• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Pa55TR - OR700 V2 Plus arasında kararsızım?

• Konbuyu başlatan taha
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 20
  • Görülen : 4K

taha

Süper Üye
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
KORG Pa500 TR
Öncelikle herkese merhaba. Tam or700 v2 plus almak üzereyken karşıma bir tane pa55tr çıktı kendi memleketimden. Zaten beni bilen bilir sitede bu zamana kadar yamaha kullandım. kısa bir süre önce or700v1'i sattım. salim abinin önerisi üzerine temiz uygun bir or700 v2 plus buldum. zaten v2 plus'ın kalitesi soundu konusunda şüphem yok ama benim aklıma takılan pa55tr. Çünkü daha önce hiç kullanmadım. O yüzden sizlerden ve özellikle kullananlardan fikir almak istiyorum. artı ve eksisiyle pa55tr nasıl bir cihazdır? v2 plus ile kıyasladığımız zaman öne çıkan veya geri kalan yönleri nelerdir teknik ve kullanım açısından? Bu konuda düşüncelerinizi almak istiyorum?

Cevap: Pa55TR - OR700 V2 Plus arasında kararsızım?

bence plus, ama sen genede ikisinide bir dene, sound olarak ritim olarak kulagını hangisi dolduruyosa ona karar ver, plus yeni bir org ama 55 den sonra 60-80-800 cıkdı pa serisinde.
eger deneme imkanın yoksa youtudaki videolarına bir bak derim, şimdiden hayırlı olsun...

bence plus, ama sen genede ikisinide bir dene, sound olarak ritim olarak kulagını hangisi dolduruyosa ona karar ver, plus yeni bir org ama 55 den sonra 60-80-800 cıkdı pa serisinde.
eger deneme imkanın yoksa youtudaki videolarına bir bak derim, şimdiden hayırlı olsun...

sağolasın abicim zaten şu anda youtube dan pa55tr nin videolarına bakıyorum. or700v2 plus daha önce kullandım o konuda şüphem yok ama dediğim gibi pa55tr konusunda bilgim yok. ama gördüğüm kadarıyla pa55tr nin ritimleri oldukça sağlam. fakat sesler konusunda aynı şeyleri söyleyemem. merak ettiğim bir konuda pa55tr de edi zurna sesi var mı acaba?

kardeşim bana göre ritimlerde korg daha iyi ton olarak seslerde yamaha daha iyi sen hangi markaya alıştıysan ondan devam et bence ...

al bitane or700 plus keyfine bak harikaaa yaaa

pa55tr kullandım kısa bi süre gerçekten pa80 i aratmayacak bi alet. tek kötü yanı tuşesi ..

plus al, serüvene başla...

yamaha v1 kullanmışsın v2 plus tonları pratikliyi saglamlıgı ile on numara pa55 ler artık dökülüyor sen al v2 plus keyfine bak kardeşim

yamahanın tuşlarına dokun bir pa-55 e o sana söyliyecektir.....

2 sinin arasinda oyle daglar kadar fark yok,pa 55 ritimleri cok saglamdir(zilleri,darbukalar vs.sikir sikirdir) ama seslere gelice or 700 sampleri gibi asla olamaz,o zurna kanun ney saz gibi sesleri or 700 de cok iyi alirsin,kullanima gelirsek pa 55 cok pratiktir hersey elinin altindadir hele birde iyi bir setin varsa seni yormaz(bazen 3sn bosluk bile sahnede nelere maloluyor bilirsin),or 700 biraz tefarruatli ama sen daha once kullandiginla fark yok,hemen alisirsin,teknik olarak cok kullaniyorsan pa 55 de en gec 3 ayda bir pich bentini degisirsin,tussesi sezsiz ortamlarda sikinti yapar,umarim biraz yardimim olmustur,saygilar