• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

pa 50 sd

akif058

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
pa50 sd, Baglama
meraba,
yanlis yere yazdiysam özürdiliorum
ben amatör bi orgla ilerlettim simdide iiyi bir org almaya karar verdim.
alacagim org pa80 di , yani kesin karar vermistim. ama sonra pa50 sd gözüme carpti. 2009 yapimi oldugu icin daha avantajli die düsünüorum .ama pa80 de de daha kolay malzeme bulabilirim (mesela: ritim)
ne düsünüorsunuz?

stuttgart

Cevap: pa 50 sd

meraba,
yanlis yere yazdiysam özürdiliorum
ben amatör bi orgla ilerlettim simdide iiyi bir org almaya karar verdim.
alacagim org pa80 di , yani kesin karar vermistim. ama sonra pa50 sd gözüme carpti. 2009 yapimi oldugu icin daha avantajli die düsünüorum .ama pa80 de de daha kolay malzeme bulabilirim (mesela: ritim)
ne düsünüorsunuz?

stuttgart

pa 50 sd tutlmayan bi marka,pa80 öneririm ama,bu arada batı tarzı müzikle uğraşıyosan al derim çünkü pa 50 sd batı ağırlıklı org,ben hem türk hem batı nere olursa onu yapmak istiyorum dersen pa 80 800 alabilirsin,bana kalırsa direk pa 80 al,karar senin

pa50, pa50sd aynı alet. pa50 de disket pa50de sd var.

pa50 kartsız olduğu için ritimler belli seviyede. ancak orjinal arabic kitlerinde darbukaları ve zilleri gayet canlı.

pa80de ise kartta ne varsa onu veren bir alet.

bati müziyle ugrasmiorum memleketimmin güzel türküleri dururken;D

bide ben ritimleri disk den veya flash cardan hic kullanmadim orgun kendi ritimlerini kullandim.
pa80 de bi flash card var bide eski bilgisayarlarda kullanilan diskettler var bunlarin hangileri ritim icin ton icin veya hangisi ne icin kullanilior ?

tsk
bati müzigle ugrasmiorum memleketin güzel türküleri dururken ;))
bide ben simdiye kadar ritimleri hep orgtan kullandim yani orgun icindeki ritimleri.
pa80 de flash kard la diskettler var bunlarin hangisi ritim icin hangisi ses tonlari icin veya hangisi ne ise yarar

tsk
bati müzigle ugrasmiorum memleketin güzel türküleri dururken ;))
bide ben simdiye kadar ritimleri hep orgtan kullandim yani orgun icindeki ritimleri.
pa80 de flash kard la diskettler var bunlarin hangisi ritim icin hangisi ses tonlari icin veya hangisi ne ise yarar

hocam zaten karta ritim falan yüklemiyosunuz ritimleri orga yüklüyosunuz,

pa 80 de kart demek,misal cevo kart,
eğerki bu kartı kullanmak istiyosan,bu kartın özel bakupları var,yani 11 12 adet dosya var,karta sadece bu dosyalar yükleniyo,

bu dosyaların içinde ne var,bu dosyların içinde,sampler sesler var(e.bağlama saz,keman zurna v.s v.s)kitler ritimlerin kitleri,yani kısaca karta bunun haricinde bişey yüklenmiyo,

orga set yüklüyosun bu setin içinde ritimler ve seslerin düzenlenmiş efektlenmiş hali var,

anladim
peki flash kard la eski bilgisayarlarda kullanilan disket ayni görevi mi yapio?

ikisi farklı şeyler,kart ayrı disket ayrı.zaten pa80 nin üzerinde hem flaşh kart hem de disket bulunuyo.istersen kartsız da sadece disket kullanarak da orgu kullanabilirsin.ama kart ve ona uygun hazırlanan seti birlikte kullandığın zaman kalite farkı çok farklı.dışardan ses ekleme haricinde basit bir örnek vereyim.müzik sistemlerini bilirsin.nasıl müzik dinlerken equalizeri devreye aldığın zaman sesler cam gibi oluyor.fark böyle işte.kartın katkısını equ.in yaptığı fark gibi düşün.saygılar.....

tesekkürler