• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

yamahacılar neden bu kadar sessiz bugünlerde?

piyanist0606

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
korg pa800-korg pa3x-yamaha tyros2
arkadaşlar konu açmakta hata ettim ise affola.ama bugünlrde bi durgunluk var.bilmiyom diğer bölümlerdede aynı sorun varmı.ama hiçbir paylaşım yok.v1den sonra v2 çıktı millet demo yağdırır diye beklenti içnde olduk.ama tam tersi en ufak bi kırpraşım yok.ama küstürülen üstadlarıda bilmek lazım.

Cevap: yamahacılar neden bu kadar sessiz bugünlerde?

kardeşim millet yaptıklarımızı beğenmiyo artık kendileri çok güzel yapıyolar ya ben 1-2haftadır ne a1000 nede or700 ile ilgili birşey yapmıyom bu millet yaptıklarımıza tip tip yorumlar yapıyolar haşa güzel olmamış derse neysede yok buna benzer ritim çok bende daha önce vardı diyo varsa banene belki başkasında yok diye paylaşıyoz ama anlayanayımız yok napcan.

fr den slmlar sevgili dostar yamahanin kadreri bu isde paylasim cimriligi var bazi arkadaslar istisna salim fuat gibi batuh gibi umit gibi sagolsun arkadaslar disina alirsak malesef cok sey yapan var ama paylasim yok en basit ornek tyros 3 cikali 1 seneyi gecdi hala set yok ben oyuzden almiyorum 1 yildir yapanda sir gibi sakliyor tyros 2 de dahi 2 bilemedin 3 set var oda soyle boyle allahdan salim or700 ritimlerini convert yapdi tyrosda onlardan faydalaniyok ben acizane ne yaparsam paylasiyom ritim demo ses ne gecerse elime ama herkes boyle dusunmesi yapmasi lazim korgcularda bu sorun yok adamlar tek ritimde yapsa paylasiyo bizim yamahanin parcalari altin oyuzden sakliyok frden slmlar

Arkadaşlar meyve veren ağaç taşlanır. Dolasıyıyla size de taş atılıyor ise bu sizin üretkenliğinizi gösterir insanlar beğenir veya beğenmez sizleri asla yıldırmamalıdır. Diyelimki ben Nota biliyorum müzik konusunda eğitimim var fakat ritim yazamıyorum bu durumda en kalitesiz ritmi yazan bile benden bir adım önde demektir çünkü ben o beğenmediğimi de yazamıyor isen kötülemeye veya üreticisini incitmeye asla hakkım yok demektir. Beğenmeyen beğendiğinden alır veya oturur emek harcar kendisi yazar. Tabi ki yazmak için de Orgun çalışma sistemini ve mantığını da çok iyi bilmek gerekir bu nedenle de ritim yazamayanlar benim gibi olabilirler :D Bu gruba girenlerin bile kırıcı eleştirilere kesinlikle hakları yoktur. Öneri de bulunmak ta tabiki yanlış anlaşılmamalı veya işin dozunu aşmamalı. Tüm bu ayrıntıları kendimizde bulur isek üretilmeyecek hiç birşey kalmayacağı gibi, Yamahacılar, Korgcular, ketroncular tarzında Gruplaşmalar da olmaz nitekim org kullanan herkes aynı kategori içinde anılmalıdır. Saygılarımla,

yamahada sayılı kişilerden destek geliyor bu bir gerçek ya üretken sayısı az,yada üreten paylaşmıyor..ritm ses paylaşımlarını geçtim or700 v2 demoları bile sayılı geçen zamana göre çok az..bunu kullanıcılar için söylüyorum yanlış anlaşılmasın..ben yamahanın türkiye bölümü olarak salimi tek geçerim gerçekten elinden geldiğini yaptı..böyle şeylerin olmasıda onu ister istemez kötümser duruma düşürüyordur..

konunun geçtiğimiz günlerdeki konularla bağlanması yada polemik oluşabilecek yöne çekilmesi durumunda kapatılacaktır.

