• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

pa 800 de introya çaldığımı kaydetmek ?

zeki-molla

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
PA 800
Hocalarım pa 800 çaldığımı intro olarak kaydetmek istiyorum yeniyim orgta daha bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim saygılar...

Cevap: pa 800 de introya çaldığımı kaydetmek ?

korg pa800 bölümünde ritim yazma videosu var,o videoyu izlersen sana iyi bir yol gösterir zeki,ne yapmanı nasıl yapmanı anlayabilirsin,

sağol zafer abim :)

hazır ritmin üzerine yazmak istiyorum

hazır ritmin üzerine yazmak istiyorum

ritim editleme bölümüne gireceksin,hangi introyu değiştirmek istiyorsan veya yazmak istiyorsan o introyu seç ve düzenle,en son kayıt et bu kadar,daha detaylı bilgi pa800 download bölümünde ferdesu hanımın açmış olduğu pa800 ritim editleme anlatımı var oradan izleyeceğin yol açık açık yazıyor zeki,takıldığın bi yer olursa yazarsın,kolay gelsin

yok hocam çözemedim bi türlü

yok hocam çözemedim bi türlü

ritim yazmayı bilmiyorsan yapmakta biraz zorlanırsın zeki ama çalışarak yapabilirsin,1 2 denemeyle başaramayabilirsin,
introyu yazmak için ritim editlemeyi bilmen şart,ritim yazar gibi introyu yazıp ritimi o şekilde kaydetmen gerekli,hani setlerde introlu ritimler varya işte o ritimler gibi yapman gerek,o işte hiç yapmadıysan çok zor gelecek sana ,

yapabilmek içinde pa800 ritim editleme konusu ferdesu hanımın açmış olduğu konuyu dikkatle izle ve uygulama yaparak yapmaya çalışmalısın,

ritim yazarken bas akor bölümünde incelikler vardır.genelde hangi bas sesler kullanılır.ritim yazarken transpose sıfır mı olmalı diyelim mi üzeri akumpanya yazılabilir mi acc345 lerde ne şekil akor ve arpej atılmalı bu konularda zorlanıyorum.drum ve perc vuruşlarla her türlü ritim atabiliyorum ancak yukarda açıkladıklarımda bir türlü doyurucu acc sesler üretemiyorum .Zafer hocam bir kaç ayrıntı paylaşırsan sevinirim.selamlar

ritim yazarken bas akor bölümünde incelikler vardır.genelde hangi bas sesler kullanılır.ritim yazarken transpose sıfır mı olmalı diyelim mi üzeri akumpanya yazılabilir mi acc345 lerde ne şekil akor ve arpej atılmalı bu konularda zorlanıyorum.drum ve perc vuruşlarla her türlü ritim atabiliyorum ancak yukarda açıkladıklarımda bir türlü doyurucu acc sesler üretemiyorum .Zafer hocam bir kaç ayrıntı paylaşırsan sevinirim.selamlar

tellisaz abi bas akor sesleri tamamıyla tarz meselesi,şimdi ben bas ve akor seslerini şu sesleri kullanıyorum desem siz beğenmeyebilirsiniz,ben mesela ritimdeki bas akor seslerinden sıkıldığım zaman sık sık hemen değiştirim,
benim tarzım genelinde oyun havası ve tokat yöresel türküler,

ritim yazarken traspoze bence sıfırda olmalı,akumpanyayı mi üzeri yazmanıza gerek yok,nedeni tranpoze yi sonradan istediğiniz + veya - olarak ayarlamak kolay olduğu için,hangi karardan çalarsak transpoze yapmak kolay olduğu için ben şahsen gerek duymam,

bu arada acc sesleri atadığınızda acc seslerini temiz ve net olarak duymak isterseniz,saund bölümünde sesi iyice efektiyle kıvırı zıvırı ile işleyin sesi güçlendirin kısaca acc için düzenli ve net sesler elde edip-işlenilen temiz ve net seslerden özellikle seçin derim,bu şekilde istediğiniz doyurucu akumpanya seslerini elde edersiniz,

Cevap: pa 800 de introya çaldığımı kaydetmek

Arkadaşlar merhaba... Yeni bir set yükledim.. Sette yazılmış introlu ritimler var.. Fakat mi karara basıp introyu başladığımda transpozesiz si vsya ceya fa dan çalıyor.. İnfro bitince mi kararı sesine dönüyor.. Bunu düzeltmenin bir ayarı varmı.. Teşekkürler

Demonu Paylaş Yine Yarışma Yapalım mı ? Anket

• Evet

Oy: 16 66.7%
  • Kararsızım

Oy: 7 29.2%
  • Hayır

Oy: 1 4.2%

Delüxe üyelik Yapın sizinde olsun.. (Sunucu Ödemeleri için katkınız olsun)

Son kaynaklar

İyiki Doğdunuz :)

Geri