• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

pa500tr asma davul ve zurna sesi örneklemesi.

• Konbuyu başlatan odewin
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 9
  • Görülen : 3K

odewin

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
piano, bağlama, gitar

Pa500tr'nin zurna sesi ve asma davulu ile hazırladım. Asma davul seslerinin perkusyon2 de olduğunu söylememe gerek yok sanırım. Zurnanın efektlerini ise kurcalarken tesadüfen buldum. Hoşuma gitti. Hemen demo hazırladım. Kaleden indim iniş, kalede bitti finiş.

Cevap: pa500tr asma davul ve zurna sesi örneklemesi.

mükemmel eline sağlık

Ellerine sağlık. Hersey editte bitiyor.

Evet. Hazır ritmlerin drum kitlerini değiştirerek milyonlarca varyasyon türetilebiliyor. Sesler editlenerek aynı şekilde yeni sesler oluşturuluyor. Ben sesleri bilinçsizce deneme yanılmayla buluyorum. zafer hocam edit konusunda çok faydanı gördüm. Teşekkürler...

Moderatör tarafında düzenlendi:

Hocam ses ritim, drum kit ve efekt parametrelerini paylaşma şansın varmı?

Hocam ben de deneme yanılmayla buluyorum. Zurna sesiyle ilgili bazı püf noktaları keşfettim. Bunlar zurna hangi notada ise karar sesini ordan çalmak gerekiyormuş. Örneğin la zurna ise karar sesinin transpozesini laya ayarlanacak. Do zurna ise kara sesi transpozesi doya alınacak. Ben burada transpozeyi +5 yaptım. La zurnayı kullandım. Tempo100e çekinde dalgalanma ile ritm uyum sağladı. Pitch kullanmadım. Dalgalanmalı zurnada pitch olmuyor. Ritm ise tekno halay2den elde ettiğim bir varyasyon. Ve de zurna sesini çalarken zurna sesinin en güzel olduğu oktav aralığının dışına çıkmamak gerekiyor. Ses bozuluveriyor. Umarım faydalı olmuştur.

Kayıt sırasında Perkisyon 2deki davul sesleri ile ilaveler de yaptım. Zurna da kullandığım efektleri karıştırarak buluyorum. Çok zevkli bir iş.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Odewın bizi uğraştırma kardeşim sevgili hocam :) atasın şuraya şu sytle bölümünden ritim ile performance 'dan zurna sesini de bizlerde faydalanalım :) Çalışmanı beğendim sayın hocam ellerine sağlık..Saygılarımla

Style işinde senin kadar iyi değilim hocam. bir zurna sesi için style hazırlarsak millet küfreder diye düşünüyorum :) Zaten sadece fxc efektini ayarlıyorum. Saygılar bizden hocam.