• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Orgu Pcye Bağlayabilirmiyiz?

serkanfbgsts

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Yamaha Or700 V2 Plus
arkadaslar or700v2 plus ı pc ye baglayıp hem video hem ses olarak nasıl yapabılırım?tesekkur ederım

Cevap: Orgu Pcye Bağlayabilirmiyiz?

ses için : orgun phones çıkışı olması lazım onu bilgisayarın mikrofon girişine uçlarında jak olan kabloyla bağla. orgun phones çıkışundaki jak girişi ile bilgisayarın mikrofon jak girişinin çapları farklıdır. o yüzden jak inceltici al ve jak inceltici kısmını bilgisayara bağla. mesela mixcraft3 veya onun gibi kayıt yapma programlarını bilgisayarına yükle ve güzel kayıtlar yaparsın.

video için aklıma gelen en basit işlem web kamerasıyla çekim yapmak. Yukarıda anlattığım orgu bilgisayara bağlama yöntemiyle ve web kamerasıyla basit bir çekim olabilir.

Moderatör tarafında düzenlendi:

teşekkur ederım Allah razı olsun kardeşim.sesi pek beceremem gorunen o proğramı kurarım ama kurulumunu yapamam.mesela çalmaya başladığımda dırek kayıta gecermı gecmezmı onu çözemem ayarları vardır mutlaka.yınede yardımın için tesekkur ederm

teşekkur ederım Allah razı olsun kardeşim.sesi pek beceremem gorunen o proğramı kurarım ama kurulumunu yapamam.mesela çalmaya başladığımda dırek kayıta gecermı gecmezmı onu çözemem ayarları vardır mutlaka.yınede yardımın için tesekkur ederm

Bu arada küçük bi not orgun sesi çok açıkken kayıt yaparsan net ses alamazsın.

anladım tufan kardeşim bilgilendirdiğin için teşekkur ederim yanlız bi resimli anlatım yapabilirmisin nasıl kayıt yapabilirim adımları nedir?

anladım tufan kardeşim bilgilendirdiğin için teşekkur ederim yanlız bi resimli anlatım yapabilirmisin nasıl kayıt yapabilirim adımları nedir?

Burda konu açmıştım videoda vardı ama silinmiş işine yarar umarım.

tesekkur ederim hocam saygılar

sana kısa bi yol önereyim mikrofonlu bi kulaklığın olsun yeter.. mikrofon ayarlarını bilgisayardan yap sonra movie maker programını aç orda anlatım var onu tıkla kulaklığı mikrofonuyla beraber hoparlörün üzerine koy ve kaydı başlat orgunun sesi fazla açık olmasın

o zaman pek kalıteli ses olmaz bence.istiyorum kı orgu pcye bi şeklıde bağlamak ve sadece müzik kaydı yapmak.sonra üstüne kendi sesimi ekleyebılırım yanı bunu yapabılırım.ama işte önce kayıt işini çözmem lazım tam anlamaıyla.yınede sonsuz tesekkurler nakee kardeşim

o zaman pek kalıteli ses olmaz bence.istiyorum kı orgu pcye bi şeklıde bağlamak ve sadece müzik kaydı yapmak.sonra üstüne kendi sesimi ekleyebılırım yanı bunu yapabılırım.ama işte önce kayıt işini çözmem lazım tam anlamaıyla.yınede sonsuz tesekkurler nakee kardeşim

Hala yapamadın mı dostum kabloyu ayarladın mı?

Demonu Paylaş Yine Yarışma Yapalım mı ? Anket

• Evet

Oy: 16 66.7%
  • Kararsızım

Oy: 7 29.2%
  • Hayır

Oy: 1 4.2%

Delüxe üyelik Yapın sizinde olsun.. (Sunucu Ödemeleri için katkınız olsun)

Son kaynaklar

İyiki Doğdunuz :)

Geri