• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

or700 v1 ve pa500tr seçim

Cevap: or700 v1 ve pa500tr seçim

yorumlarınız için tşkler...aslında 800 istiyorum.fakat bütçe olayı... bide bi arkadaş korgun haşatı yeter demiş o konuda katılmıyorum..yamaha gayet sağam bir alettir. pa500 kafamda duruyor..bilemiyorum.

saygılar.

dostum madem v1 var git 2, çipide aynı orguna taktır en azından kendi malını biliyorsun fazla para harcamadan seni çok çok mutlu edeceğine inanıyorum ben mecburiyetten işdeğişikliği nedeni ile satıyorum orgumu burdaki herkes biliyor yamaha gerçekten çok iyi bir org saygılarımla....

frden slmlar valla aslinda su marka olayida artik iyice suyu cikdi ama arkadasa katilmamak da elde degil korgun hasati tabiki yamahadan iyidir cunki korgun hasatini bedava alirsin parcacilardadir artik ama yamahada hasat olma ihmali olmadigi icin bedava vermezler kardesim bu is butce ve zevk isidir ne gerek var korg pa2x 2500 euro tyros4 4280 euro artik hangisi kaliteyse gider alirsin

adam korg un haşatı bile iyidir demiş herkez ağzına geleni yazmış..adam yamaha yı kötülemiş olabilir ancak sizi değil sizlerde tam tersini yapmışsınız.iyice adama bi sövmediğiniz kalmış valla:)

yamaha or700 v2 nin kalitesini tartışıyorsanız pa500 tr den üstün değil..malzeme derseniz pa500 tr tuşesi pa55 kadar kötü değil ama bir pa80 veya pa800 tüşesi kadar da iyi değil..arızalara gelince pa500 tr 1 yıl kadar kullandım hiç bir sorun yasamadım.pa800 gibi rem sorunu olmadığı için pa500 tr pek servis gören bir alet değil.eğerki derseniz dtl de pa800 dışında çok korg var...korg un adet olarak turkiyede yamaha ya göre daha çok olmasıdır..yamaha or700 v2 yi ben baya bir incelemiştim..ilk baktığım şeyler gm sesler ve gm drums kıt leri idi...bana göre biraz kısır geldı pa500tr e göre..or700 un gitar bankasını actıgınızda 4-5 sayfa ve bu sayfalardakı gıtarlar hemen hemen aynı gıbı ..aslında tonları guzel hoş ancak alternatif az.aynı olay diğer ses bankaları ve drums kıt ler için de gecerli..hal böyle olunca duygdugunuz tum rıtımlerde hemen hemen aynı saund geliyor buda bir zaman sonra sıkıcı oluyor..dinlediğim bütün rıtımlerde saund aynı gibi idi..dediğim gibi kötülemek değil ama bu bankalardaki seçenekler az olduğu için mevcut saund u aşamıyorsunuz..eldeki malzeme ne ise ritim i oyle yazmak zorunda kalıyorsunuz...ancak korg un pa500 tr -pa800 ve ust modellerde durum tam tersi gitar sayfaları 20 den fazla ve seçenek çok.kısacası bu anlatmak ıstdıgımı rıtım yazanlar daha ıyı anlayacaktır..or700 u kotulemek degıl maksat farkları ortaya çıkartmak pa500 un de kotulugu sudur or700 gıbı kapalı bır alet uzerınde yazılan rıtımler yanı fabrıkasyonrıtımler belkı 300 den fazladır ama toplasan 20 tanesı ancak kullanılabılr gerısı çöp tenekelik:) yınede bence pa500 tr or700 den daha ıyı bır alet....sunuda belirtmek istiyorum gercekten kalite isteyenler imkanı var ise tyros kullanmalı..tyros 3 demıyorum 2 serisi bana göre pa2x den daha üstün..şuan pa800 kullanıyorum ancak kesinlikle tyros a geçmeyi düşünüyorum....saygılar...

Kardeşim v1 iyi alettir.Kullanım olanağı kolay ve ses kalitesi yüksek.Özellikle alt sesler harika bir güzellikte.Bence birkez daha düşün. :)