• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Pa 800 de ses aktarma

PynsT oktay

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
korg pa800
merhaba arkadaşlar bir sorunum var bana 800 cüler yardım ederse sevinirim.istedigim bi setten kendi setime nasıl ses alabilirim yardımınızı bekliyorum:(

Ekli dosyalar

• 30640_118504318179701_100000604007723_178785_6585684_n.jpg
    30640_118504318179701_100000604007723_178785_6585684_n.jpg
    22.6 KB · Görülen: 133
Cevap: Pa 800 de ses aktarma

Alıntıdır.

biraz uğraşınca bu başka setten beğendigimiz başka bir sesi almasının çok kolay oldugunu gördüm ve bilmeyen arkadaşlarda öğrenip yapsın diye sizlerle paylaşmak istedim..

hiç bilmeyen birine anlatır gibi anlatıyorum biraz uzun ve kafa ama bilmeyen herkes in öğrensin

ilk önce güzel saz sesi bulmak için mesela hasan set diye bir seti yukledik..orda begendigimiz bir elektro saz sesi var idiyelim....hemen kagıt kalem alıp ör//performans 1 de hasan elektro saz sesi diye bir ses var..hemen bir kagıda yazıyoruz..(performans 1 hasan elektro).. sonra exıt diye çıkıp sankı o sesi degiştirecekmısız gibi hasan elektro nun ustune bastıgımız da hasan elektronun altında ki sesi görecegiz ve aslında hangi sampler sesden olutugunu ( yani gercek sampler sesinin adını görmüş oluruz oda mesela ıcz elktro olsun..) onuda aynı kagıda (hasan elektro = saund ıcz elektro dan olusuyor diye yazacagız..) sonra işlemin çogu tamam bitti.. geri ye en basidi kaldı.... oda kendi setimize bu saz sesini yüklemek....

1-kendi setimizi klavyemize yükledikten sonra....cd den yada hd..den yükleyecegimiz saz sesinin oldugu ''hasan set'' i buluyoruz ve hemen open diyerek açıp performans a gelip 1.banktaki daha önceki kagıda yazdıgımız performans 1 de ki hasan elektoru yu bulup klavyemize load yapıyoruz....ve kısa surede yukluyor ( çünkü saz sesinin bu masa kısa yolu gibi düşünün kısa yoludur ) hemen exıt deyip cıkıp yukledıgımız sesi bulup calıyoruz tabiki ses cıkmıyor...cıkmaz çok normal neden cunku sadece masa ustu kısa yolu nu yuklemıs oluyoruz da ondan...e napcaz cok basıt........sonra saund bolumune girip hasan saz sesinin gercekte olustuğu ıcz elektro sesini hasan setin saund bolumunden bulup onu da kendi setimize load yapıyoruz...bu bıraz daha uzun surer 3-4 dk..gıbı....çünkü esas ana ses (sampler sesi de ondan)

sonra hasan elektro saz sesını actıgımız da yıne calmaz..ama işlem bıttı cok kolay hasan elektro sesının ustune ekrandan basıp oluştugu ıcz elektro sesini az once kendi setimizin yüklediğimiz saund kısmından onu sectigimizde hemen canavar gıbı çalacaktır.....işlem bıttı hayırlı olsun baska setten kendı setınıze aldıgımız saz sesımız...derken..fakat orgumuz kapatıp açarsak bu sesimiz gider..... bu sesın gıtmeyıp kalıcı olması ıcın de ekranın ustundekı yerı tırnaklayın ve ordan ılk satırı wrıte yazan yeri okey leyın saz sesınız setınızde kalıcı olmustur hayırlı olsun.....

Demonu Paylaş Yine Yarışma Yapalım mı ? Anket

• Evet

Oy: 18 66.7%
  • Kararsızım

Oy: 7 25.9%
  • Hayır

Oy: 2 7.4%

Delüxe üyelik Yapın sizinde olsun.. (Sunucu Ödemeleri için katkınız olsun)

Son kaynaklar

İyiki Doğdunuz :)

Geri