• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Pa80 pad ler ile ilgili sorun

yalcin6

Gold
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Ketron xd9
Merhabalar. Pa80 de pad1 koma icin, diger padlarda davul kitini acip kapama yada insan sezi vs var. Or700 ve pa500 de pad lere basınca ritme gore zenginlik veren ilave perkisyon, gitar vs ler oluyor. Pa80 de bu mumkun mudur ? Set dosyasi vs var, pad dosyasi mumkunmudur? Ilgilenen arkadaslara Tesekkurler

Cevap: Pa80 pad ler ile ilgili sorun

Merhaba.. Padlerdeki fonksiyonlari degistirebilirsin, hayda hoba zılgıt gibi şeyler ekleyip duzenlersin ama ilave ritim kanallarına ek birsey ekleyemezsin.. Perküsyon davul eklenir ancak tek vuruş ses çıkar bastığında..
Iyi forumlar

lop tarzi padlar kullanamassin sadece tek sesli yada insan sesi padler kullanabilirisin..

Bu insan seslerini ben padalarakoyuyorum ama org açılıp kapanınca siiniyor bunu sabt tutmak için ne yapmak lazım

Bu insan seslerini ben padalarakoyuyorum ama org açılıp kapanınca siiniyor bunu sabt tutmak için ne yapmak lazım

Tüm yaptığınız yeniliklerden sonra orgun WRİTE tuşuna basarak okey leyin ondan sonra orgu kapatsan açsan da çıkar silinmez. Kolay gelsin Saygılarımla,

PAD’lara Hertür Ses ve Koma Yetkisi Verme İşlemi
Pad’a koma yetkisi vermek için ana ekranda iken menü ye bas. Ekranda sağ alt kısımda input pads diye bir seçenek çıkar. Sayfa 23’e gir veya tempo/value düğmesini bir tık çevir. Karşına pad seçenekleri çıkar. Oradan misal, koma fonksiyonunu 1 nolu pad a vermek istiyorsun. Ekranın yanındaki 1 no’lu pad’ın önündeki tuşa bas. Ve tempo tekerini yavaş yavaş çavirerek *QUARTERT seçeneğini bul, 2 nolu tuşa bas, Laurhing seçeneğini bul, 3 nolu tuşa bas ve tempo tempo/value düğmesini cevirmek koşuluyla yeah seçeneğini bul, 4 nolu tuşa bas ve gene tempo value düğmesini çevirerek Applause seçeneğini bul ve sonra exit tuşuyla çık. Bu şekilde pad1 e koma yetkisi, pad2’ye bayan gülme sesi, pad3’e erkek yeeehh sesi, ve pad4’e alkış sesi vermiş oldun kolay gelsin.

Pad ayarlarını yaptıktan sonra globale kaydetmek gerekir nasılmı?
Global bölümüne kayıt yapmadan önce pad kilidini (pads lock) açık (on) duruma getirmelisiniz. Ayrıca bunu Performance 1-1'e kaydetmelisiniz.

Yapmanız gereken işlemler aşağıda sıralanmaktadır.

1. Orgunuzun ilk açılışta hangi ritim ve hangi sesle açılmasını istiyor iseniz önce onu ayarlayınız.
2. Pad ayarlarınızı yukarıda belirtildiği gibi yapınız.
3. Menu düğmesine basarak cıkan ekrandan Preferences'i (Lower/Acc5'e basarak) secin. Bu işlem sizi Style Play Menüsünün 24. sayfasına götürecek.
4. Bu ekranda Bass/Perc düğmelerini kullanarak Pref.Lock bölümündeki Pads kısmını "On" durumuna getirin.
5. Write tuşuna basarak "Write Global" komutunuzu verin. Ve "Exit"e basarak bu bölümden tamamen çıkınız.
6. Daha sonra ayarlarınızı (dikkat! baska performance secmeden) Performance "1-1" bölümüne kaydedin. Bunu da "Write" tuşuna basıp Perf.N:01-1 olacak şekilde performance'ye aynen yazmanız gerekir.