• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Pa1x pro ram hakkında yardım lütfen?

• Konbuyu başlatan caxaza
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 8
  • Görülen : 4K

caxaza

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
yok
Değerli abilerim yeni aldığım pa 1x pro da sampling info bölümünün resmini çektim aceba alette kaç mb ram var? Emo board var onu biliyorum ayrıca orgun ram kapağını açıp baktım bütün slotlar dolu fakat sampling info da ram bank 1inci slot 0 ram bank 2inci slot 16 küsur görünüyor ramlerden biri mi bozuk aceba?

Cevap: Pa1x pro ram hakkında yardım lütfen?

Resim ekleyemedim kusura bakmayın dediğim gibi ram bank 1. 0 olarak görünüyor diğer ram bank 2 slot ta sayılar yazıyor orgun arkasına baktığımda bütün slotlar dolu fakat ekranda yazmıyor sebebi ne olabilir?

Moderatör tarafında düzenlendi:

iki adet 16 lık rem var iki si 32 mb o göstermesi rem bir tanesi doludur yani alett 16 mb boş yerin var özel samplelerini yükleye bilirsin

iki adet 16 lık rem var iki si 32 mb o göstermesi rem bir tanesi doludur yani alett 16 mb boş yerin var özel samplelerini yükleye bilirsin

Hocam tam anlayamadım ram bank 1 in 0 göstermesi normal midir? Ama ben orgtaki seti sildiğim zaman da ram bank 1 de 0 görünüyor. Hem ram bank 1 deki mono time yazan yer de 0 hem set varken hem de set yokken.

alete komple format at disketler ile sonra orgu açıp sampling bölümünden bak eğer 2 side 15 küsür gözüküyosa sorun yoktur ama gözükmüyosa sorun war demektir yada format atmadan ramlerin yerlerini yani alttaki üste üstteki alta gelecek şekilde değiştir bide öyle bak sampling bölümüne eğer üstteki yine sıfır çıkarsa büyük ihtimal ramda sıkıntı war demektir ama en başta disket ile komple format atıp bak bide seti sildim demişsin sampling bölümünden de silip deneyebilirsin 3 secenek sana kolay gelsin

alete komple format at disketler ile sonra orgu açıp sampling bölümünden bak eğer 2 side 15 küsür gözüküyosa sorun yoktur ama gözükmüyosa sorun war demektir yada format atmadan ramlerin yerlerini yani alttaki üste üstteki alta gelecek şekilde değiştir bide öyle bak sampling bölümüne eğer üstteki yine sıfır çıkarsa büyük ihtimal ramda sıkıntı war demektir ama en başta disket ile komple format atıp bak bide seti sildim demişsin sampling bölümünden de silip deneyebilirsin 3 secenek sana kolay gelsin

Hocam format atmayı bilmediğim için aletin ram kapağını açıp ramlerin yerlerini değiştirdim sonra tekrar baktım sampling info bölümüne bu arada ram yerlerini değiştirmeden önce hem sampling infodan hemde disk bölümünden ssd ye girip seti silmiştim. Bu sefer ram bank 1 de 16.....küsür yazıyor mono time 170li küsürde. Ama ram bank 2 de bu sefer 0 görünüyor? Sanırım yerini değiştirdiğim ram bozuk? Ama bir de şu var ben mesela 32 mb lık set yüklemeyi denedim yüklemede bana uyarı falan vermedi ram boyutu aşılıyor gibisinden? ama seti yükleyip ritimlere girdiğimde 68 tane ritim vardı acaba ram boyutu aşılıyor uyarısı vermeyip setin ritimlerinden seslerinden siliyor olabilir mi 16 mb a uysun diye?

