• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

pa80 card format hatası

Cevap: pa80 card format hatası

Hayırlı ve uğurlu olsun güle güle kullan. Saygılarımla,

Abicim sagolasin biraz kafanizi agrittim kusura kalma son bir dilegim var yardimci olursaniz cok sevinirim.oncede bahsetmistim bende 2. Bir kart daha var yalniz bu kart kilitli zaten o yuzden diger karta format atip sorun yasamistim diger kartta ilko levo yuklu ben o kartin kilitini nasil kırarım sitede yazilani uyguladim yapamadim.bunun baska bir yolu varmi yardimci olursaniz sevinirim.

Kartlarınızdan biri kilitsiz ise kilitli kartın kilidine fore edebiliriz :)

abicim işte ben onu yapamadım oyuzden sizden yardım istiyorum onu yapmaya çalışırken kilitsiz kartımda problem olmuştu evet şu an kullandıgım kart kilitsiz digeri kilitli içinde ilko levo yuklu ama hangi sete ait kart onu bilemedim ilko seti yuklüyorum kitler uymuyor ritimler bozuk çalıyor o yüzden kartın kilitini kırıp kafama göre bir kart set yuklemek istiyorum Sizin dediginiz fore olayını yapamadım.

abicim işte ben onu yapamadım oyuzden sizden yardım istiyorum onu yapmaya çalışırken kilitsiz kartımda problem olmuştu evet şu an kullandıgım kart kilitsiz digeri kilitli içinde ilko levo yuklu ama hangi sete ait kart onu bilemedim ilko seti yuklüyorum kitler uymuyor ritimler bozuk çalıyor o yüzden kartın kilitini kırıp kafama göre bir kart set yuklemek istiyorum Sizin dediginiz fore olayını yapamadım.

Wallahi tam ne dediğinizi anlayamıyorum bir kaç sorunu karıştırıp öyle tek sorunmuş gibi anlatıyorsunuz. Ben size şöyle anlatayım.

1) Kilit Kart da olma yüklenmiş kartın BACKUP larında olur
2) Kilitli Kart da olsa CARDMANAGER disketi ile kart komple silinir içinde kilit milit hiç bir şey kalmaz.
3) Set orga BACKUP karta yürlenir Karta set atılmaz
4) Kart BACKUP larındaki kilit yok edilirse BACKUP lar üzerinde size yenileme hakkı doğar ona da zaten kartın içinde yeterli alan yoktur dur. birşeyler silinecek ki yenisi yüklensin buda beraberinde bazı sorunlar daha açabilir. Bu sıralamayı isteseniz de bozamazsınız.
Kilitsiz olsun diyorsanız İnternet ten aradığınız karta ait kilitsiz BACKUP talebinde bulununuz bunları yüklediğinizde kartta kilitsiz kart olur veya Kilitli kartın PROTEC ini açarsanız kilitsiz backup a dönüşür. Onu da size özel den yazmıştım.
5) Hangi kartı yükledfiğinizi bilmez de olur olmaz seti de orga yüklerseniz çalışmaz börtü böcek sesleri alırsınız.
6) Hangi katı yüklemiş iseniz o karta ait uyumlu setleri orgunuza yüklemelisiniz veya beğendiklerinizi bu kartta uyumlu setlerden seçmelisiniz.

Kolay gelsin Saygılarımla,

Abicim cok sagolasin cok tesekur ediyorum.Vermis oldugunuz bilgileri aynen uyguladim .karti silip istedigim bir kart backuplarini yukledim Allah sizden razi olsun

Wallahi tam ne dediğinizi anlayamıyorum bir kaç sorunu karıştırıp öyle tek sorunmuş gibi anlatıyorsunuz. Ben size şöyle anlatayım.

1) Kilit Kart da olma yüklenmiş kartın BACKUP larında olur
2) Kilitli Kart da olsa CARDMANAGER disketi ile kart komple silinir içinde kilit milit hiç bir şey kalmaz.
3) Set orga BACKUP karta yürlenir Karta set atılmaz
4) Kart BACKUP larındaki kilit yok edilirse BACKUP lar üzerinde size yenileme hakkı doğar ona da zaten kartın içinde yeterli alan yoktur dur. birşeyler silinecek ki yenisi yüklensin buda beraberinde bazı sorunlar daha açabilir. Bu sıralamayı isteseniz de bozamazsınız.
Kilitsiz olsun diyorsanız İnternet ten aradığınız karta ait kilitsiz BACKUP talebinde bulununuz bunları yüklediğinizde kartta kilitsiz kart olur veya Kilitli kartın PROTEC ini açarsanız kilitsiz backup a dönüşür. Onu da size özel den yazmıştım.
5) Hangi kartı yükledfiğinizi bilmez de olur olmaz seti de orga yüklerseniz çalışmaz börtü böcek sesleri alırsınız.
6) Hangi katı yüklemiş iseniz o karta ait uyumlu setleri orgunuza yüklemelisiniz veya beğendiklerinizi bu kartta uyumlu setlerden seçmelisiniz.

