• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Pa55 TR Ses Neden Böyle Oluyor?

• Konbuyu başlatan taha
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 18
  • Görülen : 6K

taha

Süper Üye
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
KORG Pa500 TR
Merhabalar.. Pa55 TR'de yaylı seslerim zaman zaman bozuk çıkıyor. Ama dediğim gibi bu durum sürekli olan birşey değil ve sadece bazı yaylı seslerde bu sorun var. Birgün bakıyorum yaylılar düzgün çalışıyor, birgün bakıyorum boğuk olarak çalışıyor. Acaba bilmeden bir ayarını mı değiştirdim? Çok sinir bozucu bir durum, bu konuda bilgilerinize ihtiyacım var... Hatta sesleri mp3 olarak kaydettim, dinleyin ve yorumlarınızı bekliyorum... Kaydettiğim sesler sırasıyla = KEMAN PA80, Kempa Yaylı ve Gündem Yaylı :confused:

Ekli dosyalar

• ses deneme.mp3
    430.1 KB · Görülen: 349
Cevap: Pa55 TR Ses Neden Böyle Oluyor?

emsemble ayarından ola bilir onu kapatmayı deneyin pich benderdanda olabilir tam anlamam ama bun ları bir deneyin

2 buçuk sene kullanan birisi olarak doğru söylüyosun taha kardeşim..pa55 de bu sorun bendede bazen oluyordu ve sebebini bir türlü bulamamıştım..sonradan sorunu kökten çözdüm(aleti sattım) :)

orgların harmony play diye özellikleri var belki de onu devreye soktun bir tuşa bastığında sesin 5 lisi ve dörtlüsüyle birlikte çaldırabilirsin bu özellik sayesinde korg pa hiç bilmem ben ama böyle bir özelliği vardır sanırım onu devreden çıkar..1

çaldığın sesler birkaç yaylı sesinin birleşmesinden oluşuyorsa seslerden birinin tune ayarı bozuk buna da 1. dediğim olmazsa bak başka bir ihtimal çünkü, edit voice diye bir menüsü varsa orgun oradan düzeltirsin dediğim gibi korg pa ları bilmiyom hiç yalnız çözüm için bu menülere bakmanı öneririm

Hepinize ayrı ayrı çok teşekkür ederim ilgilendiğiniz için. Söylediklerinizi denedim ama sorunu düzeltemedim. Esembleyi açtım kapattım olmadı, yaylıların oluşumundaki sesleri teker teker hepsini kapattım ve oluşumundaki seslerin hepsini teker teker dinledim. Örneğin; kempa yaylı 3 sesin birleşiminden oluşuyor ve bu bahsettiğim sorun her 3 seste de ayrı ayrı mevcut. Yalnız kafamı karıştıran nokta şu: Bu sorun sadece yaylı seslerde ve 1 tane de macun seste mevcut, diğer sesler normal. Ve bu sorun bazen oluyor bazen de olmuyordu, ama son 4-5 gündür hiç geçmedi, orgu her açtığımda yaylı sesleri bu şekilde bozuk çıkıyor ve inanılmaz derecede sinirimi bozuyor. Yaylıları hiç kullanamaz duruma geldim???

bence pitchbender da bişey var usta diğer farklı seslerdede bozuk çıktığı oluyomu?

bana sorsana kardeşim cevaplarda varmı yazan okumadım ama onun sorunu şey pa 55 lerde bi sorun var yaylıalrda oluyor oda bu hatayı yapınca hemen pich bendi aşşadan yukarı .ek yani önce aşşa sonra yukarı götür düzleiyor

bana sorsana kardeşim cevaplarda varmı yazan okumadım ama onun sorunu şey pa 55 lerde bi sorun var yaylıalrda oluyor oda bu hatayı yapınca hemen pich bendi aşşadan yukarı .ek yani önce aşşa sonra yukarı götür düzleiyor

:) :) Kardeşim Allah senden razı olsun valla düzeldi :D ama düzelince çok güldüm yaa gerçekten :D hiç beklemezdim böyle bir çözümü olacağını, tekrardan çok sağol :)

kardeş 3sene bende kullandım büyük ihtimalle piçiment potu yanmış bu arızayı yapıyor bunlar en iyisi sat kökten kurtul ben öyle yaptım al 80 kral aletler uğraşma 55le

:) :) Kardeşim Allah senden razı olsun valla düzeldi :D ama düzelince çok güldüm yaa gerçekten :D hiç beklemezdim böyle bir çözümü olacağını, tekrardan çok sağol :)

o sorun bendede yapmıştı,hemen orgu söküp potu değiştirdim sorun çözüldü kesinlikle pithbenderin potu gitmiş,düzeldi diyorsun taha ama şimdilik düzeldi heran yine yapacak bu kadar eminim,potu değiştirmelisin,özellikle arapstrings seslerde yaylılarda yapar şenyaylı ve diğer yaylılarda fazla yapmaz,arapstringslerle yapılmış yaylı seslerde yapar genelde,
eğerki potu değiştirmezsen bu sorun ilerde dahada çekilmeyeck hale gelebilir,