• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Pa80 Virüs Temizleme

RoMaN39

Administrator
Yönetici
Administrator
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Web sitesi
www.trakyamyzik.net
Enst.
Korg pa80
Arkadaşlkar daha evvel bunu yazmıştım ama site sıfırlanınca bu yazım gitti onun için tekrar yazmak istedim yeni pa serisi org alanlara yararı olacağını düşündüm

Korg Pa80 Virüs Silme Anlatim

Elinizdeki seti açın içinden 4 adet dosya çıkacak bunlar

1 global
2 performans
3 program
4 style

bunların içinden 3 numaralı yani program dosyasını açın bu dosyanın içinde 3 adet dosya olması lazım

bunlar

user 1
user 2
user dk olması lazım

onlardan başka dosya varsa ( user 3 user 4 user 5 vs.) bunları silin yani setin içinde sadece user1 user2 userdk kalacak
ondan sonra orgunuza yükleme yapın

globalide yükleme yapmayın bazen herkes globalini kendine göre ayarladığı için setlerde problem olabiliyor

orgunuzda virüs varsa veya kontrol etmek için

disk tuşuna basın
erase tuşuna basın
f1 tuşuna basarak altında fd crd yazan yere ssd gelince
f3 tuşuna basarak open diyoruz

karşımıza tekrar 4 dosya çıkacak

global
performans
program
style

burada programı açıyoruz
karşımıza tekrar 3 dosya çıkması lazım

user 1
user 2
user dk olması lazım

eğer bunlardan başka dosya varsa (user 3 user 4 user 5 vs.) orgunuzda virüs var demektir
bunları f2 erase ile teker teker silmeliyiz

+++++++

Bir şey daha farkettimm F1 den SSD yi açtığımızda Orgumuzun içindeki virüsleri temizliyoruz bazı kart backublarında da bu olayı farkettim yani kart backubu içindede bu tip virüs olayını teşhis ettim buda orgumuzun kasılmasını donmasını sağlıyor

F1 ile CRD yi açalım aynı şekilde Programı açalım onunda içinde

User 1
User 2
User dk

olması lazım ama bazı yüklediğim kartların backubundada aynı olay karşıma çıktı

User 3
User 4

Gibi klasörler geldi bunlarda virüs olduğu kanısındayım onu temizleye bilirmiyiz karttan direk o kalsörleri silersek kartın backubuyla oynamış oluruz buda kartın bazı fonksiyonlarının çalışmamasına neden olur budurumda yapmamaız gereken başka backub yüklemek onuda konrol etmeliyiz ama yok ben bu backubtan memnunum derseniz o backubu güvenilir sitelerden indirmemiz lazım

Bilginiz olsun iyi çalışmalar dilerim

Saygılarımla

bu konuyu korg pa80 bölümünde sabitleyelim ihtiyacı olan arkadaşlar hemen korg pa80 bölümünde bula bilsinler

Cevap: Pa80 Virüs Temizleme

Tesekurler kardes

bizleri bilgilendirmen çok iyi oldu tşkler.

slm lar ben settki virüsleri yukarda anlatmış olduğunuz yazıdakı gibi siliyorum orgun içindekıleride ssd kısmından siliyorum seti hdd ye yedeklıyorum sonra geri yukleme yapınca hdd ye yuklediğim yedeği tekrar ssd kısmına virusler gelmış oluyo

paylaşım için sağol bu konuda bilgisi olmayanlar için çok değerli bunlar

arkadaslar benim orgumun problemi var orgu acdim zaman ekran da pa 80 diye kaliyor bana yardimci olun