• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Pa3x Hakkında Detaylı Bilgiler & Fiyat Belli Oldu 2700€

RaPoRSuZ

Co Admin
Administrator
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Korg Pa3X
Korg-Pa3X-61.jpg

Selamlar
Bu ay itibari ile konustugumuz fiyatlar TR için söylüyorum;
61 tus 2700€
76 Tus 2850€

Anlatıldıgı gibi 3300€ lar falan yok.
Piyasada bu fiyat aralıgında aynı kategoride rakibi yoktur.

Hoparlor opsiyon olacak su an itibari ile sipariş listesinde yok.Dolayısı ile alma imkanınız yok.ANcak mayıs ayı gibi satısa cıkabilir.
Neler değişir ,cihazımızı değiştirmeye gerek varmı diyenler için;
Mevcut effectler 2 ritm 2 sag el yani soundlara adaptifti.
Bunların uzerine ek olarak 4 insert effect sunuluyor.Bu aslında dile kolay ancak;pratikte cok buyuk farklar yaratacak değişiklikler.
Master -global olarak mastering suite effectleri dikkate bile almıyorum.Mevcut sound duyumu %100 değişecek.

Maalesef dogmamıs cocuga cok donlar biciliyor.Sagda solda marka fanatigi insanlar gormeden,bilmeden tahmin edemeden ve birazda sanırım fesat karıstırmak maksatlı bu cihazı yerden yere vurabiliyorlar:)
Ancak cihazlar kişilerin eline gecmeye baslayınca sound kalitesi kendini gosterecektir.Turk kullanıcı için vazgecilmez özellikleri ve yenilikleri her zaman oldugu gibi yine KORG yapmıs oldu.

Bilinmeyenleri biraz açalım;

1) Soundu aynı olduktan sonra neyleyim Pa3X i diyenler için Sound konusuaslında kullanıcılara bırakılmış tabiiki Ram kapasiteside opsiyonel olarak artırılması konusunda yine kullanıcılara bırakılmış. Üzerindeki sesler size yetmiyormu istediğiniz kalitede sf2 yi vsti den aldığınız sesleri üzerine yatırıp kullanabilirsiniz

2)Konfigirasyonu yine kullanıcıları (aslında kendi ceplerini) düşünerek atak sayısı artırılmış varyasyon sayıları artırılmış

3)Efekt sayısı artırılmış Limitsiz style(ritm) oluşturma (Bu hakikatten mutimedia keybaordlar hariç hiç bir kalvyede yok) gibi bir iddialı sürüm oluşturulmuş.Bu konuda limitsiz olduğu öne sürülüyor

4) En çok sevdiğim Gitar modu özellikle geliştirilmiş realistik Guitar gibi bir isimle kullanıcıya arz edilmiş

5) Synt ler gibi bir sesi editleme olayına önem vermişler "EDS (Extended Definition Synthesis)" bu oluyor Her notayı(!) ayrı ayrı 24 adet osilatöre sokup şekillendirmenize olanak sağlamışlar (Buda süpper bana göre)

6)Sounda larına yeni sesler eklemişler ve süpper oldukları söyleniyor 1100 sese ulaşmışlar ve yeni seslerin arasında Stereo grand piano (Deniliyorki piano tellerinin rezonansını titreşimini hatta ve hatta Damper denilen sesin uzamasını bile hissedeceksiniz) ,KORG SV-1 Stage Pianonun elekro piano sesi ,yeni üflemeli sesler,basslar,mükkemmel armoniler yapacağınız sesler yüklemişler

7) Belki bilmeyenleriniz vardır diye yazıyorum açılış süresinin sıkıntısını kaldırmışlar aç ve beklemeden hemen kullan mantığıyla auto backup olayını en sonunda gerçekleştirmişler

8)Mp3 çaldırma seçeneğiyle kullanıma sunulmuş fakat bu seçimde sadece bu kadarla kalmamış geliştirilmiş "Vocal remover" ile birlikte dilediğiniz mp3 ü alt yapı olarak kullanma şansı verilmiş

9) Benim en çok sevdiğim hızlı ulaşım ve veri olarak değerlendirildiğinde vazgeçilme kullanım kolaylığı olarak gördüğüm songbook dediğimiz sytle performansları hızına göre karaına göre gerek altyapı mp3 gerek midi ve gerekse ritm olarak çağırma şansınızın olduğu listelediğiniz tüm parçaları çağırma ve direk olarak parçaya girme şansınızı oluşturan performansınızı en üst noktaya çekebileceğiniz verilerinizi oluşturma şansınız var.

10 Eeeee? Ribbonunuz da var daa nolsun?

Memnun kalmadınızmı? Eee yapçak bişi yok. Valla billa şu an için bunlar var olsa tükkan sizin

Not Alıntıdır : Konficyus Çetin Ozben Tarafından

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cevap: Pa3x Hakkında Detaylı Bilgiler

bilgilendirme için teşekkürler

Korg-Pa3X-61.jpg

Bilinmeyenleri biraz açalım;

1) Soundu aynı olduktan sonra neyleyim Pa3X i diyenler için Sound konusuaslında kullanıcılara bırakılmış tabiiki Ram kapasiteside opsiyonel olarak artırılması konusunda yine kullanıcılara bırakılmış. Üzerindeki sesler size yetmiyormu istediğiniz kalitede sf2 yi vsti den aldığınız sesleri üzerine yatırıp kullanabilirsiniz

Not Alıntıdır : Konficyus Çetin Ozben Tarafından

Bu konuda pa2x le ne farklılık oluşmuş...

Size ilave kısaca -chord sequencer (armonisi zor arenjeleri midi olarak kaydedip style'den saparak sadece sağ elle çalma) -audi çıkış katında pro tonlama ve en önemlisi vocaderdeki gelişme olarak sayılabilir.

Teşekkurler MuStafa Abim Bilgi için Valla Ben Siparişi Verdim Buyuk Sabırsızlıkla Bekliyorum Klavyeyi

kapora veriyorsun yoksa ayırtmıyorlar ben 61 tus ayırttım 200 tl kapora verdım gelır gelmez yollayacaklar bana

Aydınlatıcı bilgileirniz için teşekkürler.Bu arada şimdiden hayırlı olsun pax3 ün Gökan...

Sağol Cetin Abi

Ayrıca Kalvyenın Ustunde Mp3 board ve 4 gb rom hafızası varmış

acılış beklemek yok abı hafiza pili var sampleler orgta kalıytor hıc sılınmıyor org anında acılıyor ilk korg yaptı bunu

Moderatör tarafında düzenlendi: