• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

PA 500 TÜRKİYE RİTİME ZİL DAVUL V.S EKLEME (anlatımı)

ZAFER 1983

Altın
Moderator
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
KORG PA 800 PA 500 TR
pa 500 tr kullanıcıları benim gibi kıyak adamı bulduğunuz için yatın kalkın dua edin :D :D,

neyse konumuza geçelim

ARKADAŞLAR ŞİMDİ SİZ NORMAL 2 4 LÜK Bİ RİTİME ZİL EKLEMEK İSTİYOSUNUZ VEYA BENDİR EKLEMEK NE EKLEMEK İSTİYORSANIZ NASIL YAPARIM DİYORSANIZ CEVABI 2cm ALTTADIR :D

zil v.s ekleyeceğiniz ritimi seçin,

record (ekranın altında rec tuşu var)ona basın,

current style edit seçin

şimdi ritimin kalıpları karşımıza çıkacak,

kitin olduğu bölümden istediğiniz kiti seçin,klavyeden ekleyeceğiniz sesi bulun,misal zil ekleyeceksiniz klavyedeki tuşlara basarak zil sesini bulun,

hangi varyasyona ekleme yapmak istiyosanız o varyasyonu seçin

start basın,seçtiğiniz ritim çalacak

ritimin şekline göre klavyeden bulduğunuz zil tuşuna basın,olay tamamdır,ben zili örnek verdim siz ne eklemek istiyorsanız onu seçin

işlem bitince ekranın sağ üst köşede write style seçin ve ok deyip kaydedin,işlem bu kadar basittir,

bu şekilde istediğiniz ritimlere zil darbuka davul v.s ekleyip istediğiniz kıvama getirebilirsiniz,

kolay gelsin

Cevap: PA 500 TÜRKİYE RİTİME ZİL DAVUL V.S EKLEME (anlatımı)

abi atıyom ritimin üstünde yeni best kit var ben drum tr kitini seçiyom ama bu sefer ritim üstündeki kitte değişiyor hangi kiti seçiyosam ritim kitide o oluyor ben farklı bi kitten ses ekleyemiyorum bunu nasıl halletcem bilgi verirsen memnun olurum

abi atıyom ritimin üstünde yeni best kit var ben drum tr kitini seçiyom ama bu sefer ritim üstündeki kitte değişiyor hangi kiti seçiyosam ritim kitide o oluyor ben farklı bi kitten ses ekleyemiyorum bunu nasıl halletcem bilgi verirsen memnun olurum

kuscy kardeşim,
sanırım ritimin kendi kitinden değilde başka kitten ses eklemekten bahsediyorsun,

bu olmaz yada durumkit dizeceksin ona göre,

ben şu şekilde yapıyorum,düzenleyeceğim ritimi seçiyorum ses ekleyeceğim kiti seçiyorum ritimin kiti ile değiştiriyorm veya kit hoşuma giderse değiştirmiyor ve üzerinden ekleme yapıyorum
current style edit seçiyorum,

yeniden ritim yazarmış gibi istediğim ses ne ise misal atıyorum darbuka zil ekliyorum,start tuşuna bastığın zaman zaman zaten seçmiş olduğun ritim çalacak,o ritim çalarken ritimin kalıbına göre eklememi yapıyorum,

ses ekleyeceğin kiti ritime dahil et,ritim düzenli çalarsa sorun yok,
veya ritimin kendi kitindeki sesleri kullan
diğer bi şekille kit dizeceksin,beğendiğin sesleri tek bir kite toplaman gerek,
bende onu pa 500 tr de hiç denemedim bi denerim olmazsa konu açar pa 500 tr kit nasıl dizilir anlatırım yoksa senin dediğin sorun kit dizmekle halledilebilir,yada sesini kullanmak istediğin kiti kullanacaksın ritimde,

Anladım abi teşekkür ederim ozaman bende mecbur kendi kitinden eklicem artık ama istedğimizden eklesek çok iyi olurdu daha güzel tonlar elede edilirdi :)

