• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Pa500 tr format attım SD kartı görmüyor yardım ??

hasanceylan0707

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
Korg PA 500 tr
Arkadaşlar Pa500 tr orguma factory reset yaptım yani korg un sitesinden indirdiğim factory reset - pa500ALL.PKG dosyasını intro3 tuşuna basılı tutup orgu açarak yükledim ve orgu fabrika ayarların çevirdim. Yüklemede hiç bir sıkıntı çıkmadı fakat şimdi org SD kartı görmüyor, takıyorum ama sanki hiç takılı değil. Görmediği için sd karta formatta atamıyorum. Diğer bütün fonksiyonlar tam çalışıyor. Orguna bu yoldan format atan var mı acaba ? Böyle bir durumda ne yapmak gerekir bilen biri yardım edebilirse çok sevinirim. Saygılarımla..

Cevap: Pa500 tr format attım SD kartı görmüyor yardım ??

hafıza kartını pc ortamında formatlayıp içine hiç bişey yüklemeden klavyeye tak.
bu yöntem olmazsa eğer ve kullandığın kart microysa bi telefona takıp tel üzerinden formatla bde öyle dene.
büyük ihtimalle okucaktır..

Arkadaşlar Pa500 tr orguma factory reset yaptım yani korg un sitesinden indirdiğim factory reset - pa500ALL.PKG dosyasını intro3 tuşuna basılı tutup orgu açarak yükledim ve orgu fabrika ayarların çevirdim. Yüklemede hiç bir sıkıntı çıkmadı fakat şimdi org SD kartı görmüyor, takıyorum ama sanki hiç takılı değil. Görmediği için sd karta formatta atamıyorum. Diğer bütün fonksiyonlar tam çalışıyor. Orguna bu yoldan format atan var mı acaba ? Böyle bir durumda ne yapmak gerekir bilen biri yardım edebilirse çok sevinirim. Saygılarımla..

pa500tr de sd kartın içeriğini görmeniz için veya orgun üzerinde görmeniz için diyelim,dosyaları çıplak atmanız şart,dosya içerisinde sd karta atmayınız dosyaları veya setleri,yoksa imkanı yok görmez,

sd kartınız 2 cg geçmemeli,
kartınız kesinlikle sd olmalı,
herkes burada hata yapıyor o yüzden özellikle bir daha demek istiyorum,
kesinlikle kartınızdaki setleri orgun ekranında görmeniz için dosyaları çıplak atmanız şart,yoksa ekranda görünmüyo karttakiler

arkadaşın sorunu klavyeye hard format attıktan sonra kartı görmemesi.yani kart aynı kart. bnm dediğimi yaparsa büyük ihtimalle sorunu çözülcek

Arkadaşlar şimdi bu klavye format yemeden önce bu kartı okuyor ise format yedikten sonrada okuması gerekmiyor mu? Çok iyi hatırlıyorum ki ben klavyemi kapalı kutu aldığımda yani fabrika ayarı ile aldığımda sd kartımı bilgisayarda formatlayıp bu karta setleri yükledim ve cihaz direkt olarak gördü...Eğer bu cihaz format yemeden önce gördüğü kartı format yedikten sonra görmüyor ise karta format atmanın anlamı nedir ki???? Sorun cihaz format yedikten sonra kart ayarı ile ilgili bir bölümden kaynaklı olamaz mı? Ayrıca konuyu açan kardeşim siz burada yardım istemişsiniz ve bende dahil forumumuzun değerli 2 üyesi bir şeyler yazarak cevap vermiş aradan 17 saat geçmiş insan hiç değilse sorununun gidişatı ile ilgili bir şeyler yazamaz mı????Oldu yada denedim olmadı vb bilgilendirme amaçlı bir cevap yazarsanız bu konuyu okuyan insanlarada burada yazılan cevaplar yada yorumlar bir fikir verir......Saygılarımla

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim, geç cevap verme konusunda haklısınız fakat iş yoğunluğu nedeniyle dün eve uğrayamadım ve cevaplarınızı şimdi görüyorum.. Ünsal arkadaşımın dediğini org kartı görmeyince hemen denemiştim, kartı bilgisayarda formatlayıp orga taktım tık yok, malesef kartım micro sd değil bu yüzden telefonda formatlayamam. Daha önce kartı bir çok kez kullandığım için Zafer hocamın dediği ihtimalleride eledim kafamda,, sanırım durum Omunal hocamın dediği gibi yani ben kartı formattan önce kullanıyordum, setlerimi sorunsuz yüklüyordum formattan sonra oldu ne olduysa, demek ki işletim sisteminde bir sıkıntı var.. Cihazı bende kapalı kutu almıştım kartı taktığım gibi okumuştu, sonradan yüklenilen işletim sisteminde yükleme sırasında belki bi hata oluşmuştur. Bu akşam eve gidince tekrar format atayım belki düzelir. Sonuçları buraya yazarım. Sizlerinde farklı fikirlerinizi bekliyorum. Saygılaımla..

Sevgili kardeşim orgu alırken sizede CD vermişlerdir orada varsa o versiyonu yükleyin olmuyorsa hiç başıma gelmedi ama eve geçince bende kurcalarım biraz sorununu çözeriz evelallah lakin üzerine yüklediğin versiyonu yazarsan sevinirim...Bir de sormak isterim neden format atma gereği duydunuz? Saygılarımla

klavye kartı hiç mi görmüyo yoksa aşağıda sola tıkladığında soru işareti mi gösteriyo?

İlginiz için çok teşekkür ediyorum , sonunda hallettim sorunu, demin en baştan format atıp işletim sistemini tekrar yükledim bu sefer kartı gördü çok şükür. Omunal hocam korgpa.com sitesindeki Factory_Reset dosyasını indirip kurdum version 1.19 oluyor. Orgu aslında 3 hafta önce sıfır aldım ama çok yüklendim sanırım, hergün kurcalayıp bir ton set yükledim, acemilikten pa800 setlerinide direkt yükleyince org kafayı yedi, meğer globalleri ve sample sesleri yüklememek gerekiyormuş ama sonra öğrendim, takılmaya başlamıştı ve çok yavaş tepki veriyordu . Bende format atmak zorunda kaldım. Ünsal arkadaşım, kartı hiç görmüyordu sanki hiç takmamışım gibi sadece korg ssd gözüküyordu. Şimdi set yüklemeye korkuyorum, piyasadaki setlerin çoğu bozuk pa500 set yazıyor ama yükleyince pa seti değildir diyor güvenemiyorum tekrar bozucam diye. Sizler setleri nasıl yüklüyorsunuz, tavsiyeleriniz nedir bu konuda ? Saygılarımla..

yükle korkma ama globalleri yükleme