• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Pa3x 256 mb ram cızırtı acil yardım

cacık

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
KOrg Pa800
arkadaşlar bugün dtlden sipariş ettiğim 256 mb ram geldi orga taktım fakat yeni yüklediğim seslerde cızırtı veriyor lütfen yardım edin

Cevap: Pa3x 256 mb ram cızırtı acil yardım

ramı iyi oturtuğuna eminmisin boşluk olmamasına dikkat et çok zayıfta olsa bir ihtimal ram arızalıda gelmiş olabilir.

Abim yalnız şöyle birşey var kendi kullandığım sette bi sıkıntı yok kendi setime başka bi setten ritm veya sample yüklediğim zaman sesler cızırtılı çıkıyor kafayı yicem

güzel kardeşim sesleri alırken ya bozuk ses alıyorsun yada sesin sadece ismini alıyorsun kmp olarak inport etmeyi denesen tüm seslerde yapıyorsa sıkıntı var ama arada bazen oluyorsa bozuk sesler vardır sette bende 3x 256 kullanıyorum bir sıkıntı yok

Abi aynı sesi 128 mb ram takılı iken bi sıkıntı olmuyordu sorunsuz sesi okuyordu 256 da bu sorun oluyor

benimde ram ole yapıyordu degiştirdim sorun gitti.

O Hastalık gibi çoğalacak zamanla ritimler de de olacak sen bence direk dtl ye götür benim de oldu garantili olduğum için ben çay içene kadar direk değiştirip verdiler şuan maşallah sorunsuz.

Teşekkürler DTL...

arkadaşlar bende 256 ram aldım taktım ama org 128 görüyo hala nasıl 256 göstermem gerekiyor acil yardım edermisiniz

arkadaşlar bende 256 ram aldım taktım ama org 128 görüyo hala nasıl 256 göstermem gerekiyor acil yardım edermisiniz

256 ramin os unu yuklemezsen gormez,arti ramla beraber kitinide takman lazimdi..

256 ramin os unu yuklemezsen gormez,arti ramla beraber kitinide takman lazimdi..

3x lere os gerekmıyor direk görmesi gerek ..
ramın boş olduguna dikkat edin eğer boş sa 128 mb görünüyorsa dtl orgla beraber gondermeniz gerek..

ilk arkadsaşımızın sorunu şöyle olabilir bazen ram silsende silimeyen sample ler kalıyor buda sıranın bozulmasına sebep oluyor orga format atın ..
kendi setini değilde başka düzgün bir set yükleyin .. o sesi dedğilde başka bir ses almayı deneyin başka bir setden aynı sorun varsa dtl ile görüsüşün yoksa setler bozk demektir...