• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Pa80 dj seko set

DAGDEVIREN

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
KORG PA800
Evet değerli kardeşlerim sizden bi isteğim var bu dj seko set Pa800 setidir ama pa80e çevirdim fakat şöyle bi isteğim var sizden bu stylelerin içindeki bazı ritimler style select failed hatası veriyor onu hallederim fakat şöyle bişey sorcan size bazı ritimlerin drum kit ve perkisyonlardan ses gelmiyor
Orga yükleme yapmadan direct fd den ritimi seçiyorum trck slc. Tuşundan ritim düzenleme yapıyorum kitlerin sesini açtığımda ses geliyor fakat sadece sol hoparlörden ses geliyor bunu nerden nasıl ayarlamam lazım
Küçük bi dip not düşeyim bu seti Edremitli hasanın kartı destekliyor ve biz bu hasan kartı bu ritimlerle geliştirmek istiyoruz sizlerin yardımlarıyla
Şimdi korkmadan orgunuza yükleyip enazından şu kitlerin ses sorununu halledebilecek bi ustaya ihtiyacım var çünkü bazı ritimletin silinmesi lazım çünkü style select failed hatası veriyor bi kaçtaneside orgu kilitliyor sadece bunları ayarlayıp buraya ekleyebilirmisiniz
Yada bu ses sorununu nasıl çözeceğimi anlatın şu ritimleri bitireyim

Ekli dosyalar

• DJ SEKO PA80 CONVERT.rar
    4.2 MB · Görülen: 372
Cevap: Pa80 dj seko set

Sol hoporlerden gelme sebebi kitlerin pan ayarlarından yapar
.okumayan hata veren rtimleri diğer başka bir aynı ölçüde olan
Rtimin tum vrsyn larına tek tek all copy yaparak kullana bilirsin.anlıycan arızalı ritimin tüm verilerini çalışan başka bir rtime copy ediceksin.o zaman o kit ayarlarıda kendiliğinden düzelmiş olacaktır.düzelmezsse rec current style deyip tüm kit acc ayarlarını yapıp tekrar kaydetmen gerekir saygılar

Teşekkür ederim ustam sorunu düzelttim

Düzelttiğiniz sorunu ve çözümünü burada paylaşırsanız çok memnun olurum. Emeğinize sağlık. Allah razı olsun arkadaşım.

Çalışan bir ritmin üzerine copy yaparak düzelttim kardeşim pan ayarını yaptığımda ritim değiştiğinde pan ayarını sıfıra çekiyordu ama record da current New style de copy seçeneğini seçin çalışan ritmin üzerine gelin yanlız bozuk olan ritimle aynı tempo ve ölçülerde olması lazım o bozuk olan ritmi ona copy edeceksin kosavalı kardeşimin söylediğini yapacaksın yani kardeşim
Allah hepimizden razı olsun yapamazsınız ayrıntılı şekilde anlatır üstadlarımız

Güzel ankara tarzı zil ve kaşıklı 2/4 pa800 ritimlerinden pa80 için editleyebilirmisiniz. Yada editleme işlemini nasıl yaptığınızı paşlaşırmısınız. Teşekkür ederim. Allah a emanet olun. Saygı ve selamlar

İş biraz teferruatlı kardeşim öncelikle bilgisayar ortamında seti convert edeceksiniz sonra o setin içindeki kitleri çıkaracaksınız bunlar pa800lerde ram dosyalarının içinde bulunur bu ram dosyasında olan kitleri pa80e karta yükleyeceksiniz ki User durum kitleri okusun çevirdiğiniz set bu kitleri teker teker wav ses dalgaları halinde çıkarıp orgunuza dizeceksiniz sıralamasıyla
Son olarak ritimleri yükleyip record tan düzenleyip kaybedeceksiniz size kısa gelebilir fakat bi seti tamamlamak için 4 5 ay süre gerekli bilgisayarda kullanacağınız programda mutlaka korg pa manager olmalı çünkü setin içindeki dosyaların tamamını bu program okuyor ve çevirebiliyor yanlız çevirdiğiniz ritimlerden ses alamazsanız biliyorsanız orgunuz üzerinden pan ayarını yapın bilmiyorsanız style works 2000 programının yeni sürümünü indirip pan ayarını yapabilirsiniz
Yani epey teferruatlı kardeşim ben sadece işin görüneni anlattım

Anladım teşekkür ederim. Ellerinize yüreğinize sağlık. Değer verip soruma cevap vermeniz ayrı bir güzellik. Allah razı olsun.

Formumuzda olan olmayan herkez değerli benim için kardeşim aklınıza takılan birşey olduğunda sorun bilgim dahilinde mutlaka yardımcı olmaya çalışırım sevgi ve saygılarımla