• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

////org piyasasında rekabet arttı////

Cevap: ////org piyasasında rekabet arttı////

bende pa800 kullanıyorum arkadaşlar ama pa80 inde ölceğini hiç sanmam daha çok zamanı var pa500 üde inceledim ama bence pa 80 le karşılaştırmaya bile değmez...

syn akor v1 v2 v3 gibi geliştirmeler üretici firma tarafından yapılmıyor. bunu karıştırmayalım.. üretici markadan alınan izin dahilinde üzerinde değişiklik yapılıyor.

evet bu geliştirmeler sadece yamahaya yapılıyor. nedense sadece yamaha..

bütün düşüncelere saygılıyım.batuh kardeşim üstüne alınmış.gerçekten de kendisinin yamaha da büyük emeği var.ve bu işi bilen bir insan.benim anlatmak istediğim korg un türkiye için devamlı yeni yeni orglar çıkararak 1 numara haline geldiği.diğer orglarda ise firmadan ziyade batuh gibi arkadaşların sayesinde org modeli üretilmeden özel çaba ile versiyon yüklenmesi.aslında konu bu duruma gelmemesi lazım.pa80 in ne olduğu ve ne olacağını bilmeden sallayanlar olunca ee bir pa80 kullanıcısı olarak cevap verme zorunluluğu doğmuştu.g-600 bile nasıl halen seviliyor ve kullanılıyorsa pa80 de aynı.ben en az 10 sene bu orgun pirim yapacağını iddia ediyorum.italyan malı,sample alet,dağ taş nevale dolu.daha ne olsun.v1,v2 vs sadece bir örnekleme olarak söylenmiştir.örneğin roland gw8 v1,v2 gibi.halbuki roland bunları yapacağına pa800 veya pa80 özelliklerinde bir alet üretse sizce daha iyi olmaz mı.orta seviye maddi güce sahip insanlar da alabilir.artı roland kalitesi.saygılar....

bütün düşüncelere saygılıyım.batuh kardeşim üstüne alınmış.gerçekten de kendisinin yamaha da büyük emeği var.ve bu işi bilen bir insan.benim anlatmak istediğim korg un türkiye için devamlı yeni yeni orglar çıkararak 1 numara haline geldiği.diğer orglarda ise firmadan ziyade batuh gibi arkadaşların sayesinde org modeli üretilmeden özel çaba ile versiyon yüklenmesi.aslında konu bu duruma gelmemesi lazım.pa80 in ne olduğu ve ne olacağını bilmeden sallayanlar olunca ee bir pa80 kullanıcısı olarak cevap verme zorunluluğu doğmuştu.g-600 bile nasıl halen seviliyor ve kullanılıyorsa pa80 de aynı.ben en az 10 sene bu orgun pirim yapacağını iddia ediyorum.italyan malı,sample alet,dağ taş nevale dolu.daha ne olsun.v1,v2 vs sadece bir örnekleme olarak söylenmiştir.örneğin roland gw8 v1,v2 gibi.halbuki roland bunları yapacağına pa800 veya pa80 özelliklerinde bir alet üretse sizce daha iyi olmaz mı.orta seviye maddi güce sahip insanlar da alabilir.artı roland kalitesi.saygılar....

Söylediklerinin birçoğunda haklısın ama şimdi PA3X alıyorsun ve ne kullanacaksın ? PA80'ne yapılan sesleri ve ritmleri :) Yani değişen nedir ? Aynı şeyler kullanılmayacak mı? Burada yeni çıkan org modelinden çok, yapılan çalışmaların yenilenmesi lazım :D

Söylediklerinin birçoğunda haklısın ama şimdi PA3X alıyorsun ve ne kullanacaksın ? PA80'ne yapılan sesleri ve ritmleri :) Yani değişen nedir ? Aynı şeyler kullanılmayacak mı? Burada yeni çıkan org modelinden çok, yapılan çalışmaların yenilenmesi lazım :D

akor hocam bak batuh tan da aldın garantiyi nasıl olsa pa3x de pa80 ritim seslerini kullanacapına göre ne gerek var pa3x e ben senin yerine pa80 e kuyumcuda gümüş kaplatırdım hem plastiği aşınmaz 50 sene daha kullanırsın hemde değeri hep artar:)

100.000 tl lik orgda çıksa bizim edi zurna ayni kalmaya mahkum. Zira ensturman olarak oktavı düşük. Pa3x de zurnaya gümüş kaplamayacağına göre pa80 rahatlıkla bu tür çalanlara yeter de artar bile. 76 tuş pianoyu 8 farklı velocitide ayrı sample edersen yamaha S90xs gibi 164 Mb sadece piano sample koyarsın. Veya klasik gitarı uzun sample edersen Tyros 2-3-4 deki gibi kimse tınlatamaz..(ayrıca teknoloji üreterek) Sonuç olarak repertuarına göre alet alacaksın...

ya herkes elindekinin kıymetini bilsin yeter gerisi boş

batuh bey haklı bu konuda. (tabi kendiside edizurna kullanıyor or700 de ya neyse :D)

edizurna konusuna gelirsek..

arkadaşlar piyasa ne kadar iyi zurna yapılsada edizurna kadar canlı ve iyisini bulmak zor ne yazık ki. geçen gün batuh beyle aynı şeyleri tyros4 konusunda söylediğimde benle bi kaç kişi dalga geçmişti.. ama gerçek bu.

batuh bey haklı bu konuda. (tabi kendiside edizurna kullanıyor or700 de ya neyse :D)

edizurna konusuna gelirsek..

arkadaşlar piyasa ne kadar iyi zurna yapılsada edizurna kadar canlı ve iyisini bulmak zor ne yazık ki. geçen gün batuh beyle aynı şeyleri tyros4 konusunda söylediğimde benle bi kaç kişi dalga geçmişti.. ama gerçek bu.

Ben EdiZurna'dan nefret ediyorum :D Sanırım Trakya'lı olduğum için Kaba Zurnacıyım :p

Demonu Paylaş Yine Yarışma Yapalım mı ? Anket

• Evet

Oy: 19 67.9%
  • Kararsızım

Oy: 7 25.0%
  • Hayır

Oy: 2 7.1%

Delüxe üyelik Yapın sizinde olsun.. (Sunucu Ödemeleri için katkınız olsun)

Son kaynaklar

İyiki Doğdunuz :)

Geri