• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

OR700TR v2 Plus ayrıntıları:

Cevap: OR700TR v2 Plus ayrıntıları:

merhaba,

sayın DreamSongs,

aslında çok önemli bir konuya değindiniz.

hiç bir org'ta tuş hassasiyeti olmaz varsa yanlıştır.
sadece yamaha değil,bütün günümüz klavyelerindeki organ seslerinde tuş hassasiyeti olmaması lazım.varsa çok yanlış.organ tekniğinde expression pedalına çok iş düşüyor ve ayrıca elektronik olarak tuş hassasiyeti cihazlarımıza daha gireli henüz ne kadar oldu?
org literatüründe baştan itibaren bu buluş olsaydı belki bu enstrumanda da yerini alırdı ama olmaması benim daha çok hoşuma gidiyor.

OR700 için mutlaka bir çok şey daha yapılabilirdi ama bizim buradaki amacımız sadece etnik tarafını geliştirmekti.belki gelecekte başka bir model için bir çalışma yapılırsa bunları da düşünebiliriz.

merhaba,

sayın DreamSongs,

aslında çok önemli bir konuya değindiniz.

hiç bir org'ta tuş hassasiyeti olmaz varsa yanlıştır.
sadece yamaha değil,bütün günümüz klavyelerindeki organ seslerinde tuş hassasiyeti olmaması lazım.varsa çok yanlış.organ tekniğinde expression pedalına çok iş düşüyor ve ayrıca elektronik olarak tuş hassasiyeti cihazlarımıza daha gireli henüz ne kadar oldu?
org literatüründe baştan itibaren bu buluş olsaydı belki bu enstrumanda da yerini alırdı ama olmaması benim daha çok hoşuma gidiyor.

OR700 için mutlaka bir çok şey daha yapılabilirdi ama bizim buradaki amacımız sadece etnik tarafını geliştirmekti.belki gelecekte başka bir model için bir çalışma yapılırsa bunları da düşünebiliriz.
Merhaba açıklamanız için teşekkürler sayın hocam evet benimde dikkatimi çekti mesela ben yoğunlukla Cubase çalışan biriyim gayet kabul görmüş ses bankaları içerisinde organ seslerin çoğunda hassasiyet yok ama daha evvel çalışmış olduğum klavyelerden kalma alışkanlık olsa gerek bir an için Or700 de bu özelliği aradım :)

çalışmalarınızdan dolayı çok teşekkürler. inşallah kıymeti bilinir. gerçektende büyük işler yapıyorsunuz an hocam. allahım işinizi rast getirsin inşallah. devmını bekliyoruz. aslında bu gibi çalışmaları tyros serilerinede yapsananız büyük düşünen piyanist müzisyen arkadaşlarada bir katkınız olur. inşallah onlarda olur.

sevgili can başar her zaman söylediğim gibi biz bu aletle ev geçindiriyoruz ve biz kullanıcılar için gecenizi gündüzünüze katarak hazırladığınız v2 plus için size sonsuz teşekkürler sizin yaptığınız tüm çalışmaları gözü kapalı onaylıyoruz saygılar piyanistvolkan ankara......

Basta siz sn can basar dr salim ve batuh kardesime cok cok tesekkurler ellerinize yüreginize saglik sizler yamahayi yamaha yapan ve türk müzik külturune cok emek ve basarili calismalarda bulunan bu karmasik ve durgun piyasada biseyler yapmaya ve emek katmaya ve bizler için karsiligi olsa bile ki bu az bi karsilik yardimlarini ve tecrubelerini bizimle paylasan yuregi guzel cok iyi insanlarsiniz boyle bir calisma bizler için cok cok iyi oldu sevincimi yazmakla anlatamam cok saolun basarilarinizin devamini dilerim

piyanist serkan or700v2

Merhaba açıklamanız için teşekkürler sayın hocam evet benimde dikkatimi çekti mesela ben yoğunlukla Cubase çalışan biriyim gayet kabul görmüş ses bankaları içerisinde organ seslerin çoğunda hassasiyet yok ama daha evvel çalışmış olduğum klavyelerden kalma alışkanlık olsa gerek bir an için Or700 de bu özelliği aradım :)

Orglarda fotoselli volüm pedalına araba gazına basar gibi devamlı basılırdı. Farfisa fast 3 ve pro modeli ile parede prestij modelini keşanda, hopörlörden leslili hammond'ı ise Antakya'da kullandım.

Bazı arkadaşlarımızın belirttiği gibi gerçektende güzel bir gelişme .. düzenli olarak bir klavye için geliştirme çalışmaları yapılması çok güzel .. umarım can bey diğer modeller içinde çalışmalar başlatır ve bizlerde sebebleniriz..

şunuda not düşmek istiyorum yorumlardan çok memnun kaldım şuana kadar seviye saygı unsuru çiğnenmemiş.. tüm katılımcılarımıza yakışanda budur..

Can Başara or700 v2 çalışmalarından dolayı teşekkürler.. o çalışmalarını geliştirmelerini gecesini gündüzüne katarak yapıyor defalarca gördüm.. iyiki böyle biri var ya olmasaydı ?

şu an sıfır or700 v2 ler plus olarak satışta mı? Yani kalkıp ist.a gelsek or700 v2 plus bulabilir miyiz? Ayrıca hangi müzik marketlerde satılmaktadır? Klavyenin or700 v2 plus olduğu anlaşılıyor mu? Sorular bazılarına komik gelebilir lütfen anlayış gösterin :) Son olarak klavyenin sıfır fiyatı nedir? Bu fiyat mağazadan mağazaya değişkenlik gösteriyor mu? (Malum Türk insanı pazarlık sünnettir diye girer sohbete) Klavye beraberinde çanta vb var mı? SAtın alan ya da bu konulara hakim arkadaşlar varsa ve yanıt verirlerse şimdiden çok teşekkür ederim...

teşekkürlerimi sunuyorum v2 plus mükemmel olmuş başarılarınızın devamını diliyorum

şu an sıfır or700 v2 ler plus olarak satışta mı? Yani kalkıp ist.a gelsek or700 v2 plus bulabilir miyiz? Ayrıca hangi müzik marketlerde satılmaktadır? Klavyenin or700 v2 plus olduğu anlaşılıyor mu? Sorular bazılarına komik gelebilir lütfen anlayış gösterin :) Son olarak klavyenin sıfır fiyatı nedir? Bu fiyat mağazadan mağazaya değişkenlik gösteriyor mu? (Malum Türk insanı pazarlık sünnettir diye girer sohbete) Klavye beraberinde çanta vb var mı? SAtın alan ya da bu konulara hakim arkadaşlar varsa ve yanıt verirlerse şimdiden çok teşekkür ederim...

aleti rahatça piyasada bulursun artı büyük ihtimal v2 ler plus olarak satılığa çıkar fiyatıda en son 1250 euroydu. pazarlığını yap yine o artık seninle mağaza arasında. v2 plus olduğunu tabiki anlarsın en önemlisi edi zurna var o varsa ki zaten sesi biliyorsundur bilmiyosanda demoları dinle "gerilim zurna" ordan anlarsın kolayca. yanında genelde kılıf hediye veriyorlar. şimdiden hayırlı olsun