• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Pa600 için piano sesi mi? Yoksa piano mu?

Müziksiz Asla

Gold
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Pa600Qt
Merhaba,
Tuş hassasiyeti ve efectleriyle orjinal pianoya yakın ses alabileceğim bir set veya ses arıyorum. Yoksa gidip Pa600'ü verip Piano alacağım. O derece takmış durumdayım. :)

Herşeyden önce pa600 sizin piyano ihtiyacınızı karşılayamayacaktır sebeb ilk başta 5 oktav olması ve tuşesi,piyano çalışacaksanız size digital piyanolardan birini almanızı öneririm pa600 sizi bu konuda köreltir,88 tuş yamaha markalardan bakın derim veya 88 tuş Usb midi klavye ve İOS işlemcili bir telefon Aplle veya Mac bilgisayarla çok güzel piyano sesleri olan programlar bulabilirsiniz aşağıda videolardan izleyin

okan09 okan09, Aşırı piano tutkum yok. Pa600'ümü satıp piano alırsam kısa zamanda hevesim geçerse sıkıntı oluşacak. Pianoları da araştırdım. Gerçekten iyi bir piano olmazsa org tadında ses veriyor ki o zaman anlamsız olacak.

Bana iyi bir piano sesi lazım. Tuşa basıp çektiğimde piano gibi ses devam edecek alttan alttan. :) İlla ki birisi, x set kullanıyorum iyi piano sesleri var diyecektir. :)

İyi piyano sesleri için değişik seçenekler var. Bir tanesi korg için multisample edilmiş piyano sesleri satın almak. Bedava indirilenleri de var. sitesinde downloads sekmesinde piyano ve akordiyon sesleri var. Bir başka seçenek klavyeyi midi klavye gibi kullanıp ios cihazlardan piyano sesi çalmak veya bilgisayara piyano vsti programlar yükleyip klavyeyi bilgisayara bağlayarak çalmak. başka seçenek bir piyono modülü veya synth modülü alıp midi kabloyla klavyeye bağlayarak çalmak. Ama hiçbiri gerçek piyano tuşesi ve ses rezonansı vermez. Yakın sesler verir. Ayrıca pa 600 de sesi editleyerek daha zevkinize uygun piyano yapabilirsiniz. Kolay gelsin.

İyi piyano sesleri için değişik seçenekler var. Bir tanesi korg için multisample edilmiş piyano sesleri satın almak. Bedava indirilenleri de var. sitesinde downloads sekmesinde piyano ve akordiyon sesleri var. Bir başka seçenek klavyeyi midi klavye gibi kullanıp ios cihazlardan piyano sesi çalmak veya bilgisayara piyano vsti programlar yükleyip klavyeyi bilgisayara bağlayarak çalmak. başka seçenek bir piyono modülü veya synth modülü alıp midi kabloyla klavyeye bağlayarak çalmak. Ama hiçbiri gerçek piyano tuşesi ve ses rezonansı vermez. Yakın sesler verir. Ayrıca pa 600 de sesi editleyerek daha zevkinize uygun piyano yapabilirsiniz. Kolay gelsin.

Kafa dağınık olunca...
Neyse. Editleme deyip uyandırdınız. Çok teşekkür ediyorum.