• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Or700 hoperlör hakkında

arsenic

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Yamaha Tyros4 + or700 v2
Arkadaşlar herkese öncelikle selam. Or700 v2 plusa çevirdikten sonra org hakikaten mükemmele yakın oldu ve oldukça menunum. Fakat fabrikasyon olarak sanırım mevcut hoparlörler ihtiyacı karşılamıyor. Benim orgun sağ hoparlörü biraz ısınınca patlak ses vermeye başlıyor. Aklıma acaba nasıl v2 plus yapıldıysa bir de şu hoparlör değişimi yapılsa nasıl olur diye düşündüm. Watt olarak biraz daha yüksek ve kaliteli bir şey takılsa diye içimden geçirirken. Buna gerek olmadan acaba tyros3 ve 4 de kullanılan harici hoparlör takılsa daha mı mantıklı olur acaba.

Sormak istediğim şu. Bu hoparlör sorununun nedeni nedir? Yada bunu da geçtim or700 de tyros 4 hoparlör setini kullanan arkadaşlar var mı? Şayet varsa fikirlerini almak isterim. Eğer memnun olan varsa bu seti alacağım en uygun yeri de söylerlerse menun olurum. Şimdiden teşekkürler.

Cevap: Or700 hoperlör hakkında

tyrosun ses sistemi , or 700 de aynı verimi verirmiki?
çıkış güçleri aynımı?

or 700 un sag tarafı cok ısınıyor neden aceba bılen varmı

besleme sagda olabilir

or 700 un sag tarafı cok ısınıyor neden aceba bılen varmı

Hepsinde var o..Sorun olmuyor.. Özellikle de enerji girişinin bölgesi..
Aslında üretici firma fan koysa belki çözüm olur. Belkide sorun olmayacağını düşündükleri için gerek duyulmamıştır.. Sonuçta elektrikle çalışan alet olacaktır okadar..

Moderatör tarafında düzenlendi:

Arkadaşlar herkese öncelikle selam. Or700 v2 plusa çevirdikten sonra org hakikaten mükemmele yakın oldu ve oldukça menunum. Fakat fabrikasyon olarak sanırım mevcut hoparlörler ihtiyacı karşılamıyor. Benim orgun sağ hoparlörü biraz ısınınca patlak ses vermeye başlıyor. Aklıma acaba nasıl v2 plus yapıldıysa bir de şu hoparlör değişimi yapılsa nasıl olur diye düşündüm. Watt olarak biraz daha yüksek ve kaliteli bir şey takılsa diye içimden geçirirken. Buna gerek olmadan acaba tyros3 ve 4 de kullanılan harici hoparlör takılsa daha mı mantıklı olur acaba.

Sormak istediğim şu. Bu hoparlör sorununun nedeni nedir? Yada bunu da geçtim or700 de tyros 4 hoparlör setini kullanan arkadaşlar var mı? Şayet varsa fikirlerini almak isterim. Eğer memnun olan varsa bu seti alacağım en uygun yeri de söylerlerse menun olurum. Şimdiden teşekkürler.

Bence 2+1 bir speker al evde onu kullan.. V2 plus dönüşümü ile ilgili bir sorun değildir. Bağlantılarında oksitlenme de olmuş olabilir. Bulunduğunuz ortamın nemli ve rutubetli olmamasına dikkat edin...

Seslerden (Voice) ziyade basslar ve ritimler mevcut hoperloru zorluyor gibi. Basslar ve ritimler subwoofersız olmuyor aslında. En iyisi iyi bir ses sistemi almak. RMS değeri 100 watt civarı 2+1 bir ses sistemi kafamdan geçiyor. Araştırıyorum hala kafama göre bulamadım. Önerisi olan arkadaşlar varsa makbule geçer.

arkadaşlar,sıkıntılarınızı okudum,size şunu söyleyim,bence mükemmel alet,keşke benimde olsada hoperlörlerin ikiside çalışmasa:D,arkadaşımda pulus var mükkemmel alet:D

Marka önemli değil.. 60 tl - 80 tl arasındaki ürünler hep aynı kalitede. Tabi bu arada fiyat arttıkça kalitede artar.. 300 tl - 400 tl gibi rakamlara çıkarsan daha da fark eder. O zaman iş değişir ona vereceğin paraya bir power mikser 2 de kolon, alsana hazır ses tesisatı.....

60-80 arası diyorsunuz. 2+1 ler direk orga bağlanabiliyor mu yani anfiye felan gerek var mı. ev sistemi hakkında bir bilgim yok yardımcı olursanız sevinirim.