• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Orgdan Android telefona ses kaydı için devre

• Konbuyu başlatan amattor
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 19
  • Görülen : 4K
Tamam hocam aklımda bulunduracağım. Gece evde direnç avına çıktım. 18 k işi bozdu yarın malzemeleri temin edip deneyeyim

Tamam hocam aklımda bulunduracağım. Gece evde direnç avına çıktım. 18 k işi bozdu yarın malzemeleri temin edip deneyeyim
Bu değer çok önemli değil 10k olursa sesi az açmak gerekir , kayıtta distorsiyon olmasın diye. Pot ile kısarsiniz . 47 k bile olabilir ama bu sefer orgun sesini açmanız gerekir.

Hocam sayende hallettim gayet temiz bi ses aldım. Şimdilik duymadan çalıyorum yarın paralel bir jak vasıtasıyla kulaklık ile duyarak çalmayı deneyeceğim. Denemek isteyen arkadaşlara şiddetle tavsiye ediyorum. Maliyeti 10 lira bile tutmadı

Hocam sayende hallettim gayet temiz bi ses aldım. Şimdilik duymadan çalıyorum yarın paralel bir jak vasıtasıyla kulaklık ile duyarak çalmayı deneyeceğim. Denemek isteyen arkadaşlara şiddetle tavsiye ediyorum. Maliyeti 10 lira bile tutmadı
Tebrikler, orgun arka çıkışından 6.3 jaklarla giriş alabilrsiniz hem hoparlör kesilmez hem de isterseniz orgun kulaklık çıkışından çalarken dinlersiniz.. yani kulaklık takmak arka cikisi kesmez.

Tebrikler, orgun arka çıkışından 6.3 jaklarla giriş alabilrsiniz hem hoparlör kesilmez hem de isterseniz orgun kulaklık çıkışından çalarken dinlersiniz.. yani kulaklık takmak arka cikisi kesmez.
Hocam PA 300 de tek çıkış var oraya da 6.3 jakı bağlayınca hoparlörlerden ses gelmiyor. globalden farklı bir ayar yoksa. Şimdilik sizin devreye girmeden paralel hat çektim kulaklık bağlıyorum.

Hocam birde devrenin daha da basitleşmesi adına 18 kΩ luk 2 direnç yerine, 36 kΩ tek direnç bağlarsak sorun olur mu. Yani orgdan gelen sağ ve sol hoparlör kablolarını birleştirip 36 k direnç bağlayıp potun orta bacağına bağlasak sorun olur mu?

Hocam birde devrenin daha da basitleşmesi adına 18 kΩ luk 2 direnç yerine, 36 kΩ tek direnç bağlarsak sorun olur mu. Yani orgdan gelen sağ ve sol hoparlör kablolarını birleştirip 36 k direnç bağlayıp potun orta bacağına bağlasak sorun olur mu?
Sağ ve sol kanaldan farklı genlikte ses sinyalleri gelebiliyor, eğer bunlar direncsiz birleştirilirse orgun çıkış katı zorlanabilir ve kanallardan gelen farklı sesler çıkışta tam alinamayabilir . Ama pratikte yine de direnç 15 ile 47 k arasında olmak kaydıyla dediğiniz yapılabilir. Ben yine de tavsiye etmem. Devre sonuçta telefonda mono bir ses kaydı yapıyor, ama sağ ve sol kanaldan gelebilecek bütün sesleri toplaması amaçlanmış, isterseniz tek kanal da kullanabilirsiniz. Orgdaki gibi stereo ses kaydı için harici ses karti gibi dijital bir devre gerekir.

IMG_20200610_220024.jpg

Tekrar teşekkür ederim hocam bu haliyle benim işimi görüyor. Parazit olmadığı için plastik kutuyla kullanacağım.yapacak arkadaşlara tavsiyem lehim yapmaya uygun jakları kullansınlar. Diğerleri çok zorluyor.