Anladım abi teşekkür ederim ozaman bende mecbur kendi kitinden eklicem artık ama istedğimizden eklesek çok iyi olurdu daha güzel tonlar elede edilirdi :)

kendi istediğin sesleri bir kite toplamayı öğrenmen gerekir kuscy kardeşim,istediğin sesleri bi arada toplayarak kendine kit yapmayı öğrenirsen her istediğini elde edebilirsin,misal beğendiğin zil def darbuka davul insan sesleri, v.s gibi sesleri tek kite toplayabilirsin,

orgun üzerindeki kitler hazır kit,sana tavsiyem kit yapmayı öğrenmelisin,istediğin tonu istediğin hazı işte o zaman alırsın,pa 500 tr buna müsaittir,

arkadaşlar ben ritim yazarken misal davullun mezronpomu kaçtı hanği tuşla siliyorum yaa

arkadaşlar ben ritim yazarken misal davullun mezronpomu kaçtı hanği tuşla siliyorum yaa

ritim çalarken sağ tarafta delete yazan bi kutu gibi bi yer var görürsün zaten silmek istediğin ton herneyse davul zil vs klavyedeki tuşunu bul ona basılı tut ve delete yazan yerede basılı tut bukadar

selam bende bir şey sormak istiyorum pa500tr de kitleri nasıl oktav yapabiliriz davulu sertleştirmek veya yumşatmak yanii...

selam bende bir şey sormak istiyorum pa500tr de kitleri nasıl oktav yapabiliriz davulu sertleştirmek veya yumşatmak yanii...

davulun gümlemesini sertleştirmek için ritime efektlerden compresör efekt çeşitlerinden deneyebilirsiniz,diğer efektleride deneyip size göre hangi efekt daha sert gümletiyorsa davulu onu seçin,ben ritim editleme olayında davulun sert çıkması için genelde comprsor efektini kullanırdım,

pa 500 tr kullanıcıları benim gibi kıyak adamı bulduğunuz için yatın kalkın dua edin :D :D,

neyse konumuza geçelim

ARKADAŞLAR ŞİMDİ SİZ NORMAL 2 4 LÜK Bİ RİTİME ZİL EKLEMEK İSTİYOSUNUZ VEYA BENDİR EKLEMEK NE EKLEMEK İSTİYORSANIZ NASIL YAPARIM DİYORSANIZ CEVABI 2cm ALTTADIR :D

zil v.s ekleyeceğiniz ritimi seçin,

record (ekranın altında rec tuşu var)ona basın,

current style edit seçin

şimdi ritimin kalıpları karşımıza çıkacak,

kitin olduğu bölümden istediğiniz kiti seçin,klavyeden ekleyeceğiniz sesi bulun,misal zil ekleyeceksiniz klavyedeki tuşlara basarak zil sesini bulun,

hangi varyasyona ekleme yapmak istiyosanız o varyasyonu seçin

start basın,seçtiğiniz ritim çalacak

ritimin şekline göre klavyeden bulduğunuz zil tuşuna basın,olay tamamdır,ben zili örnek verdim siz ne eklemek istiyorsanız onu seçin

işlem bitince ekranın sağ üst köşede write style seçin ve ok deyip kaydedin,işlem bu kadar basittir,

bu şekilde istediğiniz ritimlere zil darbuka davul v.s ekleyip istediğiniz kıvama getirebilirsiniz,

kolay gelsin

üstad bildiğim ve hatırladığım kadar yardımcı olayım.
mevcut drum ve perc kanalındaki kitleri hiç değiştirmeden acc1-2-3-4-5 den hanisi boş ise o acc kanalını style control element sayfasında ilgili acc kanalının altındaki kutucuktan drum olarak secerek o acc kanalını 3. bir drum yada perc kanalı yapabilirsiniz.ve farklı bir drum kitten istediğiniz eklemelerinizi yapabilirsiniz
bu sekilde yapınca ritim kullanım esnesında akor değişiminden etkilenmez.
aynı kısımdan pad seceneğini secerseniz istediğniz varyosyonun seçtiğiniz acc kanalına hazır pad i copy menüsünü kullanarak sabit sekilde yerleştire bilirsiniz.