• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Org alımı için lütfen yardım edin

Enst.
Yok

Verebileceğim fiyat en yüksek 2500 TL'dir Roland-Bk5 in enstrüman seslerini çok beğendim fakat forumdan okuduğum suretle ritim geçişlerinin kolay olmadığını söylediler. Benim amacım bir düğünde çalmak değil. Tamamen hobi amaçlı ve ek alacağım focusrite studio sistemi ile ayrı ayrı enstrüman kaydı yaparak üzerine okumak olacak
Beyoğlunda bir kişi Roland bk-5 şiddetle tavsiye etti.
Atlantis diye bir yere girdim. Orada da Medeli dante-tr'i çok övdüler. Ben Korg 500tr dedim kendilerine. "Hayır abi bu elimizdeki medeli 1 senelik bir makine ikinci el alacağına kutusunda 950$ 2653 tl gibi bir fiyat çektiler. Patronumuza sorarsak da indirim ve taksit yaparız dediler. Craft diye bir yere gittim orada da 2400 tl 9 taksitli fiyat çektiler. Açıkçası işkillendim ve buraya yazma ihtiyacı duydum. Bir ara biraz daha fiyat yüksetlip Pa300tr mi alsam da dedim açıkçası.
Başta da belirttiğim gibi alma amacım düğünlere çıkmak değil evde profesyonel bir studio kurmak kendi bestelerimi kayıt altına almak. Söylediğim fiyata Roland mı? Korg mu? Medelli mi? (Ketron ürününe açıkçası bakmadım), Gem mi? Şunu da söyleyeyim yapmak istediğim müzik tarzı ağırlıklı türkü, türk sanat müziği ve arabesk-fantezi müzik olacaktır Bu konudaki fikirleriniz benim için çok önemli. Teşekkür ederim şimdiden..

Cevap: Org alımı için lütfen yardım edin

her zevk sahıbı senı farklı yonlendırecektır
evde guzel bı kayıt yapmak ıcın illa bı orga gerek yok pc de kalıtelı bı mıdı klavye ılede bu ısı yaparsın
bu sadece bı onerı
onerılen cıhazlar tamam ıyı olmasına ıyı ama baslangıc sevıyesındeysen herhangı bırını al eger sound arıyorsan o fıata pek tad alamasıın pa 2x cok guzel cıhazdır bıraz daha bırıkımle bu ayarda bı cıhaz alıp keyfını surersin

Cevap: Org alımı için lütfen yardım edin

Medeli'nin avantajları dokunmatik geniş ekran, kolay kullanım, USB'ye direkt wav formatında kaliteli kayıt imkanı, direkt USB'den mp3 wav player, canlı ve net sound, kendi hoperlörlerinden çıkan ses çok tatmin edicidir, 300'e yakın Türk ritim (bunların arasında tüm ölçülerde sanat ve halk ritimleri fazla fazla mevcuttur), belirttiğiniz tarzlarda sık kullanacağınız ney, mey, kaval, yaylı, kanun, ud ve bağlama sesleri çok başarılıdır. Ayrıca belirttiğiniz fiyata bu özelliklere sahip sıfır, 2 yıl garantili cihaz yok. Bu konuda önemli bence, çünkü alacağınız eski bir cihaz ise eğer, çoğu zaman başına neler geldiğini kasaya bakarak anlayamazsınız. 1 hafta sonra bir arıza baş gösterebilir, basmayan swichler sizi 15 günde bir servise götürebilir, patlayan sesler tuş lastiklerini komple değiştirmenize neden olabilir, bunlar tecrübeyle sabittir, canınız sıkılır, maddi zararı bir yana tam müzik yapacağınız boş vaktinizde, omzunuzda klavye ile git servis gel servis çok sıkıntılı durumlar. Medeli olmasa bile eğer mecbur değilseniz eski cihazlardan uzak durmanızı tavsiye ederim.