• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Orga Dokununca Korg PA80 Atak Tuşu Basıyor

bigali

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Web sitesi
www.ilanveriyor.com
Enst.
KORG PA80 - ROLAND G600 - KORG PA60
Arkadaşlar merhaba,
Pitchbend sorunu için orgu açtım (Korg PA80),
Sorunu çözüp kapattım ancak, FILL-2 tuşu tabiri caizse dokunmatik gibi oldu. :)
Tekrar söküp topladım yine aynı...
Şimdi açtım ve bir çözüm bekliyorum...

Bu neden olabilir arkadaşlar, bilginiz dahilinde müdahale etmek isterim.

Teşekkürler

Cevap: Orga Dokununca Korg PA80 Atak Tuşu Basıyor

fill2 nin switch i basılı kalmış dostum.. ya o bölümüde söküp düzgün bir şekilde tekrar topla. yada hiçbirşey yapmadan topla ve takılı kalan swtch i kenarlarından nazikçe yukarıya doğru çektir . ama takılı kalıyorsa yine takılacaktır. bu nedenle fill bölümünün altına gelen platformu söküp neden takılı kaldığını incele. mutlaka problemi görecek ve düzelteceksin.. kolay gelsin

Tuş bölümünü daha hiç sökmedim...
Karmaşıktır toparlayamam diye hiç sökmedim.
O bölüme hiç dokunmadığım halde neden oldu bilmiyorum.
Ama sökmek için ters yatırınca omuş olabilir.
Kasayı bastırınca atak yapıyor.

ters yatırınca basılı kalmış olabilir evet. topla orgu ve kenarlarından butonu yukarıya çektir ama kullanmaman lazım basarsan yine basılı kalır.. bu arada bendede pitchbend sorunu var nasıl tamirledin biraz tarif edermisin.. sesi çekince ya takılı kalıyor yada hiç bir değişme olmuyor.. tamiri varmıdır kendim yapabilirmiyim.. elektronikten iyi anlarım ama bu konuda bişey yapmadım bilgim yok..

Ben yeni pitchbend sipariş ettim aslında ama bu boş zamanlarda org ile vakit geçiriyorum.
Pitchbendi kullanmaktan yanma yapmış yayın dokunduğu yerler, tabi buda boşluk olmasına neden oluyordu...
Diğer taraftan yaya girmesi için bıçakla kesik yuvalar yaptım, yayın ucunua azcık kaınlaştırdım. Uçlarına yapıştırıcı sürüp bekledim, plastikleşip kalın hal aldı.
Böylelikle pitchbenddeki boşluk kayboldu. Ama sağlıklı bir kullanım sağlaması konusunda bir şey diyemem. Yanlış anlayıp farklı bir müdahale etmenizi istemem.

Acaba bu PA80 tuşların kömür lastikleri bütün kalıp halindemi yoksa her tuş için tek parçamı?
Klavye tuşları değil ama diğerleri.

bendeki sorun mekanik değil dostum potans ta sorun var sesi ya çekmiyor yada çektiği yerde bırakıyor. lastiklere gelince blok halinde satılıyor bütün lastikler. tek olmuyor yani.

O bölmeyi söktüm takılma yok... Bu kasanın oturması ile ilgili bir sorun sanırım. Çünkü, kasaa dokunma dışında normal basıncada atak yapıyor. Sürekli takılma olsa hep atak yapar.

Demonu Paylaş Yine Yarışma Yapalım mı ? Anket

• Evet

Oy: 16 69.6%
  • Kararsızım

Oy: 7 30.4%
  • Hayır

Oy: 0 0.0%

Delüxe üyelik Yapın sizinde olsun.. (Sunucu Ödemeleri için katkınız olsun)

Son kaynaklar

İyiki Doğdunuz :)

Geri