• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

pa500tr çıkışları anfi bağlantı için yardım lütfen

hüsogen

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
korg pa500tr
Herkese kolay gelsin,ev kullanıcısıyım öncelikle,pa500de output L veya R şeklinde ikisine de ayrı ayrı 2+1 bağladım denedim ses çıkmadı,inputtan zaten alamam,kulaklık çıkışı sağlam.Roland g600 de bu şekilde birine bağlayınca ses alırdım,org sıfır aldım 2 sene oldu ve bu güne kadar hiç denemedim bu çıkışları,şimdi de ses çıkmadı ikisinden de aceba yaktık desem hiç tesisat görmedi,bunun bi ayarı felan mı var yoksa cihaz da mı hata var?Garantisi bitmeden göndereyim,ben tesisat bağlamayı bilmem ayar bilmem açıkca söyleyim.Bu çıkışlar çalışmıyorsa garantiye göndereyim diye yazdım sadece,o çıkışada kulaklığı yanlışlıkla taktım öyle oldu yani şimdiden ilgilenen arkadaşlara teşekkür ediyorum,ayrıca ilk defa yazıyorum buraya sitedeki yüklenen setler vs çok güzel,çoğunu yükledim.Sahneye çıkmaz garaj arabası gibi,ama değerli ve güzel alet.Emek verenlerin eline sağlık piyasası yükseldi aletin ve tutuldu sayenizde:)

Cevap: pa500tr çıkışları anfi bağlantı için yardım lütfen

kulaklık çıkışından bir dene bakalım yeğenim hangi seti kullanıyorsun acaba burdan yayınlayabilirmisiniz bendede pa 500 tr var saygılar.

hoparlörden ve kulaklık çıkışından geliyor ses,output L ve R çıkışlarından gelmiyor,bu sitedeki tüm setlerden sevdiğim ses ve ritimleri karma yaptım set olarak tek bişey kullanmıyorum

hocam yokmu yardımcı olaak biri,elimde at 1 var onda da aynı şekilde çalışmıyor o alet de daha önce tesisat bağlanmadı hiç düğün felan görmedi

Klavyenin R ve L output çıkışlarına mono 6.35 mm jakı bağlıyorsun . 2+1 in ses girişinde nasıl bi bağlantı yapıyosun onu açıklarsan yardımcı olmaya çalışırım. Yada bi fotosunu çekip at ;)

öncelikle yardımcı olmaya çalıştığınız için teşekkürler,abi creative 2+1 var zaten 1 tane bağlantı kaplosu var onun,leptopa telefona uyan standart jak 3.5 heralde,ben bunun ucuna büyütücü jak takıyorum,kulaklık girişinden takınca ses alıyorum,ama output L veya R çıkışlarında ses yok,tek uç olduğu için tek birine takıyorum.Kulaklık çıkışından neyi bağlasam ses geliyor,ama diğerlerinde hiçbir sonuç alamadım.Org sıfır ve daha önce hiçbir bağlantı yapılmadı,org içinde ayar kısmı felan mı var yoksa arızalı mı lütfen bi yardımcı olun bana

Ses alamazsın kardeşim çünkü R-L ses çıkışı mono olarak ayrı ayrı yani stereo değil oysa 2+1 kulaklık jakı stereo şöyle bi bağlantı yaparsan ses alabilirsin. Öncelikle 3.5 mm jakı kes 3 kablo var biri şase biri R diğeri L dir. 2 adet 6.35 mm jackı al. (lehim yapma bilgin varsa tabi) 2+1 den gelen jackın R sinden ve şasesinden bir uç çık bir 6.35 mm jacka bağla. diğer 6.35 mm jacka L kablosuyla aynı şekilde şaseden ek alıp bağlantısını yap böylece elinde iki adet jack olacak birini orgun R çıkışına diğerini L çıkışına bağla tamamdır. Bağlantı resminide paylaşıcam şimdi daha kolay anlaman açısından

Buyur buda bağlanı şeklinin resmi paintte çizdim biraz kötü oldu ama iş görür :)

Moderatör tarafında düzenlendi:

abi daha ne olsun ellerine sağlık,ben anfi işine hiç bulaşmadığımdan olayı kavrayamadım.Rolandı bağlıyorum ses geliyor korga takıyoz aynısını ses yok,meğerse adamlar rolandın kulaklık çıkışını iptal edip arkaya mı vermişler bişeyler olmuş işte ondan çalışırmış.Bende korg çalışmıyor çıkışları yanmış diyordum sizleri uğraştırdım çok teşekkür ederim,birçok bişeyler denedim az bi ses çıkıyordu birine söyledim çizime göre yap diye,o da yarı baktı yarı kafasına göre yaptı ama gümbür gümbür oldu,çok sağolun.Bizim gördüğümüz 2 tane mavi takılı kaplo ve içeriğini merak etmedim hiç,evde bağlayım deyince de kazın ayağını gördüm öyle değilmiş.Teşekkür ederim

Önemli değil kardeşim yardımcı olabildiysem ne mutlu güle güle kullan. Eğer ilerde tesisat kurarsan bağlantıyı her zaman arkadaki R-L output çıkışından iki kablo ile yap daha iyi kaliteli ses alırsın. Kal sağlıcakla