• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

pa1x den Sample ses nasil silinir

dosmann66

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
Korg Pa1X
Merhabayin klavyeci arkadaslar,
ben pa1x den bazi Sample sesleri silmek istiyorum.sadace ram üzerindekileri tabiki
HD üzerinde kalmasi gerekiyor,
Ustalar biraz yardimci olursa sevinirim
simdiden tesekkür ederim

Cevap: pa1x den Sample ses nasil silinir

SOUND bölümünden RECORD tuşu ile saund edit kısmına giriyoruz. MENU tuşuna bastıktan sonra MULTISAMPLE tıklıyoruz. Sağ üst tırnaktan DELETE seçtikten sonra çıkan pencerede işaretli olan sample seslerdir. Burada silmek istediğimiz sampleyi tekerlek vasıtası ile seçerek (Gerekirse altta bulunan Delete Unassigned Samples (Atanmamış Örnekleri Sil) kutusu işaretlenerek) OK sekmesine tıklıyoruz, silmeyi onayladıktan sonra başka silmek istediğimiz sample ses varsa onu seçerek işlemi tekrarlıyoruz.
Tüm multisample sesleri silmek için, tüm sample, multisample ve drum samplelerini silmek için de ilgili yerler işaretlenerek silme işlemini onaylıyoruz. Bu şekilde silme işlemi gerçekleşiyor.
Umarım yardımcı olmuşumdur. Kolay gelsin.

Teşekkür ederim kardeş, bakalım yapabilecekmiyim.
Sorunum org açıldığında sample seslerin yüklenmemesi 2 ,3 defa orgku açıp kapadığımda ozaman sample sesleri ancak yüklüyor.Auto load performance aktiv .neden olabilir.
Cevaplarsan sevinirim
.

Ramda bir sıkıntı olabilir. Daha önceden benim de ilk açılışta sesler tam yüklenmiyordu hışırtılı çıkıyordu, tekrar kapatıp açtığımda sesler tam olarak yükleniyordu. Ben yeni ram alarak değiştirdim ve şu an böyle bir sorunum kalmadı. Ramlardan biri arızalandığı için yüklemiyormuş. Sizin de bundan olabilir diye düşünüyorum.

Yardımcı olduğun için Sağol arkadaş.ama ramda bir hata olduğunu sanmıyorum ,hdd ilk org açıldığında devreye girmiyor nedense, kapatıp ikinciye açtığımda ancak o zaman çalışmaya başlıyor.
HDD yi komple bilgisayara kopyalamak istedim ama olmadı nedense bana hdd boyutunun 2 terabyte üzerinde olduğunu gösteriyor.aslında 20gb lık .:confused: