• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

pa3x mi, m3 mü?

• Konbuyu başlatan piynst
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 28
  • Görülen : 15K
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

piynst

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
pa3x
pa800 kullanıcısıyım. Sizce pa800'ü satıp pa3x mi almalıyım? Yoksa, 800'ün üstüne korg m3 mü? Sonuçta aradığımız yenilikerin sesler olacağını düşünüyorum, ritimler zaten çok iyi ve her geçen gün daha güzel ritimler bulunabiliyor. Ama ses konusu sonsuz. Aslında öyle macun tabir edilen seslerden pek hoşlanmıyorum, daha ziyade kaba zurna, elektro bağlama, klarnet gibi sesler arıyorum. Videoda ki kaba zurna sesine dikkat! korg m3 alsam bu sesleri bulabilecek miyim? Ya da pa3x de bu sesi kullanan var mı?
Teşekkürler.
[ame=http://www.youtube.com/watch?v=fz8_a4xtvYQ]korg m3 trakya zurna gencturk59 - YouTube[/ame]

Cevap: pa3x mi, m3 mü?

bence M3.çünkü m3 gibi aletlerin işi sadece ses üretmek,ses işlemektir.Artı sampling olayıda var.Pa 3x te çalacağın bütün sample sesleri bu aletede okutabilirsin hatta kmp formatından başka sf2 gibi formatlarıda çalıştırabilirsin.Alet bir workstation olduğundan batı seslerde süper .Pa 800 de yazılan ritmler sonuçta sampling kitlerden yazılıyor.pa 3x e de atacağın sampling kitler yine piyasada bulunan kitlerden olacağından ritmler aşağı yukarı aynı olur.Yani iyi bir ses aleti almak daha mantıklı gibi geliyor bana mesela M3:)Naçizane fikrim budur

Yorumun için teşekkürler, bana da m3 daha mantıklı gibi geliyor. Bir yandan da pa800 eskiyor, kararsızım yani. Acaba aramızda m3 kullanıcıları var mı? Videoda ki kalitede sesler bulunabiliyor mu?

pa800 kullanıcısıyım. Sizce pa800'ü satıp pa3x mi almalıyım? Yoksa, 800'ün üstüne korg m3 mü? Sonuçta aradığımız yenilikerin sesler olacağını düşünüyorum, ritimler zaten çok iyi ve her geçen gün daha güzel ritimler bulunabiliyor. Ama ses konusu sonsuz. Aslında öyle macun tabir edilen seslerden pek hoşlanmıyorum, daha ziyade kaba zurna, elektro bağlama, klarnet gibi sesler arıyorum. Videoda ki kaba zurna sesine dikkat! korg m3 alsam bu sesleri bulabilecek miyim? Ya da pa3x de bu sesi kullanan var mı?
Teşekkürler.

dostum m3 ün bildiğim kadarıyla scale yani koma olayı pratik değil amza pictbendten veriyor.sana bu uyarmı?pa3x saund açısından iyi tabiki.ama en az 2 subbas 4 üstle kullanırsan tat alırsın.bence biraz bekle 3x daha çok yeni.çözülsün al derim.tabi karar senin parada :) pa3x ve korg m3 çok daha iyi bi setup olur.saygılar

dostum m3 ün bildiğim kadarıyla scale yani koma olayı pratik değil amza pictbendten veriyor.sana bu uyarmı?pa3x saund açısından iyi tabiki.ama en az 2 subbas 4 üstle kullanırsan tat alırsın.bence biraz bekle 3x daha çok yeni.çözülsün al derim.tabi karar senin parada :) pa3x ve korg m3 çok daha iyi bi setup olur.saygılar[/QUOTE
Yorumun için sağol. Koma konusunu hiç düşünmemiştim, hatırlatman iyi oldu onu da araştırmalıyım. Pa3x + m3 e gücüm yetmez.
m3 kullancısı yok mu acaba?

Korg m3 scale olayı var..

M3 tam bir sampler cihazı ama bildiğimiz korg kalitesinden ve teknik özelliklerinden çok farklı..
Daha kaliteli bir cihaz olduğunu söyleyebilirim
M3'ümü satmayı düşünüyorum istersen görüşebiliriz..

dostum sen bilirsin ama ses aleti alacaksan farklı marka al çeşitlilik ve farklılık olsun korgun üstüne korg bence mantıksız zaten 800 var elinde, değişik marka al ki onunda tadına var her markanın tadı başka .roland kurzweil yamaha bu aletlerin ses aletleri senin için daha iyi olur bu benim tavsiyem

arkadaşım selam ben bi m3 kullanıcı olarak şunları yazayım usta koma olayı pa serisi gibi deil artı çift klavye kullanmak baya bi zor m3 her açılışta sample sesleri yani kmp leri yüklemen gereken bi alet transpoze olayı ses editleme artı set bulman çok zor bende 2 aleti sattım 800 ve m3 ü pa3x aldım ve çok daha ii oldu ve bu zurna sesni aynısını yazdım bu zurna sesi zaten rom seslerden elde edilmiş bi ses samle deil bence pa3x al usta ama genede m3 alcam dersen set konusunda yardımcı olurum saygılar

Korg m3 scale olayı var..

M3 tam bir sampler cihazı ama bildiğimiz korg kalitesinden ve teknik özelliklerinden çok farklı..
Daha kaliteli bir cihaz olduğunu söyleyebilirim
M3'ümü satmayı düşünüyorum istersen görüşebiliriz..

Scale vardır mutlaka da, pratik mi? Diğer konu ise kullanabileceğimiz kaliteli Türk sesleri mevcut mu? Mesela: başlıkta ki videoda ki zurna, ya da elektro bağlamalar. Bu arada, " sen neden satıyorsun" sorusunu da sormadan edemeyeceğim.
Teşekkürler.

tek kelime..
çoğunluk neyı kullanıyorsa ondna şaşma..

bende bir gun araba almaya karar vermiştim dedeme sordum .. :) şimdi diyeceksiniz deden ne anlar arabadan.. zaten bende anladığı için sormadım.. her zaman büyüklerin verdiği akıl iyi oluyor...
bana demişdiki yola çık otobana 1 saat dolaş .. yolda en fazla hangi arabayı görürsen ondan al demişti..

her zaman çoğunluk kazanır çoğunluğa hizmet olur tek kelime dedik ama biraz uzadı idare et :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...