• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Or700 v2plus- korg pa500tr

uğur demirel

Gold
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
KORG PA800 256 MB RAM+DAVUL
Arkadaşlar or700 satılıp korg pa500 e geçilirmi sizlerden fikir almak istiyorm ama herkes ciddi cevaplar versın iki orguda kullanmıs olanlar varsa yorum yapsınlar + ve - yönleriyle şimdiden teşekur ederm

Cevap: Or700 v2plus- korg pa500tr

Zevk meselesi buarada pa500ün piyasası düştü v2plus ta edi zurna var ritim saundu güzel ve usb pa500tr de zurna zayıf sd hafıza kartı var 45 snyede set yükleniyo 45e yakın set var ben de yine pa500tr alcm mega muzikte 2100tl tavsiye ederim ama iyi düşün alışmak zor oluyo

yani bilmiyorum pişman olurmuyum emın degılm ama or700 oyuncak gıbı ya cok yakın abim saydıgım adamla dugune gıttık beraber onda pa800 var ne lan bu oyncak gıbı dıyor :d seslerı cok dandik falan dedı yani ritmlerı korg gıbı canlı degıl korgun en ölüsü i serisi bile daha cok oynatır adamı kı pa500 dahda oynatr herhakde yada gıder deneerm begenmeessm bıraz bekler baska bıs bakarım

Onun bunun lafına bakma kendi bildiğini yap korgun ritimler4 daha sert

sert olması avantajmı yksa dezavantajmı korg için

.
Değerli arkadaşım,

Yamaha Or700Tr V1 ve Korg Pa800 kullanmış biri olarak kendi fikirlerimi beyan edeyim,

Eğer düğün işi ile uğraşıyorsan en iyi düğüncü aleti Korg Pa80 dir,

Çünkü korg serilerinde sert ses ve sert ritimler düğün ortamı için idealdir,

Yamaha Or700Tr V2 Pluss sizin arkadaşınızın kastettiği gibi pek de oyuncak bir alet değil,

Yamaha iyi işlendiğinde çok korg serilerine taş çıkartır, Özellikle sesler çok kalitelidir,

Yine de kararı sen vermelisin, Korg Pa500Tr yi test et derim,

Kararın hayırlı olsun...

yada en kötu 80 alırm blmıyorm ıcnde yüzlerce rıtm var ama yetersz korg gıbı gumbur gumbur degl

müzik sadece sert perküsyonlardan olusmaz, sureklı v2 plus ve arasıra pa80 ve pa800 deneme sansı bulan bırı olarak sunu soyleyebılırım; v2 plus bugune kadar dek geldıgım butun korg setlerınden daha kalıtelı, setler dıyorum dıkkatınızı cekerım, cıhaz olarak tabıkı pa800 v2 plustan ustun bunu tartısmak yersız ama akor degıstırdıgım zaman kulagım bır degısıklık duymuyorsa ben muzık yapıyorum dıyemem, ne kadar korgla calısmıs solıst varsa benımle calarken once altyapıyı kapat dıyorlar ınatlarına altyapıya devam edıyorum bır sure sonra hoslarına gıtmeye baslıyor, akor basacaksan v2 plus ha akor basmayım dıyorsan korga yonelebılırsın, yamahadakı altyapıyı korgda bulman mumkun degıl bunu soylerkende set yapan ustadları ayırıyorum mesela baykalusb deneme sansım olmadı hıc ama pıyasada ne kadar korg setı varsa cogu altyapısız rıtımlerden olusmakta

1 yıllık pa 500 tr var evden çıkmadı. Kapalı kılıfında duruyor. 1750 tl ye verebilirim düşünürsen...

AMAN KARDEŞİM AYNI HATAYI YAPTIM 500TL ZARAR eTTİM YAMAHA DAN ŞAŞMA