Abi bilgileri okudum. Bende HDD mevcut içine midi ve bir kaç set dahil olmak üzere denedim. Ama karta disk bölümünden geldiğimde silik duruyor yazılar acaba böyle gözükmesi kartın kilitli olduğu anlamına mı gelir. İlk defa olduğu için herkes gibi sorular soruyoruz fakat sormadan önce araştırdım net birşey göremedim veya okuduysam dikkat etmemişimdir. Kart için Card manager indirdim diskete attım orga taktım kapattım açtım enter yes dediğimde farklı bir hata aldım silmedi yine. Komple karttan ve orgran seti silip demir set yüklemek istiyorum klavyeleri ile birlikte yardımcı olursanız sevinirim. Hayırlı günler.

Abi bilgileri okudum. Bende HDD mevcut içine midi ve bir kaç set dahil olmak üzere denedim. Ama karta disk bölümünden geldiğimde silik duruyor yazılar acaba böyle gözükmesi kartın kilitli olduğu anlamına mı gelir. İlk defa olduğu için herkes gibi sorular soruyoruz fakat sormadan önce araştırdım net birşey göremedim veya okuduysam dikkat etmemişimdir. Kart için Card manager indirdim diskete attım orga taktım kapattım açtım enter yes dediğimde farklı bir hata aldım silmedi yine. Komple karttan ve orgran seti silip demir set yüklemek istiyorum klavyeleri ile birlikte yardımcı olursanız sevinirim. Hayırlı günler.

CRD sönük gözüküyor ise kart da yüklü olan BACKUP larda kilit var demektir. Yani anladığınız dilden söyleyeyim kartınız kilitlidir. Bu kartı silmek veya Format atmak için önünüzde 2 seçeneğiniz vardır.

1) CARDMANAGER programı disketi ile bu kartı silersiniz (Bilmiyorsanız gene yazarım)
2) Elinizde ikinci bir kilitsiz kart var ise bunun ile orgu kandırıp son anda kilitli kartı orga takıp işleme devam edince silersiniz :) Bunu da duymadım görmedim derseniz gene yazarım Bana Biri, veya İki yi anlat derseniz ben anlatırım. Kolay gelsin saygılarımla,

cardmanager programı ile kart kilidini açamazsın. CARDMANAGER Zip dosyası içindeki BPA80.SYS dosyasını boş bir diskete yükleyip disketi ve kartı taktıktan sonra klavyeyi açacaksın.Klavye açılınca ekranda load on from disk ? çıkacaktır. Enter'a basarsan 15-20 sn kadar sonra karşına 3 seçenek çıkar. Çıkan iki seçenekten Protect card olan kilitsiz kartı kilitler , Erase card olan seçenekte kartı formatlar. Erase seçeneğini seçerek kilitli kartını formatlayabilirsin ve istediğin herhangi bir backup'ı restore yapabilirsin kartına.

2) KİLİTLİ KARTA BEKAP ATMAK
kilitli karta nasıl backup atılacağını anlatayım. klavyemizi açıyoruz kartımızı yerleştiriyoruz ve backup disketimizi disk yuvasına yerleştirdikten sonra, 11. sayfadaki cart restore sayfasına geliyoruz kartı çıkarıp takıyoruz ve f2 butonuna basıyoruz,sonrada pa80 sizden hangi disketi isterse onu takıp yüklüyoruz. denenmiştir %100 gerçektir.

3) Elinizde ikinci ve boş dolu fark etmez kilitsiz kartınız var ise önce onu orga takıyorsunuz
DİSK > FORMAT > F1 den CRD yi seçiyoruz F2 ile onaylıyoruz hemne kilitsiz kartı çıkarıp Kilitli kartımızı takıyoruz Enter/yes yapıyoruz F4 e bas gibi mesaj çıkabilir F4 e de basınca kart kilitli de olsa aptal org bu kartı siler :)