Pa1x ve Pa1x pro Format atma;

Adresinden gerekli dosyaları indirdikten sonra;
1. İndirmiş Olduğunuz Zip dosyasını açın... (winzip - winrar ) ile...
2. Zipi açtığımızda içinden 4 adet exe dosyası çıkacaktır.
3. Şimdi 4 tane boş ve yeni formatlanmış disket hazırlayın...
Formatlamak için disketi pcnize takın ve sağ tuşa tıklayıp biçimlendiri seçin.
4. Daha sonra disketeler 1 den 4 e kadar numara verin.
5. 1. disketi pcnizin disket sürücüsüne takın ve zipten çıkan 1 numaralı exeyi tıklayın.ve tamama basıp 100 de 100 olana kadar bekleyin.
6. Daha sonra 2.3. ve 4. disketleride bu şekilde yapın.( 2.disket için 2.exe 3.disket için 3. exe ve son olarak 4.disket için 4.exeyi tıklayın ) ..
işlemler bitene kadar bekleyin...
7. Şimdi elimizde os 3.0 ın hazır olduğu 4 disketimiz var.
8. Gelelim pa1x''e os yüklemeye.
9. Hazırlamış Olduğumuz disketlerden 1 numaralı disketi cihazınız kapalı iken disket sürücümüze takıyoruz.
10. Makina üzerindeki İntro 1 tuşuna basılı tutarak makinamızı açıyoruz.
11. Ekrana Versiyon yazısı gelene kadar intro 1 tuşundan elimizi çekmiyoruz.
12 .Versiyon yükleme onayı soracaktır buna makinadan enter/yes düğmesine basarak onay veriyoruz.
13. İşlem bitene kadar bizden sırasıyla disket numaralarını isteyecektir bunları zaman aşımına uğratmadan takıyoruz....
14. En sonunda ekranda Power off restart benzeri bir yazı çıkacaktır . 4.disketten sonra.
15. Makinamızı yeniden başlatıyoruz. intro 1 tuşuna basmadan bu kez Son olarak makina açılırken versiyonunuzun 3.01 olduğunu göreceksiniz.Kurulum bu kadar...

Pa1x ve Pa1x pro Format atma;

Adresinden gerekli dosyaları indirdikten sonra;
1. İndirmiş Olduğunuz Zip dosyasını açın... (winzip - winrar ) ile...
2. Zipi açtığımızda içinden 4 adet exe dosyası çıkacaktır.
3. Şimdi 4 tane boş ve yeni formatlanmış disket hazırlayın...
Formatlamak için disketi pcnize takın ve sağ tuşa tıklayıp biçimlendiri seçin.
4. Daha sonra disketeler 1 den 4 e kadar numara verin.
5. 1. disketi pcnizin disket sürücüsüne takın ve zipten çıkan 1 numaralı exeyi tıklayın.ve tamama basıp 100 de 100 olana kadar bekleyin.
6. Daha sonra 2.3. ve 4. disketleride bu şekilde yapın.( 2.disket için 2.exe 3.disket için 3. exe ve son olarak 4.disket için 4.exeyi tıklayın ) ..
işlemler bitene kadar bekleyin...
7. Şimdi elimizde os 3.0 ın hazır olduğu 4 disketimiz var.
8. Gelelim pa1x''e os yüklemeye.
9. Hazırlamış Olduğumuz disketlerden 1 numaralı disketi cihazınız kapalı iken disket sürücümüze takıyoruz.
10. Makina üzerindeki İntro 1 tuşuna basılı tutarak makinamızı açıyoruz.
11. Ekrana Versiyon yazısı gelene kadar intro 1 tuşundan elimizi çekmiyoruz.
12 .Versiyon yükleme onayı soracaktır buna makinadan enter/yes düğmesine basarak onay veriyoruz.
13. İşlem bitene kadar bizden sırasıyla disket numaralarını isteyecektir bunları zaman aşımına uğratmadan takıyoruz....
14. En sonunda ekranda Power off restart benzeri bir yazı çıkacaktır . 4.disketten sonra.
15. Makinamızı yeniden başlatıyoruz. intro 1 tuşuna basmadan bu kez Son olarak makina açılırken versiyonunuzun 3.01 olduğunu göreceksiniz.Kurulum bu kadar...

Hocam format exboarda bir zarar vermez değil mi ? Ayrıca bir sorum daha var exb 1 ve exb 2 ye baktığımda bütün yerler empty yani boş görünüyor sadece exb 1 sayfasının içindeki user dk kısmı dolu bunun sebebi nedir?

Hayır zarar vermez.