• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Pa600-Pc'ye Bağlamak-Kamera ve ses kayıt hk.soru

Müziksiz Asla

Gold
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Pa600Qt
EDİT : Yorumlardaki bilgi paylaşımlarını da dikkate alarak bugün/yarın Webcam alacağım... Ama önerilen sistem XP iken benim sistemim Win7... Ve ayrıca bu konuda kamerada neye dikkat etmem gerekiyor?

Ayrıca bununla ilgili farklı çözümü de olan birisi vardır diye güncellemiş olayım.

Merhabalar,

Korg Pa600 için;

-Kamera kayıt yapmak istiyoruz ama sesi açıktan degil kablo ile nasıl aktarabiliriz.
-Vokal pedalı ile pa600'de müzikle beraber vokal kayıt alma özelliği yokmuş. Bunu pc'ye nasıl bağlamalı hangi programı kullanmalı.Yani biz çalıp söylerken komple kayıt yapmak istiyoruz ama ses açıktan gelmemesi lazım.
-Pa600'de mp3 kayıt yok ne yazık ki.Kayıtları dönüştürebilecegimiz bir program var mıdır?

Bu konularda bilgi birikiminizi yorumunu paylaşmanızı rica ediyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cevap: Pa600-Pc'ye Bağlamak-Kamera ve ses kayıt hk.soru

şimdi nereden başlamak lazım öncelik ile orgunuzu pcye baglayıp kayıt yani görüntülü bunun için orgdan çıkış alıp lebtopun yada pcnin miç bölümüne girin pcdeki movi maker programı ile video yakalama bölümünden giriş yapın orada miç ayarı var onu en minimumda tutun yani kısk olsun böylece patlama yapmaz ses ve pcdeki işletimde önemli eger windovs 7 varsa sıkıntı olabiliyor ben xp kullanıyorum ve çok harika kayıtlar yaptım bu şekilde göüntülü kayıt için xp kullanmak daha profesyonel iş çıkarıyor mp3 kaydı için ise mıxcraft kullanıyorum programı açıp kayıt bölümünden miç ayarını fazla açmadan dengeleyip mp3 kaydıda yapılabiliyor umitcoskun34@hotmail.com facebook girin oradaki görüntülü videolarımdan fikir edinebilirsiniz

he bu arada pc için harici bir kamera kullanmak çok daha iyi sonuç verir lebtobun üzerindeki kameralar çok elverişli degil bu yüzden kameranız olması gerekiyor görüntülü kayıt için

Klavyenin kulaklık çıkışından pc'nin mikrofon girişine bağlayacağım.
Pc'ye bağlı Webcam veya video kamera ile movie maker programı sayesinde görüntüyü kameradan,sesi klavyeden mi aktarmış olacağım. Yani bunu algılayacakmı? Görüntü ve seste gecikme zaman kaybı olurmu?

Sizin videolarda olmamış herhangi bir kayıp.

Bu şekilde oluyorsa zaten vokali de üstüne kayıt etmiş oluyoruz.Güzel olur.

birkaç ay önce çekmiştim bu videoyu. umarım işine yarar.

kesinlik ile çıkışı kulaklıktan alma normal org çıkışlarından al gerisini tarif ettigim gibi yaparsanız olur

Klavyenin kulaklık çıkışından pc'nin mikrofon girişine bağlayacağım.
Pc'ye bağlı Webcam veya video kamera ile movie maker programı sayesinde görüntüyü kameradan,sesi klavyeden mi aktarmış olacağım. Yani bunu algılayacakmı? Görüntü ve seste gecikme zaman kaybı olurmu?

Sizin videolarda olmamış herhangi bir kayıp.

Bu şekilde oluyorsa zaten vokali de üstüne kayıt etmiş oluyoruz.Güzel olur.

dedigim gibi her şekilde algılar ve sorun olmaz önemli olan ayarlardır

birkaç ay önce çekmiştim bu videoyu. umarım işine yarar.

Teşekkür ediyorum kesinlikle işimize yarayacak şey bu.
Vokal pedalı orga bağlı olduğu için vokal sesinide alır diye düşünüyorum,yanılıyormuyum?

O zaman bağlantıyı senin gibi kulaklık çıkışından aldığımda kulaktıktan duyacağım.

@pianistcoskun'un dediği gibi amfi çıkışlarını stereo mini jack'a dönüştürüp , pc microfon girişine girdiğimde ise sesi orgun hoparlörlerinden duyacağım.

Ve ayrıca,video kayıt içinde movie maker kurup video kamera takacagım usb'den. Bu sayede görüntü video kameradan ama ses direk kablo ile aktarılmış olacak.

Yardımlarınız için çok teşekkür ediyorum.Yarın uygulayıp sonucu yazarım.

hadi hayırlısı olsun başarılar diliyorum

Mini dv panasonic video kameramı 1394 Firewire kart üzerinden bilgisayara bağladım.
Movie maker'da kurdum fakat bir sıkıntı vardı.

Program video kamerayı canlı bağlamıyor yani kayıt modunda görmüyor.

Demonu Paylaş Yine Yarışma Yapalım mı ? Anket

• Evet

Oy: 16 66.7%
  • Kararsızım

Oy: 7 29.2%
  • Hayır

Oy: 1 4.2%

Delüxe üyelik Yapın sizinde olsun.. (Sunucu Ödemeleri için katkınız olsun)

Son kaynaklar

Geri