• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

pa 80 ile tanıştım sonunda cihazımı buldum

• Konbuyu başlatan alf35
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 0
  • Görülen : 1K

alf35

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
Roland G600
[B]Merhabalar arkadaşlar profesyonel değilim lakin amatörde sayılmam. bu konuyu org seçme konusunda kararsız kalan arkadaşlara bi nebze yardımcı olmak için nacizane fikirlerimi beyan etmek için açtım. belki benim ayarımda umdugunu bulamayan bi vatandaşa yardımcı olurum. org gecmisim amatörlük dönemimde hummer ha 100 veya 1000 gibi bi marka ile geçti. zaten 3-5 teneke türk ritimi var amatörlük zamanları için küçük bütçeli kullanılabilir. sonrası geç olmadı zaten roland g600 ile tanıstım. dip not : müzik konusu öyle bi illet ki aradıgın cihazı bulmak için kademe kademe iyi ve fiyatı pahalı orglara yöneliyorsun sonu yok :). rolan g 600 güzel aletti ama kullanımı pek pratik gelmedi. hele ki disketten ritim yüklemekten gına geldi. 3 aşağı 5 yukarı ritimler farklı isimlerde olsa da hep aynı gibi geliyor. Lakin ses konusuna hiç kötü bir şey diyemem hak yemeyeyim gercekten olagan üstü sesi var saundlar iyi. ee tabi g600 yinede rolandın en baba aletlerindendir saygımız var. sonrasında yamaha a 300 tr ile tanıstım. youtube yunus emre bolat arkadasımız o kadar güzel bir tanıtım videosu yapmış ki gerceten cok etkilenerek temiz 2.el uygun fiyata aldım ve evimin bir kösesinde duruyor halen. şunu belirtmeliyim ki kasa olarak görünce oyuncak zannedersiniz ama gerçekte bu akdar ucuz fiyata çok çok başarılı bir cihaz yapmıslar. sesler ritimler cok güzel. küçük portatif ve 6 adet kalem pil ile de calısıyor. piknik vs vs yerler arkadaslar arası veya aile içinde kullanılabilir cok memnunum. pratik değil onu abstan soyleyeyım. mesela bir enstürman degistirmek için numaratik tuslardan rakam girmek gerekiyor cok uzun iş. belki cok pratık yaparak giderilir ama bana o konuda kullanıssız geldi. ayrıca 2 varyasyon mevcut bu da yeterli sarkı giris ve nakarat bölümleri için. aynı sekilde intro mevcuttur. midi caldıgını işittim hiç denemedim. kablo ile ritim atılıyormus gerek duymadım. çünkü içerisine yerlesik ritimler gayette iş görecek kadar iyi. sesler güzei yaylıkeman,vib zurna,kanun,ud,ney,macun sesleri vs vs mevcuttur. uzun lafın kısası youtubeye yamaha a300 tr tanıtım yazarsanız karsınıza cıkacak ilk video yunus emre bolat arkadasımızın hazırlamıs oldugu videodan detaylı sekilde inceleyebilirsiniz gayette güzel anlatmıs sagolsun üstadım. ve gelelim o kadar hırsın üzerine pa500 tr ye. rx teknolojisi basarılı. sd cart ve usb okuması güzel. hafif. ama sanki saundlarında hep bişeyler eksikti yada beni kesmedi. mesela yaylı sesler hosuma gitmiyordu. fazla sürmeden aldıgım fiyata sattım. sonrasında yamaha or700 v2 plus aldım. bu alette basarılı pratık lakin hiç korgun verdiği o haz olsun o drum kitler yamahada sönük geldi. bu macerada fazla sürmedi. sonrasında yine pa 500 tr mi alsam ketron mu denesem derken birşey farkettim. piyasayı kasıp kavuran ve yılların en baba korg cihazı PA80 i hiç denemediğimi, denemem gerektiğini de anladım. cevo 16 mb kartlı cevo setli hazır fonksiyon ve ekran olarak temiz lakin kasa olarak yıpranık bir cihaz buldum aldım. tek telime aşık oldum. bence bunun ötesi pa 800. yani demek istediğim sonunda cihazımı buldum aradıgım hersey var o kadar pratık . şıkır şıkır ritimler. inanılmaz canlı sesler. tavsiyem yeni basladıysanız veya bir arayıs içerisine girdiyseniz mutlaka kartlı ve güzel bir seti yüklü temiz bi pa 80 almanızı şiddetle tavsiye ediyorum. nacizane kimseye bir hakaret veya ukalalık yapma değil amacım affınıza sıgınarak bastan da soyledigim üzere sayece fikirlerimi beyan ettim. müzik dolu günler ile kalın sağlıkcakla efendim saygılar.[/B]

Moderatör tarafında düzenlendi: