• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

pa80 hakkında soru

korgpa8038

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
korgpa80
arkadaşlar bi sorum olacak bilenler varsa yardım ederse sevinirim. ben pa80de program seslerinden performans sesleri yapıp kaydederken bikaç tane yaptım en son birini yaparken wait yazdı öyle bekledi kaldı bende orgu kapatıp açtım.kapatıp açtıktan sonra sesler kısmında card seslerini göremiyorum artık.yani o tuşa basıyoruz bi ışık yanıyor bi daha basınca alttakı ışık yanıyor tekrar basıncada ikisi birden yanıyor ya artık yanmıyor .göremiyorum. bikaç tanede ritim bozuldu açılmıyor o ritimler hata veriyor. nedeni nedir yada çözümü nedir.şimdiden teşekkürler

Cevap: pa80 hakkında soru

Flash Card'ınız kitlenmiş olabilir ama göremiyorum diyorsunuz Flash Cardınızdaki bazı programlar silinmiştir bu programlar derken kitlerin bozulması ,silinmesi ritimlerin bozulmasına ve çalışmamasına neden olur aynı sorunları sampleler ve user dk da bulunan kitlerde yaşıyorsanız ! . Tek yolu yeni bir flash card'ı yükleyin ve virüs taramanızıda orgunuza yapın.İyi çalışmalar..

Moderatör tarafında düzenlendi:

heralde flash card kilitlendimi naptı ya. card infoya falan basınca card info silik gözüküyor. ritimlerin hepsi sesler falan düzgün çalışıyor ama bikaç ritim bozuk hatası veriyor.ötekilerde sorun yok.o ritimlerin aynısından tekrar yükledim düzgün çalışıyor ondada problem yok. kartın yedeğinide alamıyorum ya .başkasını yüklesem şimdi hepsi gidecek. flash cardı silmeden kilidini açma imkanım varmıdır.

Wayt bekle demekti sen panikleyip kapattın ve arıza oluştu. Şayet bu işe karttaki performans seslerde yaptı isen kartı bozmuş sundur. Set performans seslerinde yaptın ise kart setini gene yükle düzelmesi veya eskiye dönmesi lazım. Kolay gelsin Saygılarımla,

kart bozulduysa ne yapmam gerekir . yada bozulduğunu nasıl anlarım normal olarak çalışıyorsa

Karta Format at yerse bozulmamış demektir. Eğer formatı yerse backupları tekrar yükler kullanırsın

Flash card ın büyük ihtimalle kitledi kendini diğer ritimleri okuyor diyorsun onu okuyan kitler ve sampleler orgta yüklü çünkü flash cardda değil userDK programına bak kitlerini bir incele bazı davul vuruşları vs.sesler gittiyse kartın kitlenmiştir orgu açıp kapadığın için o anlık müdaheleden dolayı şoklama olmuştur.Tek yolu vardır istediğin setin kartını ve setini tekrar yükle ve virüs taramanı yapmayıda unutma.Orgun üzerinde çok oynamalar yapma ustam 16 mb lık kart bu ,ben ne kartlar sildirdim editleyelim derken ,ama tecrübemden dayanarak sana paylaşmak istedim.Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana :)

şöyle söyleyim. hiç bir seste samplede yada davul kitleri olsun hiçbirinde bozulma olmadı hepsi normal sadece bikaç ritim hata veriyor. ama karttan çalışan sesler yada karta bulunan kitlerle çalışan ritimlerin hepsi normal çalışıyor. tek sorunum ritim editlerken karttaki kitleri göremiyorum bide performans değilde program tuşuna basılıyken karttaki sampleleri göremiyorum. o sampleler ritimlerin performans seslerinde kayıtlı olanları falan çalıyor ama arayınca bulamıyorum sıkıntım böyle yani. ben daha önce ketron kullanıyordum o buna göre basitti bunda menü çok olunca insan karıştırmak keşfetmek istiyor ondan biraz kurcaladım yani. inşallah sadece kart kilitlenmiştir.kartın backupları falanda yok bende orgu aldığımda üstündeydi.karta hangi set ve crd yüklü onuda bilmiyorum galiba karma bi set. çünkü aynısını hiç bi yerde bulamadım

yeni kart yüklemelisin tek yolu bu .öteki türlü tek tek uğraşıcaksın sampleleri görememek demek kart bazı programları silmiş demek .PA 80 nde bu sorunu yaşadığında kartını değiştir hiç takılmadan yoluna devam et .

bende de olmuştu ben de kitlerle oynarken wait dedi gitti ritimin kitlerini değitiriyodum bence karta format atınız ve tekrar yükleyiniz sonrada kartaki seti tekrar load ediniz eğer ririmler bozulmuşsa en güzeli cardı restore etmektir müzik dolu günler üstadım