• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

pa500tr mp3 kayıt yardım

• Konbuyu başlatan seymen
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 8
  • Görülen : 3K

seymen

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
KORG PA600 QT & ROLAND BK-5
slm arkadaşlar pa500 için usb ile mp formatında yada waw da olabilir pcye kayıt nasıl yapacağız yada hafıza kartına ? yardım edebilirmisiniz?

Cevap: pa500tr mp3 kayıt yardım

Hafıza kartı için bir şey diyemem.

PC'ye kayıt için orgun ses çıkışlarını ses kartının mikrofon girişine bağlaman gerek.Kasanın arkasındaki pembe renkli küçük jack yani.Eğer daha üst düzey bir ses kartın varsa onun üzerinde zaten standart boya jack yuvaları vardır.

o kablodan buldum ama onsuz olmuyormu usb yada hafıza kartı vb. gıbı birseyle ?

Moderatör tarafında düzenlendi:

ORGU PCYE BAĞLAYIP BİLGİSAYARDA KAyIT PROGRAMI İNDİRCEKSİN HAZIR MİDİYİ MP3E ÇEVIREMEMZSİN

ben orgu usb ıle pcye bağlayıp kayıt programı ıle kayıt yapamazmıyı ılla o kalın 2 başlı jack kablolardanmı alıcam ?

usb bağlantı ile kayıt yapabilirsin ama sesler değişir. Ses değişimi derken gürültü oranından bahsetmiyorum. Sesler bilgisayarın ses kartının içindeki seslerden çalmaya başlar. Yapılan müziğin bütün zevki kayboluyor. 2 başlı jack'a gerek yok. Kaliteli kayıt için kulaklık çıkışını masaüstü bilgisayarın aux girişine bağlamak gerekiyor. Masaüstü diyerek altını çizerek söylüyorum. Çünkü laptop bilgisayarın mikrofon girişinden kayıt almaya çalışırsan ses mono gider. Bütün laptobların mic. girişi monodur. mikrofon girişinden bağlamak gibi bir hataya düşme. Ses kalitesini kaybedersin. Aux girişine bağlayacaksınız. (maviye) Bilgisayarın aux çıkışı yoksa anakart üzerinden aux slotundan çıkış almak gerekiyor. Anakartın aux desteği olup olmadığını öğrenmek için bilgisayarın mixerini incele. (Sağ alt köşede, system tray bölümünde saatin yanındaki hoparlör resmi.)

Bende yamaha s650 var söyle kayıt yapıyorum anlatym kısaca;
İki ucu yeşil kablodan aldım ben 5tl ye elektronikçilerden birde parmak jack denen bsy var ondan aldım 2 tl ye. Parmak jackı yeşil kablonun bir tarafına takıp orgun arkasındaki phones/output yazan yere bagladım. Daha sonra diger yeşil ucu masaustu pc nin arkasındaki arkadasın bahsettigi mavi yere bagladım. Sonra audacity diye bir program indirdim kayıt yaptım ama kayıt yaparken hoporlorden ses cıkmıyordu o yuzden saglıklı olmadı. Ses denetimi-Seçenekler-Özelliklere girdim ordan Hat sesini sectim ve onun sesini actım su an mp3 formatında kayıt yapabiliyorum aşağıda dün yaptığım çiftetellinin linkini verym bi bak istersen eğer yapamazsan yardımcı olurum mesaj atarsın, kolay gelsin :)

Evet ben de aynı yöntemle kayıt yapıyorum. Sadece kullandığım kayıt program değişik. Sony acid pro kullanıyorum. Tek sıkıntı program win7'de çalışmıyor. O yüzden yeni aldığım 4 çekirdekli makineye bile xp kurmak zorunda kaldım.

arkadaşlar cevablarınız için tşkkür ederim ancak şusan rolnd bk5 'i aradım yanı usbyi takıp rec tuşun basmam yetiyordu :) ama benım ıcın faza pro bır cıhazdı bu anlatığınız yöntemler beni aşıyor masaüstü bir bilgsayarımda yok zaten şimdilik telefonu kullanıyorum kayıt için mp formatında kayıt alabılıorum tabı tuşları bazen duyabilmek mümkün oluyoru bunda :) sonuç ise sanırsam bu cihazıda satıcam bana a300tr v2 çok bile :)