• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Pa600'den sonra EA7 tatmin eder mi?

Müziksiz Asla

Gold
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Pa600Qt
Merhabalar,
Roland'ın sound kalitesine gerçekten bayılıyorum. Ama korg'ta daha detaylı ve kullanışlı teknik olarak.

En önemli kriter tuşeler. EA7'nin tuşeleri de Bk5 gibi yüksek ve sert mi?
Konsolda ritim seslere ulaşma pratikliği ve geçişler nasıl.Bk5 rezaletti bu yolda.

Kullanan arkadaşlar ustadlar yorumlarını esirgemez ise çok mutlu olurum.

Korg daha kulay kullanım lı ve her serisi hemen hemen birbirinin aynı kullanım olarak. Eğer sahne alıyorsan kullanım olarak zorluk cekersin diye düşünüyorum...

Ev kullanıcısıyım. Sahne almıyorum. Peşpeşe duraksız 10-15 dakika farklı şarkılar çalmayacagım. O zaman işime yararmı

Pa900 alacaktım ama işlerim durgun,maddi olarak bütçemi kısmak durumunda kaldım.

Ev kullanıcısıyım. Sahne almıyorum. Peşpeşe duraksız 10-15 dakika farklı şarkılar çalmayacagım. O zaman işime yararmı

zor öğrenirsin... iki ekranı var ea7 nin basit bir şekilde.. pa600 ün kolay kullanımı var.. ea7 ana ses %60 - 70 açabiliyorsun ondan sonra zır zır diye çıkıyor.. çok eksik var.. benden söylemesi..

Tuşesi nasıl? Bk5 gibi yüksek ve sertmi? Yoksa
Pa600 gibi alçak ve yumuşak mı?
Bu gerçekten çok önemli.
Lütfen yorum yazın :(

bk5 kullandım, sattım. ea7 yi dükkanda denedim, tuşesi bk 5 ten sert geldi. sanki yay parmağı geri itiyor gibi pek hoşuma gitmemişti. ea 7 tuşları pa 600 kadar yumuşak değil ve plastiği pa600den daha kaliteli. Ea7 de Tuş basma derinliği sanki biraz daha fazla gibi geldi, ama roland tuşları biraz boy olarak korgdan kısa olduğu için bana öyle gelmiş olabilir. Bence alışmaya bakar. En iyisi de deneyerek almaktır yine de

bk5 kullandım, sattım. ea7 yi dükkanda denedim, tuşesi bk 5 ten sert geldi. sanki yay parmağı geri itiyor gibi pek hoşuma gitmemişti. ea 7 tuşları pa 600 kadar yumuşak değil ve plastiği pa600den daha kaliteli. Ea7 de Tuş basma derinliği sanki biraz daha fazla gibi geldi, ama roland tuşları biraz boy olarak korgdan kısa olduğu için bana öyle gelmiş olabilir. Bence alışmaya bakar. En iyisi de deneyerek almaktır yine de

Değerli yorumunuz için teşekkür ediyorum.
Çok faydalı oldu.

Bana gore EA 7 pa600 den cok ustun ,cok saglam ve cok pratik bir alettir,ses ve ritimleri tek tek secerek yukleye bilirsin,korg taki gibi bir ses veya bir ritim icin set yuklemen gerek yok,eski rolandlarin ritim ve seslerini okumadigi icin piyasadaki setler yeni dir,yeni kitlerle yapilmistir,soundu cok temizdir.Alabilirsen hakan cebinin setini al,bak o zaman basindan kalkamazsin....

Demonu Paylaş Yine Yarışma Yapalım mı ? Anket

• Evet

Oy: 16 69.6%
  • Kararsızım

Oy: 7 30.4%
  • Hayır

Oy: 0 0.0%

Delüxe üyelik Yapın sizinde olsun.. (Sunucu Ödemeleri için katkınız olsun)

Son kaynaklar

İyiki Doğdunuz :)

Geri