• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Org için 19 parçanın doremi notası

express23

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Roland Gw8
Moderatör tarafında düzenlendi:
Cevap: Org için 19 parçanın doremi notası

Güle güle kullanın.

Nota okumayı öğrenmeye çalışmak varken neden böyle bir yol tercih edilir acaba , birde bu yöntem ile ilerlemek faydamı getirir acaba ben bilmediğim için soruyorum.

Profesor kardeşim işin temel mantığını anlamak için bence faydalı bir yöntem.Notaların süresini ve her notanın sesini anlamak ve hızlı ilerleme için iyi.Tabikii notayı porteden çalmak en güzeli benim buradaki amacım kişinin çaldığı parçayı kavraması ve hevesle çalışmasını sağlamak ve kulak gelişimine yöneliktir.Kişi bunu çalmaya başladığında bunu yapıyorsam notaları da okuyabilirim diyecek ve öğrenme eğilimine girecektir.Bugün gitarı tab sisteminden öğrenenlerin sayısı hayli fazla.ve tercih edilen en basit yöntemlerden org için neden olmasın.Gitar tab sisteminde notaların süresi belirtilmezken ben bunları ölçülerine ve notasının süresine uygun olarak hazırladım.Bunu solfeje benzetebiliriz.Bu benim düşüncem.Saygılar.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Hocam öncelikle emeğiniz için çok teşekkürler
Yukarıda da söylediğiniz gibi yeni benim gibi başlayanlar için çok faydalı oluyor.
Yalnız sus nedir çözemedim yardımcı olursanız sevinirim.

sus yani es,dir..orada bekle çalma demektir kısaca..sus ölçüsü ne kadarsa o kadar beklenir..:)

arkadslar notaları goremıyorum yardım edermısısnz lutfen

arkadaş linki silmiş.o yüzden göremezsin korfez..ama diğer notalardan faydalanabilirsin.
daha faydalı olur..

link yok
güncellenmesi gerekiyor

arkadaşlar hani bu notalalar, bende bir hevesle baktım ama nota linki falan yok. zaten o kadar aradım ki hiç biryerde nota bulamıyorum. burda buldum diye de çok sevinmiştim.