• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Pa600'den sonra EA7 tatmin eder mi?

Bana gore EA 7 pa600 den cok ustun ,cok saglam ve cok pratik bir alettir,ses ve ritimleri tek tek secerek yukleye bilirsin,korg taki gibi bir ses veya bir ritim icin set yuklemen gerek yok,eski rolandlarin ritim ve seslerini okumadigi icin piyasadaki setler yeni dir,yeni kitlerle yapilmistir,soundu cok temizdir.Alabilirsen hakan cebinin setini al,bak o zaman basindan kalkamazsin....

Yalnız şöyle birşey var; pa600 ve diger korg'larda da ses ve ritimleri tek tek yükleyebiliyorsun. X setten istediklerini alabiliyorsun.

Bu çok önemli değil. Tuşe önemli. Diğer arkadaş Tuşe sert demiş mesela. 600 gibi değil demiş.

açıkcası iki klavyeyi de tavsiye etmem. pa600 sınırları ve soundu dar bir alet. bütçeye 2x uyarsa düşünmeden alın derim. tuşe konusunda bence 3x ve 4xden bile üstün.

açıkcası iki klavyeyi de tavsiye etmem. pa600 sınırları ve soundu dar bir alet. bütçeye 2x uyarsa düşünmeden alın derim. tuşe konusunda bence 3x ve 4xden bile üstün.

Bütçeye uysa zaten 2x 3x 4x hatta 5x bile alınır :D Bütçeyle alakalı tabiki .

Yalnız şöyle birşey var; pa600 ve diger korg'larda da ses ve ritimleri tek tek yükleyebiliyorsun. X setten istediklerini alabiliyorsun.

Bu çok önemli değil. Tuşe önemli. Diğer arkadaş Tuşe sert demiş mesela. 600 gibi değil demiş.[/QUOTE
Yanildigin nokta su,once o seti yukleyip ritim,ses,kitleri ve soundlari varyasyanlari tek tek not edip oyle yukluyorsun,rolandfa oyle bir sey yok,ornegin 15 tane 2-4 u yukleyip senin icin en iyisi olani secer 14 unu silersin,ayni sey diger ritim ve sesler icinde gecerlidir,kisaca si korg gibi once onu yukle,bunu yukle yok yani.Bence tuseleride pa600den cok iyi...

Haklısın.Ritim ses aktarım konusunda roland daha pratik. Endişem tuşe konusu. En kötü ihtimalle şimdi alır 1 sene içinde tekrar model yükseltirim. Tuşe için benim cihazı bir görmem lazım ilk fırsatta.

Pa600 klavyesi çok kötü, pa900, 700, 1000 hepsi birbirine yapışık taşlardan oluşuyor aynı yamaha psr a1000, or700, a2000, a3000, s950-970 gibi rezil bir klavye. Korg x serileri, pa80,800 ve tyros modelleri, ketronlar ve Roland klavyeler kalitelidir. Ea7 de güzel bir klavyeye sahip, bence pa600 kötü bir org, ses kalitesi ve plastik aksamda öyle

Pa600 klavyesi çok kötü, pa900, 700, 1000 hepsi birbirine yapışık taşlardan oluşuyor aynı yamaha psr a1000, or700, a2000, a3000, s950-970 gibi rezil bir klavye. Korg x serileri, pa80,800 ve tyros modelleri, ketronlar ve Roland klavyeler kalitelidir. Ea7 de güzel bir klavyeye sahip, bence pa600 kötü bir org, ses kalitesi ve plastik aksamda öyle

Abi gene keskin bir yorum yapmışsın :)
Ea7'yi bugün yine saatlerce dinledim. Sound kalitesi konusunda gerçekten rolanda bayılıyorum.Dinlerken için eriyor. Basit gibi gorünen Bk5'te bile sound gerçekten müthişti.
Tuşesi de iyi dediniz.
Peki Mikrofon olayı nasıl? Vokali Kaliteli veriyor mu? Bu çok önemli. Bilen varaa yazmasını rica ediyorum.

Son 1 aydan beri bende ea 7 yi cok denemek istiyorum ozellikle hakan cebinin setini begendim,pa serilerindeki metalik itici tonlar yok,ataklardaki patlama gibi olan zil sesleride yok,ne yaptiysam bu patlama ve metalik sesleri yok edemedim...

Mikrofon kullanımı için Pa900'mü Ea7'mi?
Youtube'dan bununla ilgili bir video bulamadım. Kullanıcı tercihleri daha önemli. Sizce hangisi?

Demonu Paylaş Yine Yarışma Yapalım mı ? Anket

• Evet

Oy: 14 70.0%
  • Kararsızım

Oy: 6 30.0%
  • Hayır

Oy: 0 0.0%

Delüxe üyelik Yapın sizinde olsun.. (Sunucu Ödemeleri için katkınız olsun)

Son kaynaklar

İyiki Doğdunuz :)

Geri