• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Pa600 qt ce beklenen tanıtım !!!

Cevap: Pa600 qt ce beklenen tanıtım !!!

doğrudur ama canlı dinlemenizi tavsiye ederim birde

Emek ve paylaşım için teşekkür ederim.

önemli değil ama alet canlı canlı dinlemeden kötülemeye başlandı bile :))

bu linkteki orgu bi dinleyin.çok eski teknolojiye sahitir ama içinde eksik özelliği yoktur.
Nedense a2000,or700,bk5,korg bilmem ne.... hepsinin içine konmuş soundlar,birbirinin aynı,compresslenmiş,EQ lanmış,kısaca editlenmiş edük büdük sesler,ben bu setleri hazırlayanların sıfırdan stüdyoya girip kaliteli,condanser mikrofon,preamp,ses kartı,mikrofonlama teknikleri ile uğraşıp yeni sesler yaptıklarını sanmıyorum.Tekno ve pop soundlarına yakın sıkıştırılmış yani yeniden mixlenmş sesler.Sadece ritimler yeni ve sesler yeniden mixlenmiş gibi.Her nedense Piyasadaki mevcut sample seslerden farklı gelmiyor.
Şimdiye kadar Ketron xd9,sx3000,yamaha psr9000 tyros ve pax serisi dışındaki orgların ses kalitesini beğenmedim.Hele yeni çıkanları.Kendimi disco seslerle düğün çalmış gibi hissediyorum.Ha şu an elimde psror700v2plus var.Program falan yapmıyorum.Evde takılıyorum.Ama kulak var.yukarıda saydığım orglar dışında birbirinin aynı hepsi,onun için elinizdekilerin değerini bilin.Yeni ses ritim ve özellik kandırmacaları ile paranızı sokağa atmayın.Ben zamanın da baya bi attım.Araştırmacı kimliğiniz değil müzisyen kimliğiniz ön planda olsun ve müzisyenliğinizi ve üretkenliğinizi her zaman ön planda tutun.Cüneyt ERTAÇ ve ekibi kaliteli bir ekiptir.Daha önceki çalışmalarından tanıyorum.Sözüm kendilerine değil.Korgcu,yamahacı,rolandcı vs. değilim.Daha önceki yazılarım okunursa yamaha başta olmak üzere, korguda,rolandı da ve bu orglar için yapılan çalışmaları da eleştirdiğimi görürsünüz.Korg kaliteli bir cihazdır.Tabiki yamaha ve roland ta öyle,önemli olan bu cihazların içine atılmış türk soundlarının kalitesi ve aynı kalite de ritimlerin olması.Herkes kendi yaptığı,ritimi,soundu,miksi beğenir.Önemli olan başkalarının beğenisidir.Şimdi bu tür yazılar yazınca bu orglara sound ve ritim hazırlayan arkadaşların tepkisini çekiyorum.Hemen kendilerinin bilgilerini ve tecrübelerini öne çıkarıp benim gibi yazanları eleştirirler.Tabi ben böyle çalışmalar yapmadığım için benim eleştirilecek bir şeyim yok.Bir şeyler üreten taşlanır ama üretenler taşlayanları taşlıyorsa burada komiklik vardır. Saygılar.

Moderatör tarafında düzenlendi:

bence her şey çok güzel,çağın adı değişti pa600 :)

daha neler olacak set güncellenecek os çıkcak :)

çok amatörce yorumlar yazılmış arkadaşlar, bakıyorum hepside genç bu arkadaşların.
daha çok pişmeleri lazım diye düşünüyorum..
yeni ses ve ritmden anlayışınız ne anlamış değilim tabiki birbirine benzeyecek.
yeni yapılan besteler eskilere benzediği gibi..

son derece güzel bir çalışma olmuş sevgili c.e. ve ekibine sonsuz saygılar.

bence güzel olmuş emeklerine sağlık performans sesler çok iyi ben beğendim

o kadar bekledim bu aleti, ne yalan söyliyim a2000 in yanına korg almak kafamda vardı pa600 kesindi ama aleti canlı test ettim 2 gün önce, susmayı tercih ettim arkadaşların hevesi kırılmasın diye ama üzerindeki setin pa500 de farkı yoktu bana göre, sadece pa500 ün biraz daha tok vurusları olan verisyon gibiydi, umarım cüneytin seti öyledir.. başka setlerle deneme fırsatı bulursam ve hoşuma giderse alacam.. darbuklar oyuncak org gibi geldi bu kadar dandik kit dizilmez.. sadece bendirleri güzel geldi..enstramanlarda efekt yok birşey yok olmazki böyle

ktp hocama katılıyorum ben de bu aleti düşünüyodum fakat beklediğim gibi olmadı.Açıkçası soğudum ben,bu olumsuzluğun set ile falan alakalı olduğunu da düşünmüyorum.