konu ile alakalı olarak yorumum biraz daha sabırlı olmanız ve beklemeniz gerekecektir forumlar üzerinde bazı kişilerin görüşlerini yanlış ve ağır hitamlarla belitmelerine bir çok kişi alınabilir ve paylaşı yapmama kararı alabilir.. bu nedenle üretici yapıcı arkadaşların 1-2 kişinin tabiri caiz ise gazına-oyununa gelmemeleri forumda takipcilik paylaşımları gözden geçirenlerinde üreten yapıcı arkadaşlara gereken ilgiyi ve seviyeyi göstermeleri gerekmektedir.
herkezin kapasitesi-zamanı bir veri (rtim set midi MD) yapmaya yeterli olmayabilir en azından yapanların harcadığı emeği - zamanı parayı düşünerek haraket edelim.

kardeşim millet yaptıklarımızı beğenmiyo artık kendileri çok güzel yapıyolar ya ben 1-2haftadır ne a1000 nede or700 ile ilgili birşey yapmıyom bu millet yaptıklarımıza tip tip yorumlar yapıyolar haşa güzel olmamış derse neysede yok buna benzer ritim çok bende daha önce vardı diyo varsa banene belki başkasında yok diye paylaşıyoz ama anlayanayımız yok napcan.

gizli rakip kardeşim yapılanları beğenmeyen kaç kişi var .bir kişi çıkıyor anlamsız bir yorum yapıyor peşinden korg şöyle korg böyle diye yazmaya başlıyor.bu tip yorum sizin neden şevkinizi kırıyor anlamıyorum .zaten onu söyleyen yamahacı değilki.ben anlamıyorum ritm yazmaktan. yemin ediyorum becerebilsem arkadaşlar benim ritmlerimi kullanıyor diye ben çok mutlu olurum.
piyanist 0606 kardeşim konu açarken bile korkuyla açıyor ve af diliyor vallahi üzülüyorum.yamahacılarda bir korku oluştu .birşey dersem kötümü anlaşılırım diye.
saz gurubu kardeşimede aynen katılıyorum.yamaha bölümüne bakıyorum kaç gündür kış uykusunda gerçekten kimsede ses seda yok . iyi uykular arkadaşlar.
saygılar

arkadaşlar kesinlikle kimse yanlış anlama çekmesin.ben yıllardır yamaha kullanana biriyim.ve hala yamaha kullanmaya devam ediyorum.niyetim polmeik olsun değil.sadece eskisi kadar sevdiğimiz kişilerden bırakın paylaşımı yorum bile gelmiyo.neredeyse her akşam ziyaret ediyorum trakya müziği ama ne biliyim bi değişiklik yok.en azından or700tr v2 çıktı diye sevindik.yorumlar güzel paylaşımlar demolar yağar diye düşündüm.bunu göremediğim için böyle bi konu açtım.eğer gerçektende bu konu birilerini incitecekse birilerini bu işlerden soğutaacaksa.lütfen ilgilelere sesleniyorum kapatılsın.sadece iyi niyetli olarak milet nerde diye merak ettiğim için düşündüm.herkese saygılar.

Ben Yamaha'yı bir piyanistin karanlıktaki ışığı gibi görüyorum :)

Şu an okuduğum için org ile fazla ilgilenemiyorum.Ama yazın or 700 v1 ile müthiş ritim çalışmaları sesleri daha güzelleştirmenin yollarını bulacağım.Ve paylaşımlarım sürekli olacak.Marka tartışması ise bana saçma geliyor.Her şirket ürettiği malı sahiplenecektir ve kendine göre daha iyi görecektir.Hepsi iyi olsa bir üst versiyonları çıkmaz. :) O nedenle öncelikle kullandığımız aletin değerini bilmek gerekir.Herkese saygılar diliyorum. :) Vazgeçilmez müzik sevdası için küsmek,darılmak yok. :)