• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

////org piyasasında rekabet arttı////

PİYANİST ŞANTÖR

Paylaşımcı
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
yok
or700 v2 plus atağından sonra korg pa500 de ucuzladı 2000dolara satılan alet 1050 euro ya indi tabi bu durumda pa80 fiyatlarıda otomatikman düştü zaten ikinci el olan alet sıfır pa500 fiyatına olunca akıl ve mantıksal olarak sıfır olan pa500 öne geçiyor or700v2 plus pa500 rekabeti nasıl sonuçlanacak bakalım:D

Cevap: ////org piyasasında rekabet arttı////

pa500 için 2000usd zaten şişirme bir fiyatdı, or700 talebi artınca mecburen indirim yaptılar..

pa500 ile PA80 kıyaslanır mı arkadaşlar yapmayın allah aşkına :)

mayıs ayı başında görecez bakalım pa80 ler düşüyor mu yoksa artıyor mu fiatı .halen bazıları hayal aleminde gezmeye bayılıyor yani.pa80 ölmezzz.....boşuna ölecek diye bekleyip vakit kaybetmeyin bence.elinizdeki piyasası olmayan aletleri elden biran önce çıkarıp pa80 kapın derim ben.nevalesi en bol alet.piyasası olan bir mücevher değer kaybeder mi.güldürmeyin insanı he he.....saygılar

bir de korg v1,v2,v3........ versiyon yerine yeni model org üretiyor.aradaki farkı görün be a......seyyar tayyar ın dediği gibi patladı gitti......

bir de korg v1,v2,v3........ versiyon yerine yeni model org üretiyor.aradaki farkı görün be a......seyyar tayyar ın dediği gibi patladı gitti......

Yaa abi yaşın büyük, büyüğümüzsün ama emeğe saygısızlığında bu kadarı olamaz.. Şimdi hemen söyleme 'batuh emeğe saygımız var' falan diye :)
Patlayıp gitmesin :D

Herkesin içi rahat olsun PA500 Sahipleri ellerinden çıkartıyorlar çünkü şişirme bir model.. Ya pa800 alıyor veya parası fazla yoksa or700 v1-v2-v3-v4-v5 ;)

mayıs ayı başında görecez bakalım pa80 ler düşüyor mu yoksa artıyor mu fiatı .halen bazıları hayal aleminde gezmeye bayılıyor yani.pa80 ölmezzz.....boşuna ölecek diye bekleyip vakit kaybetmeyin bence.elinizdeki piyasası olmayan aletleri elden biran önce çıkarıp pa80 kapın derim ben.nevalesi en bol alet.piyasası olan bir mücevher değer kaybeder mi.güldürmeyin insanı he he.....saygılar

Doğru söylemişsin üstadım,çok haklısın.Korg Yamaha rekabeti ne olur,fiyatlar daha nasıl oynar bilinmez ama şu durumda (şahsi düşüncem) Pa80 ile Pa500 kıyaslanmamalı bile.Saygılar...

pa80 le pa500 kıyaslarken şunu diyim pa80 sample okuyan bi alet vede güzel bi alet pa80 işin ehli usta biri uğraşsa pa500tr dende güzel olur cünkü alet yeniliklere acik bi alet yani sampleye acik bunu unutmayalim benim pa80 nım yok ama aletin hakkını yemeyelim niasan mayis ayında yine pa80 fiyatlari tavan yapacaktir...

Moderatör tarafında düzenlendi:

_şimdi bu konunun kime ne faydası var, tartışılınca kim kar edecek korg almayı düşünenlermi yoksa sıkışıp orgunu satmak zorunda kalanlarmı. v2plus çıkalı daha çok az zaman geçti, her orgun modelin kendi çapında birbirinden üstün özellikleri var.Syn Can BAŞAR bile bu tür kıyaslamalardan rahatsızken şimdi takrar bu tarz bir konuyu gündeme almanın ne manası var.Hiç bir aletin piyasası düşmedi uydurmayın, emek harcanarak ortaya çıkan ve yenilik eklenenlerin fiyatları arttı sadece oda gerek kullanılan malzeme gerekse harcanan işçilik enerjisinin karşılığıdır. kimsenin cebine bazı kesimler tarafından sanıldığı kadar para girmemektedir.euro yüksek tam aksine ben fiyatların düşüş değil arttığı ve artması gerektiği kanatindeyim kimse elinin altındaki cihazı bedava almadı herşeyin bir bedeli var.Yalnızca gerçekten ihtiyacı olanların,yada temiz deyip problemli olan cahazları amiyane bir tabirle düşeş fiyatlara verdikleirni düşünüyorum.Hatta eminim...

arkadaşlar pa80, pa800 gibi aletler asla modası geçecek türden aletler değil. sonuçta ne kadar yeni org, yeni modeller çıkarsa çıksın, gir studyoya, veya evinde o yeni aletin samplelarını al bitsin. pa80, pa800 yine oldu sana 2030 daki en yeni klavye. yani i30 ölebilir ama pa80 pa800 gibi aletleri asla öldüremezsiniz..

Demonu Paylaş Yine Yarışma Yapalım mı ? Anket

• Evet

Oy: 17 68.0%
  • Kararsızım

Oy: 7 28.0%
  • Hayır

Oy: 1 4.0%

Delüxe üyelik Yapın sizinde olsun.. (Sunucu Ödemeleri için katkınız olsun)

Son kaynaklar

Geri