• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Pa80 durduk yere ritim silindi

StarPiskopat

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Korg Pa800 Korg Pa80
F1 f2 f3 f4 e normaldede ses atarken hiçbir sıkıntı olmuyodu ama bugün f1e ses atarken org aniden dondu. hiçbir tuş çalışmadı. org çalışır vaziyetteydi hoparlörlerden de sesler kesildi. bende panikledim orgu kapatıp açtım hoparlörlerden ses geliyo herşey düzeldi ama o ritim sayfasındaki tüm ritimler çalışmıyo. ritmi seçtiğimde style select failed diye uyarı veriyor. ayarları falan mı bozuldu ritim mi silindi noldu buna ? bu hatayı nasıl düzeltebilirim?

Cevap: Pa80 durduk yere ritim silindi

Sistemde bi hata oluştu ise ritim silebilir hiç başıma gelmedi kardeşim elindr setin var ise tavsiyem orgunuza format atıp yeni işletim sistemini kurarak tekrardan setinizi yüklemeye çalışın lakin set değişikliği yaptıktan sonra orgunuz kilitlenip bankalardan ritim sildiyse bilmiyorum virüs bu şekilde bankalardan ritim silermi en fazla userlerinizi kilitler oda formatla düzelir siz temiz bi format atıp işletim sistemini yükleyin umarım sorununuz düzelir saygılarımla

elimde setim yok zaten disket falanda yok. şuan disk tuşuna basıp erase seçip perform program style klasörlerine baktığımda user1 user2 user3 userdk gibi şeyler dışında başka birsürü user dosyaları görünüyo. sanırım bunlar virüs olmalı. hem style hem perform hemde program dosyasındada bu dediğim user şeyleri baya fazla. acaba bunlar virüs mü bunlar yüzünden mi ritim silindi? bu virüsleri silersem ritim düzelir mi? eğer bu fazla olan user seçeneklerini silersem şuanki sağlam olan ritim ve seslerimi silmez dimi.

Korg pa80 download sayfasında en üst likte mevcut pa 80 virüs temizleme evet org virüs nedeniyle bazı sistemsel hatalara neden olabilir sizinde başınıza bu gelmiş kardeşim kırtasiyeden alın bir kutu disket orgunuza sağlam bi format atın korkmayın ondan sonra geleim earesedeki fazlalık user dosyalarına orgumuzda zaten 3 user tuşu var user1 user2 user3 birde ses bölümünde 4 adet user tuşu var bunlardan hariç diğerlerini temizleyin kapsamlı bi şekilde anlatılmış sitemizde belki orgunuzu formatlamaya gerek kalmayacak şimdi kendi backupunuzu orgtan alırken virüsler disketlere bulaşacak siz tektar o disketleri orga yükleyeceksiniz virüsler yine orga girmiş olacak

Size tavsiyem güzel kardeşim ilk önce pa80 virüs temizleme konusundan yardım alarak virüsleri el ile silin
Sonra tekrar kilitli userdeki ritimleri açmayı deneyin olmazsa şayet
Korg pa80 ninize format atın sitemizden edineceğiniz temiz backupları orgunuza yükleyin
Sonra kartınıza istediğiniz seti yükleyin ardından disketlere set yükleyip orgunuza yükleyin tertemiz kullanın
Takıldığınız yer olursa yazın yardımcı oluruz kardeşim

Moderatör tarafında düzenlendi:

Bu link size yardımcı olacaktır virüs temizlemede

SAZGRUBU nun paylaştığı pa80 full formatlama işlemi detaylı bi şekilde anlatılmış
Olmazsa bu linktekileri uygulayın saygılarımla

Korg pa80 download sayfasında en üst likte mevcut pa 80 virüs temizleme evet org virüs nedeniyle bazı sistemsel hatalara neden olabilir sizinde başınıza bu gelmiş kardeşim kırtasiyeden alın bir kutu disket orgunuza sağlam bi format atın korkmayın ondan sonra geleim earesedeki fazlalık user dosyalarına orgumuzda zaten 3 user tuşu var user1 user2 user3 hariç diğerlerini temizleyin kapsamlı bi şekilde anlatılmış sitemizde belki orgunuzu formatlamaya gerek kalmayacak şimdi kendi backupunuzu orgtan alırken virüsler disketlere bulaşacak siz tektar o disketleri orga yükleyeceksiniz virüsler yine orga girmiş olacak

