• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

pa 800 de ses problemi bir bakabilirmisiniz?

cansinan_24

Süper Üye
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
KORG PA 80 + KORG İS 40
Arkadaşlar pa 800 setimi orguma tekrar yükledim bazı seslerde ornegin baglama sesi ne geçiş yaptığım zaman yada başka bir sesten bağlama sesine geçiş yaptığım zaman ses çok fazla çıkıyor ses açma kapama tuşunu yukarı aşağı yaptığım zaman düzeliyor muhtemel arıza nedir umarım analatabilmişimdir saygılar

Cevap: pa 800 de ses problemi bir bakabilirmisiniz?

Arkadaşlar pa 800 setimi orguma tekrar yükledim bazı seslerde ornegin baglama sesi ne geçiş yaptığım zaman yada başka bir sesten bağlama sesine geçiş yaptığım zaman ses çok fazla çıkıyor ses açma kapama tuşunu yukarı aşağı yaptığım zaman düzeliyor muhtemel arıza nedir umarım analatabilmişimdir saygılar

Maalesef pa800 de o yok. zaten o oldumu tadindan yenmez :) ben böyle biliyorum..

Maalesef pa800 de o yok. zaten o oldumu tadindan yenmez :) ben böyle biliyorum..

admin tam ne demek istediğini anlayamadım diğer seslerde böyle bir sorun yok sadece bağlama sesinde böyle bir problem oluyor genelde ritim çalarken sesler arasında geçiş yaptığım zaman yaşıyorum bu sorunu

admin tam ne demek istediğini anlayamadım diğer seslerde böyle bir sorun yok sadece bağlama sesinde böyle bir problem oluyor genelde ritim çalarken sesler arasında geçiş yaptığım zaman yaşıyorum bu sorunu

Böyle bir şey yok bağlama sesinden diyorsun tamam işte.. mesala pa3x pa4x ayni bağlama yı koysak sorun olmaz.. pa800 den kaynaklanıyor..

yine de bir bilene sormak gerek.. 3 yıldır pa800 ü açmadım..

Sesi istediğin seviyeye çekerek tekrar hafızaya al writer performans yap ..seti tekrar save yap....aslında geçişlerdeki ses çırtlamaları efektle alakalı oluyor..genelde çok kaba efekt yapıldığından oluyor birde geçişlerde el çabukluğu önemli.. Sorun sadece pa800 mahsus değil, yamahada aynısını
yapıyordu ben kullanırken..

Saygılarımla
yıldıray

diğer yükssek çıkmayan sesi seç slider modede hangi ışık yanıyor
mic
assing a
assing b
üçünden biri yanık olacak (örneğin a diyelim)
şimdi çok çıkan bağlama sesini seç eğer assin b ise (a ya al) sesi az çıkan ile aynı bankada olan tuşu seç write performance olarak kaydet.umarım anlata bilmişimdir
sorun samplede veya efeklerde değil ise %2000 bu

Demonu Paylaş Yine Yarışma Yapalım mı ? Anket

• Evet

Oy: 16 66.7%
  • Kararsızım

Oy: 7 29.2%
  • Hayır

Oy: 1 4.2%

Delüxe üyelik Yapın sizinde olsun.. (Sunucu Ödemeleri için katkınız olsun)

Son kaynaklar

İyiki Doğdunuz :)

Geri