• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

pa80 ses yazma konusunda yardım lütfen..

playdeadbunny

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
pa80
pa80 kullanan ustalardan bir ricam olacak. şimdi mesele şu: kullandığım sette performans seslerinde hiç batı ses yok (bir gitar bide grand piano var) ben e.piano sesleri synth sesler falan istiyorum. aletin orjinal ses bankalarında var bu sesler ama performans sesler listesine nasıl kaydederim bilmiyorum. örnek: 2 çeşit e.piano sesini üstüste getirip tek ses olarak performans bölümüne nasıl kaydederim. açıklayıcı bir yorum yapan olursa çok sevinirim. şimdiden teşekkürler.

Cevap: pa80 ses yazma konusunda yardım lütfen..

Üstat herhangi bir performans sesini aç, exit'e bas, ekranda sağ tarafta sample'ın oluştuğu sesleri göreceksin, bu sesleri yanlarındaki tuşlara basarak seçili hale getirirsin. Şimdi org üzerinden program tuşuna bas ve ses banklarından istediğini seç ve exit'e bas, menüde seslerin değiştiğini göreceksin. 3 adet sesi bu şekilde değiştirebilirsin. İşini bitirince "write disk in use"a bas, (1. sırada sample'ın ismini değiştirebilirsin) 2. sırada sample'ı kaydedeceğin yeri tempo tekeriyle ayarla, 2 defa enter işin tamamdır.

Bunu yaptıktan sonra sesin tınısı için ayarlamayı tekrar anlatırım. Biraz daha uzmanlık gerektirir.

Cevap: pa80 ses yazma konusunda yardım lütfen..

2 ses veya 3 sesin aktif olması içinde o sese ait yanındaki 2 tuşa aynı anda bas ve sesin yanında klavye simgesi belirecektir, sesi kapatmak için yine 2 tuşa aynı anda bas.