• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Pa600-Pc'ye Bağlamak-Kamera ve ses kayıt hk.soru

Cevap: Pa600-Pc'ye Bağlamak-Kamera ve ses kayıt hk.soru

Alper, alternatif olarak şunuda deneyebilirsin; videonu kamera yada telefonla çek ve pc ye aktar. Ses kaydını orgun output undan çık ve pc nin (yada varsa ses kartının) girişine ise audacity gibi bir programla kaydet. Pa600 de mp3 kayıt varsa onunlada olur tabi. Gelişmiş video editor programları var, biraz araştırma ve denemeyle kendine uygun olanı yani çalışmasını kavrayabileceğin hangisi ise bulabilirsin. Sonra video ve ses kaydını program vasıtasıyla üst üste oturtabilirsin. Movemaker da yanılmıyorsam bu işlemi yapıyordu. Sesi zoom yap ve ince ayar yap. Program ismi veremiyorum, uzun zaman önce kullanıyordum ama çok zor işlemler değil.

Volkan bilgiler için Sağol.

Araştırmalarım sonucunda video kamerayı webcam şeklinde dönüştürmeyi başardım.Fakat ses kısmında takıldım.Pa600ün hem kulaklık hemde amfi çıkışlarından alıp pcye mikrofon girişine taktım.Birkaç kere azda olsa ses duydum ama sonra o da gitti :)

Senin dediğin çok extreme birşey ya uğraşılmaz onunla.:) Mp3 kayıt yok pa600'de.Olsa zaten bunlara belki gerek duymayacaÄ£ım gecenin bie vakti direkt mp3 şeklinde kayıt yaparım.

Sesin az olmasının olası nedenleri; ses kartı ayarların yanlış, efektli veya giriş volume ü düşük olabilir. Kullandığın programın opsiyonlarından doğru ayarları yapman gerekebilir. Kullandığın çevirici konnektörlerde, jack larda sorun olabilir.

Normal usb kamera bağlantısı kur birde işletim sistemin ne dır onu yaz ona gore sana yardımcı olalım işletim çok önemli pcdeki xp bu konuda çok iyi diğer sürümlerde sorun olabiliyor bu i birazda şans işi ben bu kayıtları çok eski bir lebtopla yaptım hatta ekranın citalari kırıldı çıkardım monitir kullanıyorum ama eski olmasına rağmen muthis. Ir sound elde ediyorum bu tarz kayıtları yapmak ocdebasari oranıaz oluyor o yuzden pc eski olmasi baxen isr yariyor

yeni videolarımı izlerseniz kayıttaki kaliteyi görüp anlarsınız fecede yenilerini yaptım bir bakın

Akşam yorgunluk ve bel ağrısından dolayı kablo bağlantılarını yanlış yapmışım.Düzelttim. Kamera ve ses olayı olmadı kamera görüntüsü çok geç gidiyor.

İlkerin söylediği program ile kayıt olayını hallettim. Yalnız özellikle vokal sesinde ciddi kayıp oluşmuş. Kulaklıktan aldığım sesin aynısını kayıt edemedim.

Tekrar teşekküler.

Evet ilker kardeşimle aynı programı önermişiz ve gerçekten çok kullanışlı, basit ve ses kayıt konusunda her türlü ihtiyacınızı görebilecek bir program. Fakat kaydedip ikinci kanalı tekrar kaydetmek isterseniz ve gecikmesiz bir ses kartınız yoksa gecikme olacaktır.

Volkan Teşekkürler.İki kayıt falan gerek yok tabi.Benim mikrofon yaramaz herhalde.Kapalıyken bile %10 ses geçiriyor. Bu audacity programında da belli oldu. 150 liraya almıştım çokta kalitesiz olmaması lazım aslında :)

ses gecikmesini asıonal diye bir eklenti var indir ve kur sorun ortadan

ses gecikmesini asıonal diye bir eklenti var indir ve kur sorun ortadan

Üstad siz webcam ile yapıyorsunuz muhtemelen.Belki bir webcam alırım. Yardımlarınız için teşekkür ediyorum.

Demonu Paylaş Yine Yarışma Yapalım mı ? Anket

• Evet

Oy: 17 65.4%
  • Kararsızım

Oy: 7 26.9%
  • Hayır

Oy: 2 7.7%

Delüxe üyelik Yapın sizinde olsun.. (Sunucu Ödemeleri için katkınız olsun)

Son kaynaklar

İyiki Doğdunuz :)

Geri