Size tavsiyem güzel kardeşim ilk önce pa80 virüs temizleme konusundan yardım alarak virüsleri el ile silin
Sonra tekrar kilitli userdeki ritimleri açmayı deneyin olmazsa şayet
Korg pa80 ninize format atın sitemizden edineceğiniz temiz backupları orgunuza yükleyin
Sonra kartınıza istediğiniz seti yükleyin ardından disketlere set yükleyip orgunuza yükleyin tertemiz kullanın
Takıldığınız yer olursa yazın yardımcı oluruz kardeşim

abi virüsleri sildim ama bu sefer sağlam ritimlerimde bozulmalar oldu. fill geçişlerinde ve bazı varyasyonlarda sorun var. silinen ritimlerim yerine gelmedi bu arada. sağlam olan ritimlerdede bozulmalar oldu. yanlış dosyaları sildin diyecek olursanız şöyle diyim kullandığım set bozuk sanırım. mesela davul gibi kitleri adam user dk gibi bir bankan alacağına user6 falan yazmış ordan alıyo. ee tabi bende bunları silince benim ritimlerde sorunlar oluşmaya başladı. :(

Senin orgun kartı hangi alt yapıyı kullanıyor kardeşim onu biliyorsan yaz uyumlu setleri bulmana yardımcı olurum ya bana yakında isen getir orgunun bedavaya halledivereyim diyicem ama nereli olduğunu bilmiyorum
Neyse user dk dada kitler olur diğer ses bankalarındada kitker olabilir sen sanırım o kitleri sildin olsun problem yok kardeşim org doğru düzgün çalışsın sen seti hiç sıkıntı yapma kartının alt yapısı kime ait yaz ben sana uyumlu setleri bulurum yüklersin orguna hiç bi sıkıntı olmaz
Kartının alt yapısı dediğim şey hani cevo 16mb emo cevo 16 mb falan filan işte inşallah biliyorsundur kardeşim
Sen userleri temizlerken kart değilde disket setinin içinde olan kitleri silmiş olmalısın disket setini ben sana ayarlarım dediğim gibi ben edremitliyim bana yakında isen omuzla gel orgunu beş kuruş istemiyorum halledivereyim orgunu kardeşim herşey para pul değilnsende emekçisin bende cevabını bekliyorum kardeşim

VİRÜS SİLMEK : Disk tuşuna bas menü tuşuna bas erase seç. F1’e bas. Karşına çıkan seçeneklerden kutucuk içerisinde soru gelirse exıt/no ile çık, f1’e bas karşına çıkan dosyalardan Tempo Value düğmesi ile Proğram dosyasını DURUM tuşunun önüne getir, f3 tuşu ile Proğramı open yap ve proğrama gir ve user1, user2 ve User Dk dışında bulunan user leri DEL ile sil onlar virüstür. Kolay gelsin Saygılarımla,

Senin orgun kartı hangi alt yapıyı kullanıyor kardeşim onu biliyorsan yaz uyumlu setleri bulmana yardımcı olurum ya bana yakında isen getir orgunun bedavaya halledivereyim diyicem ama nereli olduğunu bilmiyorum
Neyse user dk dada kitler olur diğer ses bankalarındada kitker olabilir sen sanırım o kitleri sildin olsun problem yok kardeşim org doğru düzgün çalışsın sen seti hiç sıkıntı yapma kartının alt yapısı kime ait yaz ben sana uyumlu setleri bulurum yüklersin orguna hiç bi sıkıntı olmaz
Kartının alt yapısı dediğim şey hani cevo 16mb emo cevo 16 mb falan filan işte inşallah biliyorsundur kardeşim
Sen userleri temizlerken kart değilde disket setinin içinde olan kitleri silmiş olmalısın disket setini ben sana ayarlarım dediğim gibi ben edremitliyim bana yakında isen omuzla gel orgunu beş kuruş istemiyorum halledivereyim orgunu kardeşim herşey para pul değilnsende emekçisin bende cevabını bekliyorum kardeşim

abi benim kartım hangi tabanı kullanıyor bilmiyorum ama genel olarak doğu ritimleri var. mesela direct hd tuşundaki ışık alttaysa 2/4 6/8 ritimler var hep sadece bir tane 4/4 5/8 ritmi var. direct hd tuşu ışığı çift yanıyorsa sehram, iran tel, tr tel, sonar müzik gibi ritimler var. şimdi bu kart hangi kart tabanlı gerçekten bilemiyorum. :( orgu aldığım kişi ritim yedekleri bende var getir 150TL yüklerim dedi. :(