• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Yardım PA 80'e kartlı set yükleyemiyorum

recep0623

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Korg PA500TR
Arkadaşlar orgumda harddisk yok sadece 16MB kart var. Kartı card manager ve orgun kendi format sistemiyle formatladım. Elimde pcmcia kart okuyucu olmadığı için disket ile backup yüklemeye çalışıyorum. Diskete 1. backup dosyasını atarken sürekli disket medyası tanınamıyor gibi hatalar alıyorum. Bayağı uğraştım bu sorunu bir şekilde düzelttim bu seferde orgda backup restore yaparken herhangi rastgele bi rakamda card restore failed hatası veriyor. Bir türlü kartlı set yükleyemedim. Pcye bağlayamıyorum orgu kart okuyucum yok. Yardımcı olurmusunuz nasıl yükleme yapabilirim?

Orguna hdd alip kart crd lerini hdd yukleyip yapabilirsin daha saglikli olur disketler ve disket okuyuculari hassas olduklari icin hata verebiliyor

kart kilidinin açık olduğundan emin olun.Card protect bölümünde yazılar silik gösteriyorsa kilitli demektir ve karttan hiçbir şekilde backup alamaz ve restore yapamazsınız.11 adet kart backup dosyasını 1 den 11 e kadar klasör açıp 11 klasörün her birinin içinde KORG.CRD alt klasörleri oluşturup sırayla KORG.CRD klasörlerinin içine Card backup1.dat 2 3 4 ....11e kadar kopyalayıp yapıştırın.Daha sonra 1.diskete 1.klasörün içindeki KORG.CRD dosyasını kopyalayıp yapıştırın.tüm backupları bu şekilde disketlere atın.Disketlerin yeni olmasına ve düzgün çalışıyor olmasına dikkat edin.PC de biçimlendirip sıfırlayın sonra tekrar orgun bilgilerini atın.Card backuplarını klasörsüz açık haldede diskete atıp Card restoreden yükleyebilirsiniz.klasörle yükleme dat dosyaları için koruyucu bir yöntem.Size önerim Pa80ninize harddisk taktırıp tüm bilgileri buradan yüklemeniz ve kullanmanız olacaktır.disketlere güven olmaz.

Son düzenleme:
yuklemey çalıştığın backub ta hatali ola bilir
mur hen çok güzel ve detaylı açıklamış

Arkadaşlar orgumda harddisk yok sadece 16MB kart var. Kartı card manager ve orgun kendi format sistemiyle formatladım. Elimde pcmcia kart okuyucu olmadığı için disket ile backup yüklemeye çalışıyorum. Diskete 1. backup dosyasını atarken sürekli disket medyası tanınamıyor gibi hatalar alıyorum. Bayağı uğraştım bu sorunu bir şekilde düzelttim bu seferde orgda backup restore yaparken herhangi rastgele bi rakamda card restore failed hatası veriyor. Bir türlü kartlı set yükleyemedim. Pcye bağlayamıyorum orgu kart okuyucum yok. Yardımcı olurmusunuz nasıl yükleme yapabilirim?
Arkadaşım artık Disket ile uğtaşma

Arkadaşlar 100 TL - 120 TL ve 150 TL ye 3 çeşit HD Satıyorum. Korg PA-80 için İçinde 250 den fazla karta ait BACKUP, 500 Civarı her karta ait set, 230 civarı çeşitli kartsız set, otuzbin yerli ve onbin yabancı Midi, Pa-80 sistem disketleri, Her yöreye ait oyunhavaları ve 500 Adet Yöresel Oyun Havası Midisi bulunan Harddisk satılıktır. Kargo ücreti alıcıya aittir. Yanında hediye olarak PA-80 soru cevap dosyası verilecektir. İstanbul da iseniz tarafımdan bu harddisk orgunuza takılıp test edilip öyle satılacaktır. Alıcılarına şimdiden hayırlı olsun Saygılarımla, GSM. 0535-615-99-18

Arkadaşlar malumunuz şu sıralar durumum iyi değil. Evde kendi imkanlarımla bişeyler yapmaya çalışıyorum harddisk alacak bütçeye sahip değilim. Pa80de kartsız setlerde hiç güzel olmuyor. Buna farklı bi çare bulamazmıyım? En az 20 farklı disketle denedim. Farklı farklı backuplar denedim ama kesinlikle backup yüklenmiyor.

kartınız büyük ihtimalle kilitli durumda yada arızalanmışta olabilir.farklı kart backupları yüklemeyi deneyin.yüklemeye çalıştığınız backuplar hatalı yada kilitli olabilir.

kartınız büyük ihtimalle kilitli durumda yada arızalanmışta olabilir.farklı kart backupları yüklemeyi deneyin.yüklemeye çalıştığınız backuplar hatalı yada kilitli olabilir.

Card manager ile orgun üzerinden kartı komple formatladım hocam kartım kilitli değil. Kartımın arızalı olup olmadığını nasıl öğrenebilirim?

Card manager ile orgun üzerinden kartı komple formatladım hocam kartım kilitli değil. Kartımın arızalı olup olmadığını nasıl öğrenebilirim?
Card manager ile dolu kartı siler veya kilitsiz kartı kilitlersiniz kartın kilidini açamazsınız.

Eğer Card ile ilgili menülerde silik yazı yoksa kartınızın kilidi açık demektir.Kartı org üzerindede formatlayabildiğinize göre kart kilitsiz.