı ama düğün için yetersız dugunde çalarken çalcak ses bulamıyorum hepsı oyuncak gıbı gelıyor ritmlerde desen hepsı aynı ritm 10 ritm acıyosun hepsı tıpkısının aynısı sadece edit farkı pichtbend değişik falan flan

bu konu hakkında bn 2 3 gündür düşünüyorum. ilk pa 80 den bahsedelim. pa80 2002 yılında çıktı 10 senelik alet ve piyasada tutuldu. evet aama artık alet bitti yani 800 çıktı 80 piyasadan azaldı. hala 2500 lira bunun nedeni mikrafon baglanması sample atılması. ama 16 mb hafıza yeterli degil artık bunun farkında olması lazım milletin. mikrafon özelligi gelişmemiş bir özellik sonucta 2002 teknolojisi ve sesde hngi efek varsa onu alıyor mikrafon lesli elektroda lesli geliyor sesin bizzat kullandım 2 sene öyle oluyordu. teknolojiside eskidi kendiside temizi bulmak imkansız 2500 lira istemeleri önmli degil isterse 3000 lira istesin piyasası var. onunda için 80 nin edecegi fiyat 2000 lira buda en temizi. or700 v2 plus da 2000 2300 lira arası en fazla. gelelim a2000 ne aletin çalısmaları daha yeni bitti ve tünelde 2.el alımı 2000 2200 liraya alınıyor. satış fiyatı 2500 2750 lira v2plus emo usb ile birlikte. sıfını alsan 4000 lira düşünün ne kadar düşüyor piyasa. ve s950 çıkıyor bunun fiyatı ne olur bilinmez ama 3000 4000 lira kadar fiyat olursa emo usb okursa ve çalısma yapılırsa bir alet modeller etkilenebilir. bu istisnai bir durum. ama suanda 80 ne istenilen fiyatlar çok yüksek bir rakam 2500 lira pa80 ne verene kadar a2000 emousb li v2plus alırım daha iyi. artık a2000 ile pa80 nide karsılastırmazsınız.

Ben Can BAŞAR abiden,Dr.Salim,Batuhan,Emo ve diğer üstadlardan bir açıklama bekliyorum.

tamda adamlarını buldun kardesm ::D korg serisinın bıle dosyaları 55 60 80 de do dosyaları 55 60 okuyor hepsı bırbırınle kardes bu yamaha da or700 ne tyros okuyor ne a2000 okuyor adamlar hepsını farklı yapıyor para soz konsu korgda kardeşlık var sanırım herkes bır paylasım içinde set sıkıntısı yok

millet zamanında e70 lerle düğün yaptı.Or 700,pa80,ketron sx3000,pa800, vs.. hepsi için şöyle böyle denilip beğenilmiyor.O zaman tyross 4 ve pa 3x haricinde hiç bir klavye iyi değil o zaman bu ne biçim mantıktır.Esas sebebini merak ediyorum doğrusu.

Ticaretteki kuralı hatırlatmakta fayda var... Bir mal ne kadar adet/yıl fazla satılıyorsa ikinci eli o kadar değerlidir. Buna birde marka tutunurluğunu ekleyiniz.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Evet Keşanlı Mustafaya katılıyorum.Aslında aşağıdaki linklerde açtığım konularda bunun cevabı var sanırım.Kısaca şunu söylemek istiyorum.Halen Yamaha kullanıcısıyım.Şimdiye kadar 3 tane yamaha klavye kullandım.Yamaha türk müziğinde ve setlerinde kim ne derse desin başarısız.Aslında bu yamaha dan çok yamaha için set ve çip yapanların başarısızlığı bana göre.Batı müziğine sözüm yok.Bu gidişle yamaha a2000 yerine a10000,tros 4 yerine tyross 10 çıkarsın hep korgun gölgesinde kalacak.Maalesef benim görüşüm bu.

yamaha saund konusunda 1numara ama sıkıntılı yanları cok yıllardır pict bend bize uyduramadı fiyat politikasi alet kullanımı mesela bir balans duğmesi koysa aleti sampleye acık yapsa ınanın bana kimse korgun yüzüne bakmaz.. bu hemen olmaz ama 1yıl 3 yıl icinde tamamen piyasaya hakim olur şole duşunelim a2000 sample acık olsa ekran dokunmatık mic girişi balans duğmesi mp3 okusa fiyatta 1000euro olsa pa800 kadar satmazmi...???