• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Ork. Tarzı İkiDört-keşanlı mustafa

keşanlı mustafa

Allah rahmet eylesin
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Yamaha Genos
1970 li yıllarda bu tarzda çalardık. Bir veya iki gitar, davul ve bass gitar..... Meyanlar şimdiki teknolojinin nimetleri....Ritime darbuka eklenince güncel olabilir....

Ekli dosyalar

• ork.tarzı oyun havası.mp3
    1.9 MB · Görülen: 370
Cevap: Ork. Tarzı İkiDört-keşanlı mustafa

ellerine sağlık mustafa hocam.meyanlara bayıldım.

çok merak ettim, baştan sona çalan kişi aynı mıdır ? Özellikle 1,40 dan sonrası çok harika olmuş...

çok merak ettim, baştan sona çalan kişi aynı mıdır ? Özellikle 1,40 dan sonrası çok harika olmuş...

Çalan kişi aynı ama başlarda melodi hatalarım oldu. Parçayı unutmuşum...Burada amacım modern orkestra tarz ve usulünü hatırlatma...Biraz takılsam melodiyide daha iyi çalabilirim.....Meyanlar tabiki loop yani hazır.....

1970lerin müzik kalitesi varmı üstadım.
nostalji için teşekkürler.:)

Çok bilgili kabiliyetli müzisyenler var ama çoğunluğun tarzı farklı yöne kaydı.....

bilgili kabiliyetli, tabiiki çok müzisyenler var.
ancak o dönemlerin kısıtlı imkanlarıyla yapılan müziklerin tadını bu zamanda bulamıyoruz.

eski şarkıları hala dinleyebiliyoruz keyifle.
ama bugünün şarkılarını 2 sefer dinleyince bıkkınlık veriyor.
eskilerin hala sevilmesinin nedeni ne olabilir acaba?

saygılar.

tebrikler abi wak gıtarlara bayıldım

bilgili kabiliyetli, tabiiki çok müzisyenler var.
ancak o dönemlerin kısıtlı imkanlarıyla yapılan müziklerin tadını bu zamanda bulamıyoruz.

eski şarkıları hala dinleyebiliyoruz keyifle.
ama bugünün şarkılarını 2 sefer dinleyince bıkkınlık veriyor.
eskilerin hala sevilmesinin nedeni ne olabilir acaba?

saygılar.

O dönem yapılan eserlerin melodileri çok iyi.....Ensturmanlar genelde naturel . Şimdi VST ve looplar sayesinde birbirine benzeyen tarzlar...Benim demodaki klarnet loop nette yüz kere yayınlanmıştır...

aslında 1990 lara kadar bu tarz devam ediyodu ama ritimli klavyeler piyasaya girdikten sonra
orgu org gibi çalanlar teker teker kayboldu tamam çok iyi müzisyenler var ama pcbend kullanmadan org çalmanın tadı bir başka oluyor şimdi bu şarkıyı mustafa abiden çok daha iyi
çalabilecek müzisyenler vardır ama hicaz makamının üzerinde pcbend kullanarak kaçtane makam deyiştirir müzisyen diliyle kaçtane keriz atar o bilinmez tad verirmi derseniz mustafa abinin çaldığı gibi bana tad vermez eline yüreyine sağlık mustafa abi

Demonu Paylaş Yine Yarışma Yapalım mı ? Anket

• Evet

Oy: 18 66.7%
  • Kararsızım

Oy: 7 25.9%
  • Hayır

Oy: 2 7.4%

Delüxe üyelik Yapın sizinde olsun.. (Sunucu Ödemeleri için katkınız olsun)

Son kaynaklar

İyiki Doğdunuz :)

Geri