• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

org icin tavsiye ne edersiniz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

gecelerinyargici

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
baglama org
slm arkadslar bu siteye yeni üye oldum ve sizden bilgi almak istiyorum...ben org calmayı bilmiyorum yani anlamam fakat dügünlerde gördüm ki orgsuz olmuyor ve bunun icin piyasada ki herkes pa 800 diyor fakat sizce pa 800 - pa 900 - 2x pro ve 3xpro hangisi güzeldir ve tavsiyeniz nedir .ayrıca 800 ritmleri sanırım cok genis setleri var icinde güzel setler var özellikle bazı ritmleri insanı yerinde durdurmuyor ...saygılarımla simdiden herkese tskr ederim.

Cevap: org icin tavsiye ne edersiniz

slm arkadslar bu siteye yeni üye oldum ve sizden bilgi almak istiyorum...ben org calmayı bilmiyorum yani anlamam fakat dügünlerde gördüm ki orgsuz olmuyor ve bunun icin piyasada ki herkes pa 800 diyor fakat sizce pa 800 - pa 900 - 2x pro ve 3xpro hangisi güzeldir ve tavsiyeniz nedir .ayrıca 800 ritmleri sanırım cok genis setleri var icinde güzel setler var özellikle bazı ritmleri insanı yerinde durdurmuyor ...saygılarımla simdiden herkese tskr ederim.

bütçeniz kullanım amacınız ağırlıklı müzik tarzınız

Sen orgmu alacaksın yoksa hangisi güzel diyemi soruyosun oraya bi açıklık getir.

Sen sanirim ritim amacli olarak kullanacaksan illaki org diyorsan Korg pa800 isini fazlasiylan gorur veya ritimbox ta isini gorur.

Bence git işin başındayken gerçek bir müzik enstrumanı çalmayı öğren, tavsiyem özellikle trompet ve saksafondur, orkestralarda iş bulursun.

org alcam bütce fark etmez dügünlerde kullanılabilecek bir org arıyorum ama almısken hem iyi bisey olsun hemde saglam herseyiyle dört dörtlük olsun bu yüzden sordum

piyanist santör kardesim isin basında falan deilim ayrıca 14 yıldır baglama calıyorum...bu isin acemisi deilim sadece orgtan anlamam fakat görüyorum ki piyasadaki dügünler de org fazlasıyla tutuluyor bu yüzden orkestrama org ilave etmek istyorum....kendi grubum zaten var ..

Korg pa800 verelim size v2 full 4000 tl

dugunlerdekullanacagın rıtm sayısı ıkı elın parmagını gecmez
2/4 4/4 9/8 7/8 16/16 5/4
hadı bunu ıkıyle çarp 12 adet rıtm kalıbı yaptı
bunuda her bır kalıb rıtmde 4 ayrı tarz dersek 48 adet ritm eder
onemlı olan adam gıbı saund olsun
saydıgın cıhazlar arasında hepsıde ısını cok cok cok fazlasıyla gorur
pa 3x ve pa 900 aralarında bırazdaha baskınlar ama pa 800 de hafıfe alınacak bı cıhaz degıl
sokak dugunu yapıcaksam kalkıp pa 3x ı sokak dugununde rezıl etmem bu benım sahsı gorusum
pa 800 nevale bakımından fena sayılmaz
ben yamaha A 300tr v2 ve korg i 30 ile bır sene boyunca sokak dugunu goturdum
hele hele pa 800 ıle baslarsan ıse sen ortalıgı yakar kavurursun
pa 3x tuse bakımından bıraz sert ama pa 800 tusesı benım en begendıgım tuselerden bırı
genede secım senın
kolay gelsın

Moderatör tarafında düzenlendi:

mustafa bey cok tskr ederim bilgin icin zaten sokak dügünlerine gitmem dügün salonu gibi yerlerden teklif geldi bu yüzden orga ihtiyacım oldu...anladıgım kadaryla 800 iyi diyorsunuz .sadece söyle bir sey desem 800 ün ikinci elini alcagıma 900 sıfırı alsam sanırım daha iyi olcak...en azından kafam rahat olur diye düsünüyorum....yanlıs söylüyorsam veya sahsi fikri olanlar varsa tavsiyelerinizi beklerim...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...