• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Pa300 sample nasil yukenilir yardim lütfen

yalcin6

Gold
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Ketron xd9
Merhabalar. Bu konu hakkinda bilgi bulamadim. Amacim pa600-800 vs nin bir setinin drum kit sample larini ve 32 mb dan yer kalirsa begendigim bi kac ses yuklemek. Ritim onemli benim icin ve ce drum lari ile ritim cesiti pek yok. Yani herhangi bir pa600-800-vs nin sample drum larini ve sample seslerini nerden bulur nasil atarizki pa300 un hem 32 mb CE sinden hemde bosta duran 32 mb indan en optimum faydalanalim. Ilgi ve bilgisini esirgemeyen muzisyenlere simdiden teşekkürler

Cevap: Pa300 sample nasil yukenilir yardim lütfen

Pa300 direkt sample okumuyor, korg setlerinin içinden sesleri yada kitleri alıyorsun, ram de yer varsa sample'ı da birlikte geliyor. Karma set yapma, ses ritim editleme, yükleme silme vs. işlemlere ne kadar hakimsin bilmiyorum ama 32 mb gibi sınırlı bir alanla iyi bir karma set yapmak için bazı konulara hakim olmalısın yada bazı taktikleri bilmelisin. Eğer bu konularda yardıma ihtiyacın olduğunu düşünüyorsan bilgi ver yarın yardımcı olurum.

Öncelikle bahsettiğiniz konular hakkında biraz daha araştırma yapayım. Araştırırken, pa600 e sample yükleme, pa800 e yükleme vs.hangileri pa300 e benzer? korg pa manager programına ihtiyaç duyar mıyım?

pa600 le sistem aynı, diğer menüler ve kullanım özellikleri bakımından bütün korglar 98% aynı fakat sample yükleme olayı pa300 ve 600 de dediğim gibi. Sample yüklemek kolay, disk modu load kısmında hangi setten yükleme yapacaksan (altta disk yazan bölüme tıklayarak usb yapabilirsin) buluyosun ve open la yükleme yapacağın ses yada drumkit e ulaşana kadar açıyorsun, sesi seçip load komutunu veriyorsun, bitti. Dediğim gibi o ses yada kite ait sample lar ram in el verdiği kadar otomatik yükleniyor.